معرفی و دانلود کتاب داستان های دارابگرد

عکس جلد کتاب داستان های دارابگرد
قیمت:
10000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب داستان های دارابگرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب داستان های دارابگرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب داستان های دارابگرد

در عصر مدرنیته و زندگی ماشینی امروزه، مشغولیات و سرگرمی‌های کاذب به خصوص برای جوانان روز به روز بیشتر شده و آنان را از تاریخچه و سرگذشت شهرها و مردمان این مرز و بوم در روزگاران نه چندان دور، غافل می‌کند.

از همین‌رو، نویسنده‌ی این کتاب با پرداختن و یادآوریِ چگونه زیستن، رفتارهای اجتماعی و تلاش برای معاش در شهر دارابگِرد در روزگاران قدیم، با زبان ساده و با تکیه بر ادبیات فولکلوریک همان منطقه به شیوه‌ی روایت داستانی، این مهم را به شایستگی انجام داده و یاد و ایام و خاطرات گذشته را زنده کرده است.

مطالعه‌ی این کتاب که با نثری روان و جذاب نگاشته شده، خواننده را با زوایای گوناگون محیط اجتماعی، اقتصادی آن دوران آشنا ساخته و همچنین تهیه‌ی واژه‌نامه و گویش‌های محلی که به کوشش نویسنده‌ی کتاب انجام شده، هرچه بیشتر این نوشتار را غنی می‌سازد.

آلبوم تصاویر و اماکن تاریخی و باستانی شهر داراب که پیوست کتاب است، جهت آشنایی هرچه بیشتر پژوهشگران و علاقمندان میراث گذشتگان ایران‌زمین می‌باشد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه‌ی ناشر
پهلوان کَل مورو
آب بسته نبات
حسن آقای راستگو
دایی شوفر
دلاور بی یاور
عربِ سپیده
سخنی کوتاه پیرامون دارابگرد
برجای ماندههای تاریخی دارابگِرد
منابع
واژه نامه
گویشهای دارابی
آشنایی با نویسنده
آلبوم تصاویر و اماکن تاریخ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب داستان های دارابگرد
نویسنده
سال انتشار۱۳۹۲
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات64
زبانفارسی
شابک9789646070769
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
10000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب داستان های دارابگرد

فرهاد تهرانی
۱۳۹۴/۵/۱۵
ضمن تشکری آسمانی از استاد فرزانه و فرهیخته جناب آقای پیمان پورشکیبایی به واسطه همت و همیت عظیمشان به اطلاع میرسانم که دارابگرد همتراز با تمدن عیلامی و تمدن بین النهرین میباشد و در زمان اردشیر ساسانی این شهر پایتخت کشور ایران که از هند تا اروپا وسعت داشته میبوده است و از داراب دستورات حکومتی به جهان صادر میشده است.
بعداز اسلام نیز تا چندقرن ولایت دارابگرد شامل شهرهای لارستان جهرم فسا سیرجان نیریز استهبان و بخش‌هایی از هرمزگان بوده و سلاطین داراب برای این شهرها والی و حاکم تعیین میکرده‌اند.
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب داستان های دارابگرد

برای دریافت کتاب داستان های دارابگرد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.