معرفی و دانلود کتاب بازگشت شاه - جلد سوم ارباب حلقه‌ها

عکس جلد کتاب بازگشت شاه - جلد سوم ارباب حلقه‌ها
قیمت:
۴۹۵۰۰ تومان - 9.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب بازگشت شاه - جلد سوم ارباب حلقه‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بازگشت شاه - جلد سوم ارباب حلقه‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بازگشت شاه - جلد سوم ارباب حلقه‌ها

کتاب بازگشت شاه اثر جان رونالد روئل تالکین، ترجمۀ بخش سوم ارباب حلقه‌ها است. از زمان نگارش کتاب تاکنون ارباب حلقه‌ها بارها تجدید چاپ شده و به زبان‌های زیادی ترجمه شده است. کتاب ارباب‌حلقه‌ها یکی از مشهورترین و تاثیرگذارترین کتاب‌های ادبیات در قرن ۲۱ به شمار می‌رود.

ارباب حلقه‌ها (The Lord of the Rings) رمانی به سبک خیال‌پردازی حماسی است. این مجموعه داستان ادامهٔ اثر پیشین تالکین با نام هابیت است که در همین ژانر نوشته شده بود. تالکین این مجموعه را پس از دوازده سال کار، در طى سال‌هاى 1954 تا 1956 منتشر کرد و براى او شهرتى جهانى به ارمغان آورد.

بازگشت شاه سومین و آخرین مجلد و نقطه اوج ارباب حلقه‌هاست که به جنگ حلقه‌ و حوادث پس از آن می‌پردازد. موردور آماده بزرگ‌ترین حمله به گوندور، پادشاهی انسان‌ها در سرزمین میانه است، پادشاهی که سال‌هاست به دست "کارگزاران" افتاده است، اما اکنون شاه گوندور در میان یاران حلقه به سوی گوندور قدم بر‌می‌دارد. کتاب پنجم شرح این وقایع است و در آخرین کتاب و کتاب ششم بخش‌های پایانی سفر یاران برای نابودی حلقه روایت می‌شود و با تاج‌گذاری شاه آراگون و آغاز دوران چهارم سرزمین میانه، سه دوران از ماجراهای تلخ و شیرین سرزمین میانه پایان می‌پذیرد.

در ۳ ژانویه سال ۱۸۹۲ در بلوم‌فونتین آفریقای جنوبی، جان رونالد روئل تالکین (John Ronald Reuel Tolkien) به دنیا آمد. ما این نویسنده بزرگ را به خاطر رمان‌های مشهور هابیت‌ها و ارباب حلقه‌های او و نیز در سال‌های اخیر به خاطر اقتباس‌های موفق سینمایی از آثارش می‌‌شناسیم.

تالکین علاوه بر کتاب‌های یادشده که معروف‌تر و شناخته‌شده‌تر هستند، آثار داستانی دیگری به نام‌های سیلماریلیون، ماجراهی تام بامبادیل و می‌رود راه پیوسته تا آن‌سو و کتاب دیگری با نام شهرت پس از مرگ در مورد موضوعی که آن‌ها را رشته افسانه (Legendarium) می‌نامید و در اصل یک اسطوره‌شناسی خیالی برای گذشتهٔ دور زمین است، نوشته‌ است.

در بخشی از کتاب بازگشت شاه می‌خوانیم:

مرى مانده بود که چه تعداد از سواران آنجا هستند. شمار آنان را در تاریکى فزاینده نمى‌توانست حدس بزند، اما در نظر او به سپاهى بزرگ مى‌مانست متشکل از چندین هزار نفر و وقتى مرى به این سو و آن سو نگاه مى‌کرد، دسته شاه خود را به زیر دیواره سر به فلک کشیده در ضلع شرقى دره رساند؛ و آنجا راه ناگهان شروع به بالا رفتن کرد و مرى شگفت‌زده نگاهى به بالا انداخت. در جاده‌اى پیش مى‌رفتند که قبلاً شبیه آن را هرگز ندیده بود: شاهکار عظیم دست انسان در سال‌هایى وراى دست‌رس ترانه‌ها.

فهرست مطالب کتاب

کتاب پنجم
فصل 1: میناس تى‌ریت
فصل 2: گذر گروه خاکسترى
فصل 3: بسیج روهان
فصل 4: محاصره گوندور
فصل 5: سفر سواره روهیریم‌ها
فصل 6: نبرد میدان‌هاى په‌له‌نور
فصل 7: تل هیزم مرده سوزان دنه‌تور
فصل 8: شفاخانه‌ها
فصل 9: آخرین رایزنى
فصل 10: باز شدن دروازه سیاه
کتاب ششم
فصل 1: برج کیریت آنگول
فصل 2: سرزمین سایه
فصل 3: کوه هلاکت
فصل 4: دشت کورمالن
فصل 5: کارگزار و شاه
فصل 6: جدایى‌هاى بسیار
فصل 7: عزیمت به خانه
فصل 8: پاکسازى شایر
فصل 9: لنگرگاه‌هاى خاکسترى

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بازگشت شاه - جلد سوم ارباب حلقه‌ها
نویسنده
مترجمرضا علیزاده
ناشر چاپیانتشارات روزنه
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۵۲۱
زبانفارسی
شابک978-964-334-173-9
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۴۹۵۰۰ ت - 9.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بازگشت شاه - جلد سوم ارباب حلقه‌ها

Ismail Faghihi
۱۴۰۰/۱۲/۲۱
ترجمه بسیار سلیس و عالی با حفظ لحن نویسنده و استفاده از کلماتی که نه برای خواننده نامفهوم باشه و هم این که تا جایی که تونسته به لحن نویسنده وفادار مونده.
Sadr Deputy
۱۴۰۰/۱۱/۷
چی باید گفت که بشه زیبایی فراباور این مجموعه رمان فانتزی و علی الخصوص این کتاب رو توصیف کنه؟ شاهکار فانتزی تمام دوران
Taymaz Bahadori
۱۳۹۹/۱۰/۲۹
فوق العاده عالی. ده برابر از فیلمش با شکوه تره
مهسا پهلوانی
۱۴۰۰/۱۲/۵
خوندنش بسیار لذت بخش بود
mani eslami
۱۴۰۰/۱۲/۴
واقع حس خوبی به آدم میده
علی اکبر پری
۱۳۹۹/۴/۱۰
یڪ اثر بے نظیر و عالے از تالڪین
Mohadeseh Salahshoor
۱۳۹۹/۱/۲۹
عالی تر از عالی خیلی دوست داشتنی و مهیج
علی صدوقی یزدی
۱۳۹۸/۱۲/۳
مگه میشه بگم عالی نیست!!
ناصر غنایی
۱۳۹۶/۱۱/۱۶
فوق العاده است. ترجمه زیبا و روان
مشاهده همه نظرات ۹

راهنمای مطالعه کتاب بازگشت شاه - جلد سوم ارباب حلقه‌ها

برای دریافت کتاب بازگشت شاه - جلد سوم ارباب حلقه‌ها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.