معرفی و دانلود کتاب توفانی که نسیم شد

عکس جلد کتاب توفانی که نسیم شد
قیمت:
۵۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب توفانی که نسیم شد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب توفانی که نسیم شد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب توفانی که نسیم شد

کتاب توفانی که نسیم شد نوشته‌ی حسین مهدوی، فرآیند یک درمان روان‌شناختی است که توسط یک گروه درمانگر شکل گرفته و مهم‌تر آنکه قهرمان، مُراجِع، مددجو، بیمار و یا هرچه که بعداً او را نام خواهید گذاشت، از عمق بحران نجات می‌یابد و سرنوشتی متفاوت از آنچه بر او گذشته است، پیدا می‌کند.

اختلال شخصیت چیست؟

اختلال شخصیت عارضه‌ای روان‌شناختی است. ناتوانی در حل تضادها و دست نیافتن به اغنیا عاطفی و هیجانی زمینه‌ساز این عارضه است. هر یک از شما ممکن است در محدوده‌ای از اختلال رفتار گرفتار باشید و یا برای مدتی کوتاه با آن دست‌ و‌ پنجه نرم کنید.

هنجارهای خانوادگی، قومی، اجتماعی، ملی و ... معیارهای مهمی برای ارزیابی و سنجش کمّ‌ و‌ کیف اختلال‌های رفتاری هستند. شکل‌گیری اولیۀ اختلال شخصیت از خانواده و دامن مادر است و مدرسه و رسانه به آن دامن می‌زنند.

عزت‌نفس، شاه کلید ماجرای اختلال شخصیت است. فرد در تقابل تضادها و دور شدن از هنجارها، اولین مؤلفه‌ای که در حوزۀ روان‌شناختی از دست می‌دهد، عزت‌نفس است. افرادی که در حیطۀ اختلالِ رفتار گرفتار می‌مانند، مستعد خطر کردن هستند آن‌ هم بدون محاسبه، به تعبیری به آسانی زمینۀ آسیب به خود را فراهم می‌سازند.

شاید آنچه گفته می‌شود اغراق به نظر برسد، اما از قرار، اختلال رفتار در جامعه شیوع فراوان دارد و یا به عبارتی، همه‌گیر شده است. نگاهی به آمار مرگ‌ و میر سالانه در جاده‌ها بیندازید؛ به رشد روز افزون خودکشی توجه کنید؛ درهم‌ ریختگی و مصبیت جامعۀ شهری را ارزیابی کنید؛ افزایش طلاق را در نظر بگیرید؛ وجود زندانیان مالی و شمار فراوان آنان را به‌ حساب بیاورید و پرخاشگری، بی‌اعتمادی، سوءظن و نامردمی‌ها را در رفتارهای اجتماعی ببینید.

ممکن است با خواندن عنوان کتاب، تصور کرده باشید که در این کتاب با یک قصۀ احتمالاً ماجراجویانه رو‌به‌رو هستید؛ البته ممکن است آنچه در این اثر آمده است بافتی روایتی و قصه‌گونه داشته باشد، اما نه؛ این‌طور نیست یعنی آنچه می‌خوانید یک قصه نیست. ناگفته نماند، وقتی کتاب را کامل بخوانید، هنگام بیرون آمدن از آن، با کمی دقت به زندگی خود و اطرافیانتان در می‌یابید که به‌ نوعی این قصۀ زندگی همۀ شماست. هر یک از شما در زندگی خود با درجه‌ای از مشکلات عاطفی و هیجانی روبه‌رو هستید. گاهی این مشکلات شما را تا آستانۀ بحران پیش می‌برد؛ حال چه می‌شود که شما در بحران غوطه‌ور نمی‌شوید و یک‌جورهایی نجات پیدا می‌کنید؟ این تجربۀ خاص هر‌ یک از شماست، اما هستند کسانی که بی‌آنکه خود بخواهند، شتابان در ورطۀ بحران در‌می‌غلتند.

کتاب را با دقت بخوانید و سعی کنید خودتان به چراهایی که در ذهنتان شکل می‌گیرد پاسخ دهید و مهم‌تر از همه، از خود بپرسید: چه سرنوشتی در انتظار دختران و پسران نوجوان شبیه نقش اول این ماجراست؟

در بخشی از کتاب توفانی که نسیم شد می‌خوانیم:

مرکز خدمات اجتماعی جایی است برای مشاهدۀ آدم‌هایی که ممکن است برای دقایقی به‌ منظور همراهی با درمانگر بپذیرند که دچار مشکلند، اما انگیزه‌ای برای تغییر از خود نشان ندهند. هرچه باشد، آنان با آنچه هستند، در بخشی از روابط اجتماعی خود پاسخ گرفته و می‌گیرند و تا زمانی که به مشکلی اساسی برنخورند، از موج اختلال خود بهره‌برداری ابزاری می‌کنند.

پذیرش تغییر، سخت است؛ چون در وهلۀ اول، مُراجِع باور ندارد و نمی‌پذیرد که مشکل از اوست. آن‌ها برای اثبات این موضوع به تأیید دیگران از خود در بزنگاه‌های خاص اشاره می‌کنند؛ اما آگاه به این مسئله نیستند که در بزنگاه‌هایی تأیید می‌شوند که این تأیید ابزاری است برای حفظ و یا تأمین منافع طرف مقابل.

جوانی 22 ساله به من ارجاع داده شد که مدتی را به خاطر عربده‌کشی و ضرب‌ و جرح حبس کشیده بود و پدرش سعی داشت از او مراقبت کند. آن‌ها در حاشیۀ شهر تهران زندگی می‌کردند. جای آثار چاقو روی ساعد، بازو سرش در نگاه اول جلب‌توجه می‌کرد.

پدرش شکایت داشت که او یک خروس‌جنگی است. وقتی در خیابان راه می‌رود با دیگران به بهانه‌های گوناگون درگیر می‌شود. پسر سوم خانواده بود و از وضعیت بد خانه و بی‌توجهی به خود ازسوی مادرش در رنج بود.

از او پرسیدم: به یاد داری از کِی خروس‌جنگی شدی؟

گفت: 13 ساله بودم که یکی از همکلاسی‌هایم بیرون از مدرسه سر موضوعی گیر داد. به تشویق دوستانم با او درگیر شدم، از پسش برآمدم و از آن به بعد، دوستانم طور دیگری روی من حساب کردند.

پرسیدم: چرا بی‌دلیل در خیابان با مردم درگیر می‌شوی؟

فهرست مطالب کتاب

پیش‌ آگهی
آنچه در این کتاب می‌خوانید
فرصتی مغتنم
اختلال شخصیت، واقعیتی پر از درد
دلارام آشوب‌ دل
زخم‌های عمیق
تحلیل درمان
دردهای بی التیام
تحلیل درمان
خودآگاهی نسبی
بحران‌های پیش رو
خبرهای خوش
تهی از ارزش‌ها
تحلیل درمان
ماجرای تلخ
تحلیل درمان
مادر ناسازگار
پدر وا‌داده
مدرسۀ بی‌مسئولیت
ناجوانمردی یک فیلم‌ ساز
خانواده از نوعی دیگر
تحلیل درمان
شبه‌ خانواده شاید چاره‌ای برای درمان
طرح شبه‌ خانواده
همه‌ چیز برای نزدیکی بیشتر به خانواده
دفتر شبه‌ خانواده
خدمات دفتر شبه‌ خانواده
مطالعه و بررسی اجمالی ساختارهای شبه‌ خانواده و ساکنان آن
نگاه باری‌ به‌ هر جهت نمایندگان مجلس
در تصویب قانون حمایت از کودک
جمع‌بندی
منابع
نمایه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب توفانی که نسیم شد
نویسنده
ناشر چاپینشر نکته
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۹۷
زبانفارسی
شابک978-964-6554-009
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه الکترونیک
۵۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب توفانی که نسیم شد

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب توفانی که نسیم شد

برای دریافت کتاب توفانی که نسیم شد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.