معرفی و دانلود کتاب داستان پر آب و تاب یک پرنده

عکس جلد کتاب داستان پر آب و تاب یک پرنده
قیمت:
۴۰۰۰ تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب داستان پر آب و تاب یک پرنده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب داستان پر آب و تاب یک پرنده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب داستان پر آب و تاب یک پرنده

کتاب داستان پر آب و تاب یک پرنده، شامل هشت داستان از دو طنزپرداز معروف، مارک تواین و جیمز تربر است که علاوه بر طنز، به مضامین اخلاقی و اجتماعی نیز پرداخته است.

این داستان‌ها عبارتند از: مردی که هدلی برگ را به فساد کشید، داستان پر آب و تاب یک پرنده، زندگی پنهانی والترمیتی، اسرار جنایت تراژدی مکبث، سرانجام شوم آقای بروهل، شبی که تخت‌خواب روی بابا سقوط کرد، روزی که سد شکست، شبی که شبح به خانه ما رخنه کرد.

ساموئل لنگهورن کلمنز معروف به مارک تواین (Mark Twain) طنزنویس مشهور آمریکایى در سال 1835 در شهر فلوریدا از ایالت میسورى متولد شد و در سال 1910 در شهر هارتفورد از ایالت کنتیکت وفات یافت. او در سال 1870 پس از ازدواج، در شهر هارتفورد از ایالت کنتیکت رحل اقامت افکند و با همکارى نویسنده‌اى به نام «وارنر» رمان هجوآمیز «عصر طلایى» را نوشت و در سال 1873 به چاپ رساند. سپس به خلق رمان‌هایى نظیر «شاهزاده و گدا» (1881) و «یک آمریکایى در دربار شاه آرتر» (1889) پرداخت.

قرینه کتاب‌هاى «ماجراهاى تام سایر» (1876) و «ماجراهاى هکلبرى فین» (1884) یعنى بازآفرینى استادانه دوران کودکى نویسنده را باید در قسمت نخست کتاب «زندگى بر رودخانه مى‌سى‌سى‌پى» یافت. واپسین آثار تواین همچون «مردى که شهر هدلى‌برگ را به فساد کشید» (1889) و «بشر چیست؟» (1905) و «غریبه اسرارآمیز» (1916) رنگى از بدبینى نسبت به اجتماع و مردم دارند.

جیمز تربر (James Thurber) به عنوان نویسنده و کاریکاتوریست تجربیات و مشاهداتش را به طنزى متعالى مبدل ساخت. او در هشتم دسامبر 1894 و در شهر کلمبس از ایالت اوهایوى آمریکا به دنیا آمد. توصیف دوران اولیه حیات او را باید از کتاب «حیات من و دوران سخت» (1933) و تعداد نسبتا زیادى از کاریکاتورهایش سراغ گرفت. در سال 1927 به هیئت تحریریه نشریه نیویورکر پیوست و در طى همکارى با این نشریه سبک خاص خود را تکوین بخشید و تقریبا مطالب 15 کتاب از مجموع 22 کتابش را براى نخستین بار در این نشریه به چاپ رساند.

او در کتاب‌هاى اولیه‌اش از حوادث ناگوار ضد قهرمان مضحکى سخن مى‌گوید که از پس دلال ماشین‌هاى مستعمل، زنش، و حتى شیرِ دوشِ حمام و پالتویش هم برنمى‌آید. این آدم ساده و مظلوم به بهترین صورت در مجموعه داستان «مردى میانسال برتاب سیرک» (1935) توصیف شده است. تربر در سال 1940 با همکارى الیوت ناگنت نمایشنامه «حیوان مذکر» را مى‌نویسد و ضد قهرمانش را تقریبا به پیروزى مى‌رساند.

تربر پس از خلق کتاب کاریکاتورى «واپسین گل» در سال 1939 که نشان‌دهنده نظرى تلخ و منفى درباره تمدن غرب است به نوشتن مضحکه نافذ و مؤثر موقعیت بشرى رو آورد و مجموعه داستانى‌اى آفرید به نام «دنیاى من و به آن خوش آمدید» که به سال 1942 به چاپ رسید. داستان «زندگى پنهانى والترمیتى» معروف‌ترین این داستان‌هاست.

تربر در سال‌هاى 1939 و 1956 دو مجموعه داستان درباره حیوانات منتشر کرد و از سال 1943 تا سال 1957 على‌رغم ادعایش درباره روى آوردن به نوشتن واقع‌گرایانه، به خلق پنج حکایت طعنه‌آمیز پریان براى بزرگسالان پرداخت.

در کتاب‌هاى «آلبوم تربر» (1952) و «سال‌هایى که با "راس" سپرى گشت» (1959) طنزنویس بزرگ تلاش مى‌کند که اصل و جوهر روزگار گذشته را فراچنگ آورد و شخصیت‌هایش را توصیف کند.

در بخشی از کتاب داستان پر آب و تاب یک پرنده (Baker’s blue jay yarn) می‌خوانیم:

مسلم است که حیوانات با هم حرف مى‌زنند. در این شکى نیست. ولى تصور مى‌کنم که تعداد اندکى از مردم وجود دارند که مى‌توانند زبان آن‌ها را درک کنند. من فقط یک نفر را مى‌شناختم که قادر به این کار بود. من مى‌دانستم که او قادر به این کار است. چون او خودش به من این طور گفته بود. او معدنچى میانسال ساده‌دلى بود که سالیان متمادى در میان جنگل‌ها و کوه‌هاى دورافتاده کالیفرنیا زندگى کرده و رفتار تنها همسایگانش یعنى جانوران و پرندگان را مورد مطالعه قرار داده بود تا این که باورش شده بود مى‌تواند حرف‌هاى آن‌ها را درست و حسابى ترجمه کند.

اسم این مرد جیم بیکر بود. او مى‌گفت که بعضى از حیوانات تحصیلات اندکى دارند و در مکالمات خود لغات بسیار ساده‌اى به کار مى‌برند و به ندرت از صنایع ادبى همچون تشبیه و کنایه استفاده مى‌کنند، در حالى که حیوانات معین دیگرى وجود دارند که لغات بسیارى بلدند و تسلطى کامل بر زبان دارند و قادرند بسیار سلیس و روان مقصود خود را بیان کنند. نتیجه این مى‌شود که این گروه اخیر خیلى حرف مى‌زنند، چون از حرف زدن لذت مى‌برند. آن‌ها به استعداد و توانایى خود آگاهى دارند و خوششان مى‌آید که آن را به رخ دیگران بکشند. بیکر مى‌گفت که او پس از مطالعات طولانى و دقیق به این نتیجه رسیده بود که جى‌جاغ آبى بهتر از جانوران و پرندگان دیگر حرف مى‌زند...

فهرست مطالب کتاب

شرح حال مارک تواین
مردى که هدلى‌برگ را به فساد کشید
داستان پرآب و تاب یک پرنده
شرح حال جیمز تربر
زندگى پنهانى والتر میتى
اسرار جنایت تراژدى مکبث
سرانجام شوم آقاى بروهل
شبى که تختخواب روى بابا سقوط کرد
روزى که سد شکست
شبى که شبح به خانه ما رخنه کرد

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب داستان پر آب و تاب یک پرنده
نویسنده،
مترجمیوسف قنبر
ناشر چاپیانتشارات روزنه
سال انتشار۱۳۷۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۶۲
زبانفارسی
شابک978-964-334-022-8
موضوع کتابکتاب‌های طنز، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۴۰۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب داستان پر آب و تاب یک پرنده

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب داستان پر آب و تاب یک پرنده

برای دریافت کتاب داستان پر آب و تاب یک پرنده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.