معرفی و دانلود PDF کتاب خاموشی

عکس جلد کتاب خاموشی
قیمت:
10000 تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب خاموشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خاموشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خاموشی

کتاب خاموشی نوشته کانیکا جی از مجموعه داستان‌های تانیا، ماجرای کارگر برقکاری که به اشتباه باعث قطع شدن برق محل زندگی تانیا می‌شود را روایت می‌کند. تانیا و مادرش باید هنگام خاموشی و نبود برق به خصوص بعد از غروب خورشید به نحوی خود را سرگرم کنند و با شرایط پیش آمده کنار بیایند.

موضوع کتاب خاموشی چیست؟

تانیا تازه از مدرسه برگشته است و مشغول غذا خوردن است. مادرش هم در اتاق دیگر کتاب می‌خواند. تنها صدایی که در محیط به گوش می‌رسد، صدای پنکه سقفی است که ناگهان از کار می‌افتد. مادر ابتدا خیال می‌کند مشکل از جعبه فیوز و خانه آن‌هاست اما بعد از کمی جست و جو متوجه می‌شود که به دلیل تخریب کابل‌های برق، کل ساختمانشان قرار است تا صبح دیگر در خاموشی به سر ببرد. تانیا از این اتفاق هم هیجان زده می‌شود و هم نگران. مادر تصمیم می‌گیرد کتابی درباره ساختن عروسک‌های خیمه شب بازی به تانیا بدهد تا بتواند در طول شب و نبود برق خودش را سرگرم کند. تانیا که مشغول خواندن کتاب و درست کردن کاردستی است ناگهان به فکر اجرای یک نمایش کوچک با استفاده از عروسک‌های خیمه شب بازی می‌افتد. کتاب خاموشی (The Blackout) بیست و ششمین کتاب از مجموعه داستان‌های تانیا است.

درباره مجموعه داستان‌های تانیا:

این مجموعه جذاب دوست داشتنی با استفاده از داستان‌هایی کوتاه، هم کودکان را سرگرم می‌کند و بین آن‌ها و شخصیت اصلی کتاب یعنی تانیا، ارتباط خوبی برقرار می‌کند و هم جنبه آموزشی دارد. پس از این جهت به یکی از دغدغه‌های والدین که فراهم کردن کتاب‌هایی سرگرم کننده و در عین حال آموزنده برای کودکشان است، پاسخ می‌دهد.

شخصیت اصلی کتاب‌های این مجموعه تانیا نام دارد که الهام گرفته از فرزند نخست نویسنده آن یعنی کانیکا جی است. پِل فرزند کانیکا جی از کودکی به نوشتن علاقه‌ داشت و خانم جی، مادرش در این راه کمک بسیاری به او کرد. کانیکا با استفاده از بعضی داستان‌های نوشته شده توسط دخترش و تغییر آن‌ها توانست مجموعه داستان‌های تانیا (The Tania Series) را خلق کند. هر یک از کتاب‌های این مجموعه به موضوع خاصی می‌پردازد و در قالب یک داستان بامزه آموزش‌هایی هم در آن زمینه می‌دهد. نخستین کتاب از این مجموعه در سال 2014 منتشر شد.

کتاب خاموشی مناسب چه کسانی است؟

خواندن این کتاب برای کودکان 7 تا 10 ساله که به داستان‌های کوتاه و در عین حال آموزنده علاقه دارند، پیشنهاد می‌شود.

با کانیکا جی (Kanika G) بیشتر آشنا شویم:

او همیشه عاشق نوشتن و علم بوده است؛ برای مدت 10 سال در رشته فیزیک به تحصیل و تحقیق پرداخت و در دانشگاه ایالتی واشنگتن در این رشته تحصیل کرد و بر روی نظریات مختلفی کار کرد. بعد از ازدواج و هنگامی که فرزندش، پِل دو ساله شد هم‌زمان با رشد او، شروع به نوشتن داستان‌های کودک و آموزنده کرد تا بتواند مفاهیم مختلفی را با زبان قصه و ساده به او آموزش دهد. سپس نام هنری کانیکا جی را برای خود برگزید و در طول سال‌ها فعالیتش در نویسندگی کتاب‌های داستان، کتاب‌های تصویری و مقالات تربیتی مختلفی را به رشته تحریر در آورد. او مقاله‌ها و نوشته‌هایی را که به عنوان کتاب منتشر نکرده در سایت شخصی‌اش بارگزاری نموده و در دسترس عموم قرار داده است.

در بخشی از کتاب خاموشی می‌خوانیم:

ناگهان، یک ایده به فکر تانیا خطور کرد. او ایده خود را با مامان در میان گذاشت. مامان فکر کرد این ایده بسیار خوبی است و قبول کرد که به تانیا کمک کند.

تانیا همه اعضای باشگاه مطالعاتی بچه‌های کتابخوان را در محل باشگاه دور هم جمع کرد. باشگاه مطالعاتی آن‌ها پنجره‌های بزرگی داشت که نور مربوط به ساعات آخر روز می‌توانست از آن‌ها وارد شود. تانیشا، کاریشما، سونالی، راجیو، نیکهیل و ویوک کنجکاو بودند که ایده تانیا را بدانند.

تانیا کتاب مربوط به درست کردن حیوانات با سایه را به آن‌ها نشان داد. او که هیجان زیادی داشت گفت: من فکر می‌کنم ما باید یک نمایش سایه رو ترتیب بدیم. ما می‌تونیم از حیوانات این کتاب یک داستان بسازیم و سپس برای بقیه افراد یک نمایش اجرا کنیم.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خاموشی
نویسنده
مترجمطوبی مردانی
ناشر چاپیانتشارات اردوی سوره
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات25
زبانفارسی
شابک978-622-6419-75-8
موضوع کتابکتاب داستان کودک
قیمت نسخه الکترونیک
10000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب خاموشی

زهره چگنی
۱۴۰۰/۳/۲۷
مجموعه کتابهای تانیا بسیار مفید از جهت
درک مطلب
مسائل اجتماعی پایه و علمی
بلندخوانی و ایجاد فرهنگ مطالعه جمعی
و از لحاظ اخلاقی اموزنده بسیاری از مفاهیم کلیدی برای کودکان است.
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب خاموشی

برای دریافت کتاب خاموشی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.