معرفی و دانلود کتاب آرتیست

عکس جلد کتاب آرتیست
قیمت:
18000 تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب آرتیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آرتیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آرتیست

کتاب آرتیست به قلم سعید تشکری، رمانی کوتاه و خواندنی‌ست که قصه ملاقات یک نویسنده و فردی که آرزو دارد زندگی‌اش را به صورت یک کتاب داستان درآورد را روایت می‌کند. این داستان گیرا که به سبک پست‌مدرن تألیف شده است، از دغدغه‌های امروزی جامعه ایرانی سخن می‌گوید.

درباره کتاب آرتیست:

داستانی درباره چگونگی نوشتن یک داستان!

رمان آرتیست روایت مرد جوانی به نام کوشاست که برای ماندگار کردن بخشی از تجربه‌های زیسته‌اش در جستجوی نویسنده‌ای است تا بخشی از داستان زندگی‌ او را به رشته تحریر درآورد. این اثر با روایت‌های پیچیده و درهم تنیده که سبک خاص داستان‌نویسی سعید تشکری است، پیش می‌رود و شخصیتی به نام سعید پویا وارد قصه می‌شود. سعید همان نویسندۀ رویایی کوشاست که مسئولیت نوشتن داستان زندگی او را بر عهده گرفته است و در ازای این کار، مبلغ 20 میلیون تومان از کوشا دستمزد می‌گیرد.

سعید تشکری در این اثر زبانی تلفیقی از دو سبک نگارشی محاوره‌ای و رسمی‌ را به کار برده است و قدرت و تسلط خود را در زمینه داستان‌نویسی نوین به نمایش می‌گذارد. ضمن روایت ارتباط کوشا و سعید برای نوشتن داستانش و کشمکش‌هایی که برای رسیدن به پیرنگ اولیه دارند، به مسائل و معضلات کلانی همچون کودکان کار و... پرداخته می‌شود.

خواندن کتاب آرتیست به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

تمامی علاقمندان داستان‌های پست‌مدرن و دوستداران ادبیات داستانی فارسی را به خواندن این اثر دعوت می‌کنیم.

با سعید تشکری بیشتر آشنا شویم:

فیلمنامه‌نویس، منتقد، رمان‌نویس و کارگردان تلویزیون و تئاتر، سعید تشکری، متولد سال 1342 در شهر قوچان است. وی فعالیتش را در این حوزه به طور رسمی از سال 1360 آغاز نمود و مدرک دانشگاهی‌اش را در رشته ادبیات نمایشی اخذ کرد. تشکری سالیان سال به عنوان مدرس ادبیات نمایشی و تئاتر فعالیت داشته و عضو کانون بین‌المللی تئاتر TCA است. وی از داوران جشنواره فجر است و افتخار دریافت جایزه کتاب رضوی سال را در کارنامه خود دارد. مجموعه «وقتی زمین دروغ می‌گوید» به قلم این نویسنده توانمند در سال 1391 توانست به عنوان کتاب برتر سال انتخاب شود.

در بخشی از کتاب آرتیست می‌خوانیم:

برنامه‌ امروزم یک عصای سفید و یک عینک دودی گنده برایم خرج برداشت. برای اینکه طبیعی‌تر باشم، از همان اول، عینک دودی‌ام را زدم. سبیل مصنوعی‌ام چسب خوبی داشت و خیالم از آن راحت بود. ماشین دوستم بهرام را قرض کردم و ساعت هفت صبح رفتم سمت هتل هما. چند خیابان دورتر، ماشین را پارک کردم و پای پیاده و عصازنان رفتم. وقتی رسیدم، داخل لابی یک گوشه‌ پرت، کنار پرده‌ها نشستم. خندان و راحت مثل یک روشن‌دل واقعی زل زدم به روبه‌رو. وقتی نابینا باشی، آزادی‌هایی داری که دیگران ندارند و دل‌سوزی‌هایی در حقت می‌شود که برای دیگران نیست. این را تازه آن روز فهمیدم که برای اولین‌بار نقش یک نابینا را انتخاب کرده بودم.

از آسانسور بیرون آمد. سه روز قبل که از خانه‌ بهشت رفته، مستقیم آمده است اینجا. یک کت تازه پوشیده بود که مرا یاد دوستم، بهرام انداخت. این کت و شلوار از آن دست لباس‌هایی بود که باعث می‌شود دیگر مهم نباشد چند سالت است. از کنارم رد شد. توی صندلی‌ام فرو رفته بودم، نشان هاکوپیان روی یقه‌اش و عطر تازه‌اش مرا کشید و با خود برد.

دو سال پیش که سر لباس دامادیِ رفیق شفیقم، بهرام، آواره‌ فروشگاه‌ها بودیم، سری هم به هاکوپیان زدیم. مشابه چنین کتی، آن‌موقع پنج میلیون تومان قیمت خورده بود. بهرام کت را پوشید. از اتاق پرو بیرون آمد و توی سالن فروشگاه روبه‌روی آینه‌ قدی ایستاد؛ رعنا و زیبا و جوان. انگار می‌خواست از همین‌جا مستقیم برود برای «کَت ‌واک». اگر نمی‌شناختمش، فکر می‌کردم به‌جای پراید کره‌ای که با هزار بدبختی جورش کرده بود، هر روز بنز سوار می‌شود. لباس بی‌اندازه به او می‌آمد. مثل بی‌بی صدیقه‌ام، در دل گفتم: «بترکه چشم حسود و بدخواه.» بهرام بالاخره از تماشای تصویر خودش در آینه دست کشید و رو به من گفت:

سعید، چطوره؟
بعد دستش را به قول خودش، توی خرمن موهایش فرو کرد و یکی از آن فیگورهای دخترکش معروفش را گرفت. گفتم:
خیلی زیاد خوش‌تیپ شدی؛ اما...

فهرست مطالب کتاب

1: داستان حلزونی
2: فلاش‌بَک
3: تکنیک یوکوآروکی
4: داستان مارپیچ
5: کتاب قانون
6: تحقیق
7: نشانه‌ها
8: پیش‌فرض
9: قانون اول
10: ضعف و نیاز
11: آرزو
12: قانون دوم
13: متحد
14: احیای قلب!
15: قانون سوم
16: وارونگی مضاعف
17: باورهای تغییریافته
18: توجیه
19: قانون چهارم
20: پایان
21: نبرد
22: قانون پنجم
23: نیاز اخلاقی
24: هجو
25: کنایه
26: قانون ششم
27: کمدی سیاه
28: نامه‌ای برای یک نویسنده‌
29: ضعف اخلاقی
30: قانون هفتم
31: تکرار تاریخ
32: تلاش
33: انتقاد
34: عقل و دل
35: قانون هشتم
36: عمل و عکس‌العمل
37: داموَرز!
38: بیابان‌زدگی!
39: قانون نهم
40: شکست ظاهری
41: ملاقات با مرگ
42: آزادگی یا بردگی
43: مسائل
44: پیرنگ ارگانیک
45: پیش‌داستان
46: پیرنگ فرعی
47: یادداشت
48: قانون دهم
49: گفت‌وگوی اخلاقی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آرتیست
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات نیستان
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات144
زبانفارسی
شابک978-622-208-702-9
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
18000 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آرتیست

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب آرتیست

برای دریافت کتاب آرتیست و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.