معرفی و دانلود رایگان کتاب انسان استاندارد

عکس جلد کتاب انسان استاندارد
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب انسان استاندارد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب انسان استاندارد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب انسان استاندارد

کتاب انسان استاندارد، دربردارنده دیدگاه‌های نویسنده معاصر ایرانی، داریوش قاسمیان دستجردی است و به ویژگی‌های انسانی مطلوب اشاره می‌کند. در اینجا هدف اینست که همۀ انسان‌ها با تلاش و خودسازی به حد بالای درجات انسانی دست یافته و به استاندارد انسانی خود نزدیک شوند. (فایل کتاب در تاریخ 1400/03/25 به روز رسانی شده است.)

در جریان زندگی، در محیط خانه و خانواده، محل کار و یا در موقعیت‌های مختلف اجتماعی که در آن قرار داریم و یا قرار می‌گیریم مواجه با رفتارها و اعمالی می‌شویم که از ما سر می‌زند و شخصیت اجتماعی ما را شکل می‌دهد؛ اینکه در این برخوردها نوع رفتار ما از چه تربیت و اخلاق، و از چه نوع عکس‌العمل‌های رفتاری ناشی شود چیزی است که مشخص می‌کند که حد و حدود ما از نظر شخصیت انسانی از چه شعور و کمالی برخوردار است.

در بخش‌های مختلف کتاب انسان استاندارد (Standard Human) بطور مختصر سعی شده، اخلاق و رفتارهای مختلف اجتماعی را بررسی و جایگاه خاص آن‌ها را در یکی از وضعیت‌های انسان متعالی؛ انسان اجتماعی؛ انسان رو به رشد، و آدم درجۀ 3 گنجانده و رفتارهای مختلف آدمی را در قالب این چهار حالت معرفی تا روشن گردد که اگر عادت به یکی از این رفتارها (چه خوب و چه بد) داریم در ارتباط با آن رفتار خاص در چه درجۀ شخصیتی قرار می‌گیریم، و در صورتی که رفتارمان اشتباه است آن را با رفتار صحیح‌تر درجۀ شخصیتی بالاتر خود اصلاح کنیم.

درجات شخصیتی که در کتاب انسان استاندارد به آن‌ها اشاره و تقسیم‌بندی شده‌اند صرفاً مربوط به نوع رفتاری است که از افراد مختلف سر می‌زند، بدون اینکه فقیر و یا غنی بودن و یا شغل و موقعیت اجتماعی آن‌ها مد نظر باشد و تأثیری بر این ملاک بگذارد؛ همچنین میزان انباشته‌های ذهنی افراد نیز تأثیری ندارد، همانگونه که می‌دانیم علم بدون عمل بی‌ثمر است، بنابراین افرادی که علم و یا پست و مقامی دارند امّا اعمال و رفتار آن‌ها نشان دهندۀ علم و موقعیت اجتماعی آن‌ها نیست نمی‌توانند خود را در قالب انسان‌های متعالی و یا انسان‌های اجتماعی به حساب آورند؛ همۀ انسان‌ها با هم برابر هستند مگر در اخلاق و رفتار انسانی و یا غیرانسانی که از آن‌ها سر می‌زند و آن‌ها را از یکدیگر متمایز می‌نماید.

هر کدام از چهار وضعیت شخصیتی، خود نیز می‌توانند به طیف‌های وسیع‌تری از شخصیت‌های ضعیف‌تر هر بخش تا شخصیت‌های کامل‌تر همان بخش تقسیم گردند، به عنوان مثال در بخش انسان متعالی می‌توانیم انسان‌های پاک نیت را بعنوان اولین درجۀ شخصیتی آن گروه و انسان‌های متعالی‌تر و پرهیزگارتر را نیز داشته باشیم، و یا در گروه آدم‌های درجۀ3، از افراد بی‌فرهنگ و یا کافر در احکام و فرائض و رفتارهای صحیح انسانی تا افراد نالایق، شرور، جنایتکار و حکّام ظالم را نیز ببینیم؛ همچنین ممکن است افراد در گروه‌های شخصیتی مختلف، ناخالصی‌های رفتاری خوب یا بدی نیز داشته باشند و نتوان بطور مشخص آن‌ها را از یک گروه خاص به حساب آورد.

پس از اینکه معلوم شد درجات شخصیتی موجود در هر جامعه‌ای کدام‌ها هستند و توانستیم طبق این ملاک‌ها شخصیت انسانی موجود خود را نیز پیدا و مشخص کنیم، باید در تلاش برای رسیدن به درجۀ بالاتر و عالیتری که در شأن ما است ابتدا با روحیات و صفات خود آشنا و سپس با بهره‌گیری کامل از توانائی‌ها و ظرفیت‌های مادی و معنوی زندگی‌مان خود را به حد ایده‌آل و استاندارد انسانی خود برسانیم. یعنی اگر با تلاش و خودسازی و عمل به صفات عالی انسانی توانستیم به حد یک انسان با درجۀ شخصیتی متعالی برسیم، یک انسان استاندارد متعالی خواهیم بود و یا اگر توانستیم با نهایت تلاش و همت خود در همۀ امور مادی و معنوی زندگی به حد یک انسان رو به رشد برسیم و بیش از آن ظرفیت و امکان رشد نداشتیم، یک انسان استاندارد با درجۀ شخصیتی رو به رشد هستیم و بیش از آن نیز انتظاری از ما نمی‌رود، و خداوند نیز در همان حد از ما آزمایش و بازخواست خواهد نمود و نه بیشتر از آن.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
انسان استاندارد
نیروهای درونی انسان
انسان متعالی
مقدمه
انسان متعالی
انسان اجتماعی
مقدمه
انسان اجتماعی
انسان رو به رشد
مقدمه
انسان رو به رشد
آدم درجه 3
مقدمه
آدم درجه 3
نتیجه گیری و حاصل بحث
انسان استاندارد
جامعه‌ی آرمانی؟!
تفکر انسان استاندارد!
1. خلاصه تفکر انسان استاندارد/ در بخش شخصیت اجتماعی
2. خلاصه تفکر انسان استاندارد/ در بخش مدیریتی و بین‌المللی
نمودار دستاورد زندگی بشر
نامه به رییس جمهور...
سیستم سیاسیِ پیشنهادی تفکر انسان استاندارد
برنامه سازندگی ایران... ! (به روش انسان استاندارد)
پیوست‌ها
پنج جهان‌بینی موجود
جهانبینی تفکر انسان استاندارد (مقایسه)
واضح سازی معنی و مفهوم «حقیقت و واقعیت» و رابطهی آن‌ها
دوره آموزشی تفکر انسان استاندارد! (Standard Humanism)
جلسه‌های تدریس دوره آموزشی تفکر انسان استاندارد!
سلسله بحث‌های انسان استاندارد (متن 5 ویدیوی تصویری... )
فهرست منابع و مآخذ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب انسان استاندارد
نویسنده
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۹۶
زبانفارسی
شابک978-964-06-2115-3
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب انسان استاندارد

SAhar A
۱۳۹۹/۸/۸
بهرحال هرکس نظری داره، اما اینکه اولین شاخص انسان متعالی رو بذاریم انسان مومن، بنظرم یه مقدار تیشه طرف خود رفتار کردنه.
مخصوصا اینکه کم نمیبینیم افرادی که تمام ظواهر رو بجا میاره و بسیااار هم از این نظر ادعا داره، اما واقعا حیفه که با لقب انسان صدا زده بشه
و کم هم نمیبینیم افرادی رو که اصلا کاری
با این اصول ندارند، ولی انسان هستند، یک انسان واقعی
به نظر من انسان کسیه که اول فکرش رو بتونه کنترل کنه؛ در هر زمینه ای. خوبی و بدی رو از هم تشخیص بده، تفکر درست داشته باشه، کردار و رفتار درست و متناسب داشته باشه، خشک مغز و متعصب نباشه و قدرت درک و فهم این رو داشته باشه که همه مثل خودش نیستند و افراد مختلف با طرز فکرها و رفتار‌های مختلفی وجود دارند و تنها چیزی که مهمه اینه که به انسانها، حیوانات و طبیعت محبت بشه و با هرکدوم رفتار مناسب و درستی بشه. کاملا جدای از اینکه دین، مذهب، نژاد و ملیتشون چیه.
همینکه زیباییها و ظرافت‌های طبیعت، حیوانات عزیز و انسانهارو درک بکنیم و با کنترل فکر و احساساتمون به مسیر درست، در راستای پیشرفت و مراقبت از همه اینها قدم برداریم، یعنی جهان رو تقریبا درک کردیم و مسائل کوچک نمیتونند حال و روزمون رو خراب بکنن چون دنیای به این بزرگی در هر گوشه‌ش داره هزار اتفاق خوب یا بد میوفته و ما مسئولیم که به خودمون و به بقیه کمک کنیم.
Hadi Alibabaei
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
توی بخش انسان متعالی نوشته:کسی که مطقا منقطی است و... ولی از نظر من انسان متعالی کسی است که به درستی و به جا هم از احساسات و هم از منطق استفاده میکنه و انسان متعال میتونه کسی باشه که میان منطق و احساسات تعادل ایجاد کنه نه اینکه احساسات رو کنار بذاره به هر حال هر دوی اینها لازمه انسان هستند که خدا در انسان قرار داده. 🙏🙏
علی ن
۱۳۹۸/۲/۱
نیمه کاره رها کردم زیاد با طرز تفکر من متناسب نبود. از نظر من طبق آموزه‌های دینی ما توی انسانیت و تعالی و تکامل هیچ محدودیتی نیست. تعالی و انسانیت چیزی نیست که بشه با مولفه‌های فیزیکی انسان مثل زور و بازو و ژنتیک مقایسه کرد.... .
لیلا محمدی
۱۳۹۸/۱۲/۱۷
خیلی کتاب خوبی بود حجمش زیاد نبود و راحت میشه خوند و محتوای خیلی خوبی داره. به نظرم حتما دانلود کنید ارزش اینوداره که وقتتونو براش بزارین ممنونم که این کتاب رو در اختیار کاربران گذاشتین
فاطمه ق
۱۳۹۸/۱/۱۲
کتاب دسته بندی خوب و درستی کرده بود، ولی خب انتظار داشتم در خصوص فرایند رشد و رسیدن از یک سطح به سطح بالاتر و به هرحال تکنیک‌ها و چالش‌های مسیر هم بحثی به میون آورده می‌شد.
محمد شیخ
۱۳۹۷/۶/۲۷
کتاب انسان استانداردخیلی خوبه ممنونم ازشماخداخیرتون بده. اگرمیشه کتاب عاقبت بخیران عالم رورایگان برامون بزارید. ازتون ممنونم
کاربر s
۱۳۹۷/۵/۱
با سلام کتاب خوبی بود. ولی اینکه قسمت اول کتاب رو دوباره در آخر کتاب تکرار کردین خدای نکرده با نیت افزایش صفحات کتاب نبوده که ان شالله؟ !!!
زبیح سعیدی
۱۴۰۱/۶/۱۶
سلام کتابی بسیار عالیه واقعاً عالیه اطلاعات زیادی پیدا کردم ممنون کتاب‌های خوبتون وبسیار قیمت مناسب دستتون درد نکنه
حسن بدری
۱۳۹۸/۱۰/۱۶
کتاب خیلی مختصر و مفیدی بود که میشه به عنوان یک تلنگر و جرقه‌ای برای توجه بیشتر به رفتار و کردارمون درنظر گرفت.
بهزاد خواننده
۱۳۹۷/۸/۲۸
کتاب اموزنده‌ای بود من که راضی بودم از وقتی که صرف خوندنش کردم ممنون از نویسنده و کتاب راه
ن د ا ز ر ن د ی
۱۴۰۱/۵/۳
سپاس نویسنده، دست مریزاد. یه بار خوندمش. موفق باشید و آگاه😇فکرکنم برخی نوشته‌ها تکرار شده‌اند 😉
mohamad mahdi
۱۳۹۸/۱۰/۷
اولین کتابیه که از اپلیکیشن دانلود کردم امیدوارم مفید واقع بشه💓
علی قصابی
۱۳۹۸/۴/۹
نکات بسیار عالی و آموزنده‌ای دارد
ولی دقت کاملی در تدوین مطالب خلاصه کتاب نداشته است.
رقیه باقری
۱۴۰۰/۱۱/۲۲
برای دستیابی به استاندارد‌های انسانی خوندن این کتاب توصیه می‌گردد.
حکمت قاری زاده
۱۳۹۸/۱۲/۱۶
کتاب خوبی برای انسان استاندارد شدن هستش واقعا عالی بود
مشاهده همه نظرات ۲۹

راهنمای مطالعه کتاب انسان استاندارد

برای دریافت کتاب انسان استاندارد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.