معرفی و دانلود کتاب گزیده تحلیلی - تشریحی شاهنامه فردوسی

عکس جلد کتاب گزیده تحلیلی - تشریحی شاهنامه فردوسی
قیمت:
۶۰۰۰۰ تومان - 10.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب گزیده تحلیلی - تشریحی شاهنامه فردوسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب گزیده تحلیلی - تشریحی شاهنامه فردوسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب گزیده تحلیلی - تشریحی شاهنامه فردوسی

کتاب گزیده تحلیلی – تشریحی شاهنامه فردوسی نوشته اسدالله بقایی است. این کتاب اولین مجلد از 120 عنوان انتخابی سوره مهر است که در قالب طرح اشاعه و ترویج ادب و فرهنگ و تمدن ایرانی – اسلامی برای مخاطبان نوشته شده است. مولف کتاب را در چند بخش تنظیم کرده است.

در بخش اول کتاب به شرح حال زندگانی فردوسی و معرفی آثارش می پردازد. سپس به داستان خلق شاهنامه ،درون مایه شاهنامه، عوامل و ضرورت های ماندگاری شاهنامه می پردازد. قسمت بعدی کتاب به داستان رستم و سهراب اختصاص دارد و به تحلیل این اثر می پردازد. در بخش بعدی داستان رستم و اسفندیار تحلیل می شود و بخش پایانی کتاب هم به داستان سیاوش و تحلیل شخصیت های شاهنامه پرداخته می شود. گزیده متن: به راستی "فارسی شکر است". بیش از هزار سال این شیرینی، کام فارسی زبانان سراسر عالم را شیرین کرده است. بیش از هزار سال حاصل خرد و اندیشه عالمان و عارفان و عاشقان این سرزمین با این زبان تدوین شده است؛ اما دریغ که دیگر قند پارسی را به بنگاله نمی برند. قلمرو فارسی زبانان محدود شده است، شبه قاره هند دیگر شعر فارسی دیوان پادشاهان گورکانی خودش را هم زمزمه نمی کند. با اشاعه و ترویج متون کهن فارسی به داد دل زبان فارسی برسیم.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب گزیده تحلیلی - تشریحی شاهنامه فردوسی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
سال انتشار۱۳۸۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۳۶
زبانفارسی
شابک978-964-506-628-2
موضوع کتابکتاب‌های نقد و بررسی، کتاب‌های شعر پارسی
قیمت نسخه الکترونیک
۶۰۰۰۰ ت - 10.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب گزیده تحلیلی - تشریحی شاهنامه فردوسی

محمد امیری اصل
۱۳۹۵/۲/۱۵
همیشه خواندن شاهنامه و غور در آن جذابیت‌های خاص خودشو داره من تازه شروع به خواندن این کتاب کرده‌ام و تا بحال برام جذاب بوده امیدوارم تا آخر ادامه داشته باشه
سیدکاظم هاشمی
۱۳۹۴/۹/۲۱
سلام هنوز کتاب رو نخوندم ولی امیدوارم که خوب باشه. ممنون
مهدی ک
۱۳۹۶/۱/۱۰
شاهکار ادبیات ایران و جهان بسیار ممنون
سعید نیرومند
۱۳۹۵/۳/۱۵
تا حالا هیچ وقت این قدر به شاهنامه نزدیک نشده بودم. ممنومم
Hadis Hp
۱۳۹۵/۱۰/۱۸
چرا فهرست نداره؟
مشاهده همه نظرات ۵

راهنمای مطالعه کتاب گزیده تحلیلی - تشریحی شاهنامه فردوسی

برای دریافت کتاب گزیده تحلیلی - تشریحی شاهنامه فردوسی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.