معرفی و دانلود کتاب درمان بیماری‌های معده

عکس جلد کتاب درمان بیماری‌های معده
قیمت:
۲۶۳۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب درمان بیماری‌های معده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب درمان بیماری‌های معده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب درمان بیماری‌های معده

کتاب درمان بیماری‌های معده نوشته‌ی نورتون جی. گرین برگر، دلایل شایع‌ترین بیماری‌های گوارشی را بررسی کرده و راهکارهایی را به شما ارائه می‌دهد که با تغییر برنامه‌های غذایی و برطرف کردن مشکلات گوارشی‌تان زندگی سالم و راحت‌تری را تجربه کنید.

درباره‌ی کتاب درمان بیماری‌های معده:

شاید شما هم شنیده باشید که «معده بعضی‌ها از آهن ساخته شده» و می‌توانند بی‌دردسر هرچه می‌خواهند بخورند و بنوشند و معده‌شان هم هیچ اعتراضی نمی‌کند. احتمالا شما هم تعداد کمی از این آدم‌ها را می‌شناسید ولی به غیر از این گروه افراد استثنایی، بیشتر ما نسبت به آنچه می‌خوریم و می‌نوشیم واکنش نشان می‌دهیم. بعضی افراد گاهی دچار سوء هاضمه می‌شوند که ممکن است در نتیجه افراط در خوردن خوراکی‌ و نوشیدن نوشیدنی‌های نامناسب باشد. در حالی که برخی هم هستند که خیلی بیشتر دچار سوء هاضمه می‌شوند که ممکن است شما هم از این جمله افراد باشید.‏

کتاب درمان بیماری‌های معده (4 Weeks to Healthy Digestion) همان‌طور که بر انجام برنامه چهار هفته‌ای رسیدن به گوارش سالم تاکید دارد، اولین و بیشترین تمرکز آن بر تغذیه سالم و مناسب است. شما همان چیزی هستید که می‌خورید به این معنا که غذاهای روزمره شما هرکدام به نحوی بر کیفیت زندگی‌تان اثر می‌گذارند. کارکرد دستگاه گوارش و روند هضم غذا در آن، هم به «چیزی» که می‌خورید بستگی دارد و هم به اینکه «چطور» آن را می‌خورید.

هر مشکل گوارشی‌ای که در این کتاب به آن پرداخته شده با چند چیز ارتباط تنگاتنگ دارد: اول آنچه وارد معده‌تان می‌‌کنید غذا، نوشیدنی، دارو، ویتامین، مکمل‌، میان وعده‌ها و حتی آنچه پس از شام میل می‌کنید و دوم روش خوردن شما. مثلاً آیا شما از آن دسته افراد هستید که بدون جویدن کامل غذا، آن را می‌بلعید؟ آیا در مکان یا موقعیت پراسترسی غذا می‌خورید؟

این عادات با کارکرد سالم و طبیعی دستگاه گوارش منافات دارند. در مقابل، اگر حین غذا خوردن آرامش داشته باشید، با حوصله و در محیطی آرام و دور از استرس غذا میل کنید و هر لقمه را کامل بجوید. کلید حفظ سلامت دستگاه گوارش و به حداقل رساندن احتمال بروز اختلال در آن، این است که به آنچه می‌خورید و روش خوردن‌تان توجه و دقت کنید و همچنین حواس‌تان باشد که بدنتان حین غذا خوردن چه واکنش‌هایی نشان داده و چه حالاتی به شما دست می‌دهد.

کتاب درمان بیماری‌های معده مناسب چه کسانی است؟

با این کتاب شما از چگونگی عملکرد سیستم گوارشی خود آگاه می‌شوید و می‌توانید با ایجاد تغییرات ساده در سبک زندگی و رژیم غذایی خود اختلالات گوارشی‌تان را برطرف کرده یا حداقل برای کاهش آن‌ها کمک کنید.

نورتون گرینبرگر (Norton Greenberger) را بیشتر بشناسیم:

او استاد دانشکده پزشکی هاروارد و رئیس سابق انجمن گوارش آمریکاست که نشان جولیس. ام. فریدن والد را نیز دریافت کرده است. این نشان را برای تقدیر از یک عمر تلاش مستمر و به دست آوردن دستاوردهای قابل توجه در عرصه بیماری‌های دستگاه گوارش اهدا می‌کنند. او در زمینه‌ی تشخیص و درمان بیماری‌های دستگاه گوارش، چهره‌ای شناخته شده و بین‌المللی دارد.

گرینبرگر با تجربه‌ی بیش از چهل و پنج سال طبابت، آموزش و تالیف درباره بیماری‌های دستگاه گوارش، هزاران بیمار را دیده‌ که با مشکلات گوناگون گوارشی دست و پنجه نرم می‌کردند و از مشکلاتی شکایت دارند که ممکن است شما نیز از آن‌ها رنج ببرید، به دلیل همین تجربیات گرانبهایش تصمیم به تالیف کتاب درمان بیماری‌های معده گرفت. او تا به حال در تالیف کتاب‌های تخصصی بسیاری برای پزشکان این رشته شرکت داشته‌ و مقالات علمی متعددی در مجله‌های تخصصی نیز به چاپ رسانده‌ اما این اولین کتابی است که برای عموم مردم نوشته تا یاد بگیرند که دستگاه‌گوارش‌شان چطور کار می‌کند.

در بخشی از کتاب درمان بیماری‌های معده می‌خوانیم:

تند غذا خوردن هم یکی از دلایل مهم بروز ناراحتی‌های گوارشی است. سعی کنید به جای ”بلعیدن“ غذا، زمان غذا خوردن خود را بیشتر کنید و به حداقل 20 دقیقه برسانید. اگر لقمه‌های بزرگ را تند تند در دهان بگذارید و با عجله پایین دهید، برای دستگاه گوارش خوب نیست. مثلا وقتی صبح عجله دارید که زودتر سرکار بروید و دیر نرسید و صبحانه را تند تند پشت فرمان می‌خورید، به بدن‌تان ظلم می‌کنید.

برای اینکه آهسته غذا بخورید، هر چند دقیقه یک بار قاشق و چنگال‌تان را در بشقاب بگذارید و کمی صبر کنید. می‌توانید قدری با کسانی که کنارتان غذا می‌خورند گپ بزنید (دقت کنید: حرف زدن حین غذا خوردن اصلا خوب نیست. وقتی غذا نمی‌خورید، صحبت کنید). نکته اینجاست که خیال نکنید غذا خوردن مسابقه ماراتن است و هرکس زودتر همه محتویات بشقاب را روانه معده‌اش کند، برنده است! یادتان باشد زمان غذا خوردن، وقت آرامش و لذت بردن است. من از شما می‌خواهم سعی کنید و جوری غذا بخورید که غذای‌تان را با فرو دادن حداکثر 60 لقمه تمام کنید. یک راه دیگر هم این است که مثلا اگر گوشت می‌خورید، آن را با کارد تکه کنید. بعد کارد را بگذارید، قاشق‌تان را بردارید و آن تکه را بخورید. بعد تکه دیگری ببرید و به این ترتیب گوشت را بخورید. در مورد سالاد هم می‌توانید همین‌کار را انجام دهید. از هر لقمه لذت ببرید و کاملا آن را بجوید. ‌

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل اول: برنامه چهار هفته‌ای برای داشتن گوارشی سالم
آهسته غذا بخورید
فصل دوم: ‌اسهال
اسهال چیست؟
‌چرا اسهال می‌گیریم؟
‌برای کاهش شدت اسهال چه کار کنیم؟
غذاهایی که به پیشگیری از اسهال کمک می‌کنند
فصل سوم: یبوست
‌یبوست چیست؟
چرا یبوست می‌گیریم؟
درمان‌های یبوست
فصل چهارم: سوزش سر دل
سوزش پشت جناغ و ریفلاکس معده به مری
علایم ریفلاکس و سوزش سر دل ‌
عوامل ریفلاکس معده به مری و سوزش پشت جناغ
فصل پنجم: سوء هاضمه
چرا دچار سوء هاضمه می‌شویم؟
‌غذاها و نوشیدنی‌هایی که در بروز سوء‌هاضمه مقصر هستند
فصل ششم: بیماری سلیاک
‌سلیاک چه می‌کند؟
علایم بیماری سلیاک
بیماری‌هایی که به سلیاک مربوط هستند
تشخیص سلیاک
فصل هفتم: دیابت
علایم دیابت
دیابت و آسیب به اعصاب
فصل هشتم: بیماری‌های گوارشی در زنان
حاملگی و مشکلات معده‌ای و روده‌ای
درمان حالت تهوع و استفراغ در دوران بارداری
ریفلاکس و سوزش سر دل در حاملگی
‌یبوست در بارداری‌
‌اسهال در بارداری
درمان یبوست در حاملگی
درمان اسهال در بارداری
‌سنگ کیسه صفرا در بارداری
حل مشکلی که از گفتن آن خجالت می‌کشید
یائسگی و گوارش
فصل نهم: به پزشک خود کمک کنید
فصل دهم: طرز تهیه غذاهایی برای گوارش سالم
نشانه‌ها
نمایه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب درمان بیماری‌های معده
نویسنده
مترجمآذین صحابی
ناشر چاپیانتشارات کتاب درمانی
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۱۲
زبانفارسی
شابک978-600-6483-01-6
موضوع کتابتخصص‌های پزشکی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۶۳۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب درمان بیماری‌های معده

عرفان فراهانی
۱۴۰۱/۶/۴
اگر به دستورات کتاب عمل کنید کتاب خوبیه و راهنمای خوبی میتونه باشه
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب درمان بیماری‌های معده

برای دریافت کتاب درمان بیماری‌های معده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.