معرفی و دانلود کتاب ماساژ درمانی در ورزش

برای دانلود قانونی کتاب ماساژ درمانی در ورزش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ماساژ درمانی در ورزش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ماساژ درمانی در ورزش

کتاب ماساژ درمانی در ورزش نوشته‌ی فرشاد حیدرپور، فرشاد حکمتی پور و حامد سلیمانی، راهنمایی کاربردی برای متخصصان تربیت بدنی، طب فیزیکی، پزشکان، پرستاران و فیزیوتراپیست‌ها، جهت درمان طبیعی آسیب‌ها و جراحات ورزشی است.

ماساژ یکی از قدیمی‌ترین، مفیدترین و آسان‌ترین نوع درمان برای تسکین درد و سایر نشانه‌های بیماری و آسیب است. از این روش درمانی به کرات برای افزایش گردش خون به یک قسمت مبتلا، کمک به تخلیه ترشحات ناحیه‌ی دیگر، شل کردن عضلات و کم کردن احتمال تحلیل رفتن عضلانی استفاده می‌شود.

 ماساژ همچنین در درمان آرتریت‌ها، پیچ خوردگی‌ها، کبودی‌ها و درد ناشی از کشش ساکرو ایلیاک و در بسیاری از حالات ارتوپدی از جمله مشکلات کمر مفید است. در ماساژ درمانی، حرکات منظم با استفاده از اعمال فشار و مشت و مال دادن به کار می‌رود. بنابراین، فقط باید توسط یک فرد تعلیم دیده‌ی حرفه‌ای انجام شود. در طب فیزیکی یا ورزشی، ماساژ درمانی می‌تواند برای تسکین درد، شل کردن عضله تحت فشار، بهبودی گردش خون و کاهش التهاب مورد استفاده قرار گیرد.

اگر شما مسئول انجام هر نوع تکنیک ماساژ هستید اصول اساسی وجود دارند که باید آن‌ها را به کار ببرید. از جمله این که هرگز اجازه ندهید ماساژ موجب درد بیمار شود. شخص را در یک وضعیت راحت قرار دهید. طی درمان از قسمت مبتلا حمایت کنید. از حرکات موزون، آهسته و یکنواخت استفاده نمایید. حداکثر تماس دست با پوست را حفظ کنید.

ماساژ از لحاظ جسمی برای کمک به اشخاص و مراقبت از آن‌ها و به طور کلی برای تمام افرادی است که احساس می‌کنید می‌توانید با آن‌ها در عمل مراقبت جسمی شریک شوید. ویژگی خاص ماساژ، در برقراری ارتباط بدون کلامی است که در ذات خود، عملی غیر عادی نیست.

برای مثال، ما اغلب سعی می‌کنیم کسانی که در اطرافمان زندگی می‌کنند، بدانند دوستشان داریم؛ با آن‌ها همدردی می‌کنیم و قدرشان را می‌دانیم. وقتی فردی برای اولین بار به خوبی ماساژ داده می‌شود، وارد نوعی حالت جسمی - روانی می‌گردد که توصیف آن مشکل است. همچون لحظه وارد شدن به اتاقی که در آن تا به آن لحظه، قفل و از دید پنهان بوده است. کسانی با این حالت آشنا هستند که نوعی از مدیتیشن روزانه را تمرین می‌کنند.

هر چند لزومی ندارد که ماساژ دهنده در این مرحله توقف کند. او هر چه بیشتر بتواند احساس ماساژ گیرنده را دریابد، به همان میزان می‌تواند نیروی درونی و تجربه‌اش را منتقل کند. کمترین تماس، تبدیل به بیان می‌شود؛ مانند طرحی با قلمی مناسب روی کاغذ حساس. پس ماساژ، القا کننده‌ی اعتماد، یک دلی و احترام، بدون به زبان آوردن سخن و به وسیله حسی صرفاً جسمی است.

در بخشی از کتاب ماساژ درمانی در ورزش می‌خوانیم:

اتومبیل‌ها، آسانسورها و سایر وسایل خودکار وظایفی را که زمانی عضلات انسان آن‌ها را انجام می‌داده به عهده گرفته‌اند و آلودگی هوای شهرهای بزرگ، تراکم جمعیت، اعتیادات مخرب، فشارهای عصبی، مصرف بی‌رویه مواد غذایی، فقدان حرکت و پیری زودرس، همه و همه حاکی از دورنمای نگران کننده برای انسان معاصر هستند. به طوری که آمارها نشان می‌دهد 40 درصد از کسانی که به بیمارستان‌ها و پزشکان مراجعه می‌نمایند در نتیجه‌ی کمبود حرکت، دچار اختلالات جسمانی هستند، وجود چنین عوامل مخربی، لزوم مبارزه مستمر و احیای صحیح نقش تربیت بدنی را در جامعه به طور اعم و در مدارس به طور اخص مشخص می‌نماید.

آموزش صحیح تربیت بدنی در مدارس می‌تواند نقش به سزایی در پرورش نسلی سالم و نیرومند ایفا نماید. باید فرصت شرکت در فعالیت‌های ورزشی برای همه دانش‌آموزان، به صورت مطلوب فراهم شود تا دستگاه‌های قلب و گردش خون، تنفس، عضلات، اعصاب و سایر ابعاد جسمانی آنان از رشد کافی برخوردار گردد. آموزش فعالیت‌هایی که در فضاهای محدود قابل اجرا بوده و در عین حال فشار کافی برای قلب و گردش خون را در برداشته باشند ضروری به نظر می‌رسد.

تشریح فوائد تمرین منظم ورزشی برای دانش‌آموزان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، چرا که تحقیقات نشان داده، کسانی که در ایام تحصیل به فعالیت‌های ورزشی گرایش داشته‌اند در بقیه ایام زندگی نیز بیش از افراد دیگر به چنین فعالیت‌هایی پرداخته‌اند. برای انجام این مهم لازم است دانشجویان تربیت بدنی با زیر شعبه‌های علم تربیت بدنی و منجمله حرکت درمانی، فیزیولوژی، آناتومی و تغذیه ورزشی آشنا گردند، تا آموزش‌های آتی آنان به دانش‌آموزان با بینش و بصیرت کافی صورت گیرد، امید آنکه مطالعه کتاب حاضر مقدمه‌ای برای بررسی متون علمی و خلق آثار با ارزش در این زمینه باشد. بررسی و مطالعه پیرامون هر کدام از دروس مذکور شما را در جهت آشنایی بیشتر با بدن انسان و عملکرد و نیازهای آن کمک خواهد کرد.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
فصل اول: تعریف ماساژ
فصل دوم: دیدگاه‌های حرکت درمانی
فصل سوم: انواع حرکت درمانی
فصل چهارم: رفتار حرکتی
فصل پنجم: رویکردهای درمانی استاندارد برای بهبود بدکارکردی حرکتی
فصل ششم: ماساژ، حالت و تحرک
فصل هفتم: آماده شدن برای شروع مراحل ماساژ
فصل هشتم: درک هنر شیاتسو

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ماساژ درمانی در ورزش
نویسنده، ،
ناشر چاپیانتشارات فرزانگان دانشگاه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۱۴
زبانفارسی
شابک978-600-99895-4-6
موضوع کتابکتاب‌های طب سنتی، کتاب‌های ورزشی
قیمت نسخه الکترونیک
۸۰۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ماساژ درمانی در ورزش

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب ماساژ درمانی در ورزش

برای دریافت کتاب ماساژ درمانی در ورزش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.