معرفی و دانلود کتاب جامعه‌شناسی به زبان ساده

عکس جلد کتاب جامعه‌شناسی به زبان ساده
قیمت:
5200 تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب جامعه‌شناسی به زبان ساده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب جامعه‌شناسی به زبان ساده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جامعه‌شناسی به زبان ساده

کتاب جامعه‌شناسی به زبان ساده اثر صادق زیباکلام، کتابی با متن ساده، روان و همه فهم با هدف آشنایی خواننده با مفاهیم اولیه جامعه‌شناسی نوشته شده و در مورد 3 رویکرد بنیادین در جامعه‌شناسی صحبت و آن‌ها را با هم مقایسه می‌کند.

پیچیدگی نظریات جامعه‌شناسانی چون دورکهایم، مارکس، وبر و... هنگامی‌که با بیان پیچیده و جملات ابهام‌برانگیز و نارسای برخی شارحان همراه می‌شود، عامل مهمی خواهد بود در سخت‌فهم شدن این نظریات و طبعاً گریزان شدن دانشجویان از مطالعۀ این نظریات.

دکتر صادق زیباکلام تلاش کرده است تا در کتاب جامعه‌شناسی به زبان ساده شرحی ساده، همه‌فهم و به دور از پیچیدگی‌های مرسوم شارحان این نظریات ارائه کند.

کتاب عاری از لفاظی است. بی‌آرایه و مستقیم با مثال‌هایی ساده به ارائه‌ی مفاهیم بنیادی جامعه‌شناسی می‌پردازد. اساسا این ویژگی زیباکلام است: «ارائه‌ی مفاهیم سخت، در اوج سادگی». کتاب با مقدمه‌ای شروع می‌شود که اسکلت کلی بنای جامعه‌شناسی را در ذهن خواننده شکل می‌دهد. در فصل اول جامعه‌شناسی کارکردگرا بیان می‌شود. چیزی که شاید آن‌چنان برای آنانی که در ایران زیسته‌اند و با دستگاه تبلیغاتی رسانه‌ای آن آشنایند، غریبه نباشد. در فصل بعد مارکسیسم ارائه می‌شود. در فصل سوم جامعه‌شناسی تعامل‌گرا ارائه شده است. مطالعه‌ی این فصل، هر چند که بدان باور نداشته باشیم، می‌توان دلیل بسیاری از کنش‌ها را بر ما آشکار سازد. در نهایت زیباکلام کتاب را با بحث در مورد علم بودن یا نبودن جامعه‌شناسی به پایان می‌برد. فصل آخر با بیانی شیوا نشان می‌دهد که چرا نمی‌توان بصورت ایمان‌گونه بر کشتی پوزیتیویسم سوار شد و حداقل گوشه‌ای شک، چنان که پدر آن، دکارت بدان معتقد بود در مواجهه با این موج لازم است.

در بخشی از کتاب جامعه‌شناسی به زبان ساده می‌خوانیم:

رویکرد یا نگاه کارکردگرایى یکى از سه دیدگاه اصلى جامعه‌شناسى را تشکیل مى‌دهد. بانى این نگرش را مى‌بایستى امیل دورکهایم جامعه‌شناس و اندیشمند فرانسوى دانست (1916 - 1858). بعدها جامعه‌شناسان بزرگ دیگرى به این مشرب روى آوردند و به نوبه خود آن را گسترش دادند. از این بابت تالکوت پارسونز (1979 - 1902) جامعه‌شناس آمریکایى را مى‌بایستى یکى از معماران این مشرب دانست. اولین نکته‌اى که باید درخصوص جامعه‌شناسى کارکردگرا عنوان کرد پیرامون نگاه یا تعریف کارکردگرایان از جامعه مى‌باشد. کارکردگرایان به جامعه به عنوان یک کل یا مجموعه نگاه مى‌کنند؛ مجموعه‌اى که از اجزا و تکه‌هاى مختلف و متعددى تشکیل شده است.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
بخش نخست: تعریف و کلیات جامعه‌شناسى
بخش دوم: امیل دورکهایم و جامعه‌شناسى کارکردگرا
بخش سوم: کارل مارکس و جامعه‌شناسى مارکسیزم
بخش چهارم: ماکس وبر و نظریه جامعه‌شناسى تعامل‌گرا
بخش پنجم: هفت پرسش بنیادى جامعه‌شناسى
بخش ششم: آیا جامعه‌شناسى علم است؟

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب جامعه‌شناسی به زبان ساده
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات روزنه
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات209
زبانفارسی
شابک978-964-334-251-7
موضوع کتابکتاب‌های علوم اجتماعی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب جامعه‌شناسی به زبان ساده

لطیف لطیف زاده
۱۳۹۷/۲/۱۹
کتاب حاوى مطالب کلى در خصوص مشرب هاى فکرى جامعه شناسى و مطالب مفید دیگرى جهت آشنایى با جامعه شناسى است همچنین توضیح و بیان اینکه آیا جامعه شناسى علم است یا خیر، در کل براى من که همیشه دنبال آشنایى ابتدایى و دریافت اطلاعات کلى در خصوص جامعه شناسى و نحوه کارکرد و بکارگیرى آن بودم، کتاب مورد نظر کتاب مفیدى بود.
Mint chocolate
۱۴۰۲/۵/۱۴
وقتی کتابای تاریخی میخوندم برای اینکه بهتر بتونم رفتار دولت‌ها و ملت‌ها رو درک کنم واقعا جای خالی جامعه شناسی رو احساس کردم. اگه بخواین یه بیسی از جامعه شناسی داشته باشین شدیدا توصیه میکنم این کتاب رو مطالعه کنین چون با قلم بسیار ساده و روان نوشته شده. لذت ببرین:)
زهرا کربلایی زاده
۱۳۹۸/۶/۴
من چندین کتاب جامعه شناسی را مطالعه کردم و تا الان کتابی نبود که به این زیبایی در مورد جامعه شناسی توضیح بده و مطالب را دسته بندی کنه از جناب دکتر زیبا کلام بسیار سپاسگذارم که منو به این مباحث علاقمند کردند
مسعود آذین
۱۴۰۰/۶/۱۰
با درود. برای آشنایی با جامعه شناسی، کتاب فوق العاده‌ای است و خود آقای زیباکلام هم در ابتدای کتاب به این نکته اشاره کرده‌اند. بسیار عالی است.
بهنام نجم الدین
۱۳۹۷/۲/۴
صادق زیبا کلام مارکسیسم را انتخاب کرده برای فصل دوم کتابش و میتوانست کلیات را مورد بررسی قرار دهد و اکتفا به یک نظریه مارکسیستی نکند / شاید شخصی لیبرالیسمی یا کمونیستی را بپسند.
علی اصغر رزم جو
۱۳۹۶/۱۲/۷
من رشته فنی مهندسی هستم. علاقه مند بودم تا یک کتاب جامعه شناسی مطالعه کنم. این کتاب را مطالعه کردم و بسیار لذت بردم.
بسیار ساده اما عمیق بود.
رها جعفری
۱۴۰۱/۴/۱۷
کتاب خیلی خوبیه برای اونایی که تازهه دارن وارد وادی جامعه شناسی میشن عالیه متنش فوق العاده ساده و صریح بود برای مم که لذت بخش بود
سید محمد جواد حسینی
۱۳۹۹/۷/۲۶
به نظرم همه دانشجو‌های علوم سیاسی باید این کتاب رو بخونن
چون در آخر کتاب در مورد علم بودن علوم سیاسی بحث جالبی ارائه داده شده
حمید رضا عرفانیان
۱۳۹۷/۱۲/۲۱
همه مطالب کتاب رو نمیشه دربست قبول کرد. بعضی مطالبش قابل بحثه. اما در کل ارزش خوندن داره و میشه ازش چیز یاد گرفت.
Payam Zareinia
۱۳۹۹/۲/۱۲
کتابی عالی برای هر کسی که میخواد وارد مباحث جامعه شناسی بشه از مؤلف گوینده و همچنین از شما سپاسگزارم
مرضیه صمیمی
۱۳۹۸/۷/۱۰
خیلی عالی بود مارکسیسم رو هر وقت میگفتن متوجه نمیشدم. من تازه میخوام وارد علوم اجتماعی بشم خیلی عالی بود برام
جواد سالار
۱۳۹۸/۶/۲۴
اگه حتی علاقه‌ای به جامعه شناسیم نداری باز این کتاب بدردت میخوره اخه اوضاع جامعه رو درک میکنی از نظر تعوری
حسین افشار
۱۴۰۲/۱/۶
هنوز وقت نکردم بخونم اما کتاب ما چگونه ما شدیم دکتر زیباکلام عالیه خوندم اینم احتمالا کتاب خوبی باشه
فاطمه رضایی
۱۴۰۱/۸/۸
کتاب خوبیه. مخصوصا برای کسانیکه می‌خوان بصورت کلی از جامعه شناسی بدونن. بصورت روان خواننده را به فهم مطلب میرسونه
علی رفیعی فر
۱۴۰۱/۸/۸
برای من که هیچ اشنایی با جامعه شناسی نداشتم خیلی مفید بود ومتن ساده‌ای داره و اگاهی خواننده رو بالا میبره
مشاهده همه نظرات 35

راهنمای مطالعه کتاب جامعه‌شناسی به زبان ساده

برای دریافت کتاب جامعه‌شناسی به زبان ساده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.