معرفی و دانلود کتاب خشونت‌ورزان به چنگش می‌آورند

عکس جلد کتاب خشونت‌ورزان به چنگش می‌آورند
قیمت:
۹۰۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب خشونت‌ورزان به چنگش می‌آورند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خشونت‌ورزان به چنگش می‌آورند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خشونت‌ورزان به چنگش می‌آورند

فلانری اوکانر، در کتاب خشونت‌ورزان به چنگش می‌آورند، خشونت، دین و ترس را با هم ترکیب کرده است. درگیری‌های ذهنی و آشوب‌های درونی که در ذهن یک نوجوان رخ می‌دهند، او را سردرگم در دنیای ترس و وحشت، رها می‌کنند.

از زمان یحیای تعمید دهنده تاکنون، ملکوتِ خداوندی از خشونت رنج می‌بَرَد و خشونت‌وَرزان به چَنگش می‌آورند.

همه چیز از زمانی آغاز می‌شود که تارواتر از دنیا می‌رود. ولی او یک فرد معمولی نبود، او یک پیامبران بود. برطبق وصیت باید با آیین مسیحیت دفن شود. تارواتر که به شکلی نمادین قرار است بعد از دایی مادرش همان وظیفه‌ی پیامبری را به عهده بگیرد، در جنگی درونی که میان دستورهای این پیامبر نمادین و شیطان خیالی‌اش درگرفته، همان‌طور که از نام کتاب خشونت‌ورزان به چنگش می‌آورند (The Violent bear it away) هم مشخص است، در می‌یابد که تنها با سرسختی و خشونت است که می‌تواند برابر خشونتی بایستد که بی‌دینی برای خاموش کردن باورهای دینی و اجرای فرامین خداوند به کار می‌گیرد.

مری فلنری اوکانر (Flannery OConnor)، بانوی نویسنده‌ی آمریکایی، در سال 1925 به‌دنیا آمد؛ کاتولیکی مؤمن و به‌شدت مذهبی که عمرش چندان به این دنیا نبود و با جوان‌مرگی‌اش به‌دنبال یک بیماری طولانی خوانندگانش را در حسرت دنیای خیال‌انگیز و شاعرانه‌ی داستان‌هاش گذاشت. اوکانر طی سال‌های کوتاه عمرش چند داستان‌کوتاه و دو رمان نوشت که بعضی‌شان به فارسی ترجمه و چاپ شده‌اند. خشونت و دین در آثار او چونان به‌هم آمیخته‌اند و چونان همیشه و همه‌جا حاضرند که عناصر شناسای نوشته‌های او محسوب می‌شوند.

خشونت در آثار اوکانر به‌موازاتِ ایمان به خدا پیش می‌رود و راهی برای رسیدن به رستگاری می‌گشاید و محکِ ایمانِ شخصیت‌های داستانش می‌شود. این آدم‌ها مفهوم متفاوتی را از خشونت نشان می‌دهند و در برابر نگاه مادی و بی‌خدای دنیای مدرن سفت و ‌سخت می‌ایستند. آن‌ها، که در این رمان آخرش، پیامبرانی خیالی هستند، در برابر سهل‌انگاری و لاابالی‌گری می‌ایستند و مصرانه می‌خواهند جهان از نو به خدا برگردد. یعنی پیامبرِ خیالی او پیامبری‌ست متفاوت و مخالف پیامبری که زمانی نیچه2 آفرید و از مرگ خدا سخن گفت. گویا اوکانر از پیامبری درونی سخن می‌گوید که درون همه‌ی آدم‌ها هست و سرسختانه تلاش می‌کند به سرچشمه‌ی هستی برشان‌گرداند.

دغدغه‌های مسیحیت در دنیای پیچیده‌ی مدرن، او را با وجود بیماری، واداشت که رو یکی از داستان‌های کوتاهش با همین مضمون کار کند و هشت سال صرف نگارشش کند و رمان پیش روتان را خلق کند. عنوان این رمان از فصل 11 آیه‌ی 12 انجیل متی گرفته شده که می‌گوید: «از زمان یحیا3ی تعمیددهنده تا‌کنون، ملکوتِ خداوندی از خشونت رنج می‌بَرَد و خشونت‌وَرزان به چَنگ‌ش می‌آورند.» در تفسیر این آیه آمده که مشتاقان مسیح برای نزدیکی بیشتر به او و رسیدن به ملکوت خداوند تا سرحد خشونت پیش می‌روند که عیسا و تعالیم الهی را به‌چنگ آورند.

داستان‌های اوکانر اغلب در نواحی روستاییِ جنوب آمریکا می‌گذرد. انزوای انسان و رابطه‌اش با خدا، طنز، ترس و نفرتْ از مضامین پررنگِ داستان‌هاش هستند که آدمی را درگیر و همراه می‌کند. نثر قدرت‌مند، استعاره‌ها و تشبیه‌هایی که بیشتر در شعر می‌شود پیداشان کرد، و فضای گوتیک خاصِ نویسنده‌های جنوب آمریکا، از جمله ویلیام فاکنر و ترومن کاپوتی، بی‌شک نوشته‌های او را جذاب و ترجمه‌ی آن‌ها را بی‌اندازه دشوار می‌سازد، به این دشواری، مفاهیم دینیِ مسیحیت و البته مذهب کاتولیکِ خاصِ آن منطقه را هم اضافه کنید.

در بخشی از کتاب خشونت‌ورزان به چنگش می‌آورند می‌خوانیم:

پیرمرده می‌گفت از این‌که شیطان هم‌چین نقش سنگینی تو تولد پسره داشته، تعجبی ندارد که می‌بایست چشمش بهش باشد و ازش تو طول زندگیش رو زمین به‌دقت مراقبت کند، چون آن روحی که شیطان تو به‌دنیا آمدنش کمک کرده باشد بعید نیست تا ابد تو جهنم خدمتش را بکند. پیرمرده می‌گفت: «تو ازون پسرایی هستی که شیطون همیشه می‌خواد به‌شون پیشنهاد کمک بده، یه سیگار، یه مشروب، یا سوارت بکنه و از کارت بپرسه. بهتره موقعی که با غریبه‌ها رفاقت می‌کنی حواست باشه و از کاروبارِت به کسی نگی.» این‌که خدا حواسش جمعِ بزرگ‌شدنش بود به‌خاطر خنثا کردن نقشه‌هایی بود که شیطان براش کشیده بود.

میکس پرسید: «می‌خوای بزنی تو چه خطی؟»

پسره به‌نظر نمی‌آمد شنیده باشد.

هرچند معلمه موفق شده بود خواهرش را ببرد سمتِ شیطان، اما تارواتر پیر تمام تلاشش را کرده بود تا خواهر خودش را توبه بدهد و البته موفق نشده بود. بعدِ فرارش از پودرهد تارواتر پیر توانسته بود به‌هر طریقی شده باهاش در ارتباط باشد؛ اما حتا ازدواج هم که کرد به هیچ‌کدام از حرف‌هایی که می‌بایست برای رستگاریش انجام می‌داد، گوش نمی‌کرد. شوهرش دوبار پیرمرده را از خانه‌اش بیرون انداخته بود هربار به‌کمک پلیس چون شوهره اهل خشونت نبود اما خداوند مدام واداشته بودش که حتا با وجود خطر زندان‌رفتن برگردد. وقتی نمی‌توانست برود تو خانه، بیرون می‌ایستاد و فریاد می‌زد و آن‌موقع خواهرش می‌گذاشت برود تو که مبادا توجه همسایه‌ها را جلب کند. بچه‌های همسایه جمع می‌شدند تا به حرف‌هاش گوش کنند و خواهره مجبور می‌شد راه‌اش بدهد.

فهرست مطالب کتاب

یادداشت مترجم
بخش یک
بخش دو
بخش سه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خشونت‌ورزان به چنگش می‌آورند
نویسنده
مترجمسمانه توسلی
ناشر چاپیانتشارات روزنه
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۸۸
زبانفارسی
شابک978-964-334-477-1
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۹۰۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب خشونت‌ورزان به چنگش می‌آورند

برای دریافت کتاب خشونت‌ورزان به چنگش می‌آورند و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.