معرفی و دانلود PDF کتاب فرهنگ واژه‌نمای حافظ

عکس جلد کتاب فرهنگ واژه‌نمای حافظ
قیمت:
۹۶۵۰۰ تومان - 17.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب فرهنگ واژه‌نمای حافظ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب فرهنگ واژه‌نمای حافظ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فرهنگ واژه‌نمای حافظ

کتاب فرهنگ واژه‌نمای حافظ اثر مهین‌دخت صدیقیان و ابوطالب میرعابدینی، فرهنگی بسامدی و واژه‌نما است که به کمک آن ادیبان و پژوهشگران بر اشعار حافظ تسلط کامل می‌یابند.

وجود فرهنگ‌های بسامدی و واژه‌‌‌‌‌‌نما برای آثار ادبی، امروز دیگر امری ضروری بلکه از امور ناگزیر در این باب است. بدون اطلاعات داده شده توسط این فرهنگ‌ها، هرگونه تحقق حتی در جزئیات، کاستی دارد و صد در صد و مقابل اطمینان نیست؛ چه رسد به تحقیقاتی نظیر سبک‌شناسی یک دوره و یا بررسی در تاریخ زبان و یا حتی نوشتن تاریخ ادبیاتی مستند و درست. اگر بخواهیم ادبیات درخشان گذشته ما، به صورت درسی علمی درآید و شعبات آن را علوم ادبی بنامیم و نه مباحثی برخاسته از روی سلیقه‌‌های شخصی، باید به درستی بدانیم هر واژه‌ای چه زمانی به وجود آمده، در هر زمانی چه معناهایی داشته، بسامد آن در هر اثری چه اندازه بوده است و در چه مقطع زمانی دچار تغییرات شده، معناهای دگرگونه‌ای یافته و معنی اولیه آن از میان رفته، واژه‌ی نوی دیگری جای آن را گرفته، آن واژه فراموش شده و مرگ آن فرارسیده است و یا مفهوم آن گسترش یافته و معناهای جدیدی به آن افزوده شده است.

فهرست مطالب کتاب

دیباچه
مطابقه حافظ خانلری و قزوینی - غنی
بخش اول: غزلیات
فهرست بسامدی بخش اول
بخش دوم: قصاید
فهرست بسامدی بخش دوم

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب فرهنگ واژه‌نمای حافظ
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات روزنه
سال انتشار۱۳۸۱
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۳۷۹
زبانفارسی
شابک978-964-6176-73-9
موضوع کتابفرهنگ لغت
قیمت نسخه الکترونیک
۹۶۵۰۰ ت - 17.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب فرهنگ واژه‌نمای حافظ

Hemmat .N
۱۳۹۶/۱۱/۲۱
عرض ادب و احترام
از زحمات نویسندگان محترم تشکر میشود، اما امروزه این کارها صرفا از دیدگاه آماری ارزش دارد و گرنه ارزش علمی و معرفت شناختی ندارد.!
سال هاست که دیگر این کارها و تصحیح دیوان منسوخ شده است.‌ای کاش نویسندگان محترم بجای آمار واژه‌های دیوان حافظ ۱۰ غزل را ترجمه، شرح، تفسیر یا تأویل یک و
می‌کردند.
من بعنوان دوستدار ادبیات فارسی دیوان حضرت خواجه از نوع کارها شدیدأ بیزارم چون کمکی به دانش و آگاهی نمی‌کند.!!
با پوزش فراوان
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب فرهنگ واژه‌نمای حافظ

برای دریافت کتاب فرهنگ واژه‌نمای حافظ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.