معرفی و دانلود کتاب نمونه‌هایی از منابع: مجموعه راهنمای نشر

برای دانلود قانونی کتاب نمونه‌هایی از منابع: مجموعه راهنمای نشر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نمونه‌هایی از منابع: مجموعه راهنمای نشر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نمونه‌هایی از منابع: مجموعه راهنمای نشر

در کتاب نمونه‌هایی از منابع: مجموعه راهنمای نشر، نمونه‌های مرجع در شیوه APA ارائه شده است. این نمونه‌ها طیف وسیعی از مقوله‌ها را با تأکید بر ارجاع به صفحه‌آرایی - طرح‌بندی از نشریات دوره‌ای گرفته تا پادکست‌ها الکترونیکی شامل می‌شود.

این نسخه از کتاب راهنما به‌ طور گسترده‌ای جهت انعکاس استانداردهای نوین و انتشارات و شیوه‌های جدید در نشر اطلاعات مورد تجدید نظر قرار گرفته است. فناوری‌های جدید، تحلیل‌های فزاینده پیچیده‌ای را انجام داده‌اند، زیرا آن‌ها انتشار تجزیه و تحلیل‌ها را در قالب‌های مختلف تسریع کرده‌اند، از وبلاگ‌های ارسال‌های شده به وب‌سایت شخصی تا مقالاتی که در پایگاه‌های داده آنلاین منتشر شده است. 

در کتاب نمونه‌هایی از منابع، مثال‌هایی از APA در منابع وجود دارد. این مثال‌ها در غالب گروه‌هایی دسته‌بندی شده‌اند: نشریات دوره‌ای، کتاب‌ها، منابع کتاب‌ها و فصول کتاب‌ها، گزارشات تحقیقی و تکنیکی، جلسات و مذارکات، رساله‌های دکتری و پایان‌ نامه‌های ارشد، مصاحبه‌ها و تفسیر‌ها، رسانه دیداری و شنیداری، داده‌ها، نرم‌افزار، ابزار اندازه‌گیری، آثار چاپ نشده و آثار چاپ شده رسمی، اسناد آرشیوی و کلکسیون‌ها، و ارتباطات اشخاص بازیافتنی. در بیشتر مقوله‌ها، منابع الکترونیکی یا نسخه‌های دانلود شدنی از هر نوع منبعی در میان منابع ادغام شده‌اند و به‌ صورت نسخه‌های ثابت رسانه‌ای یکپارچه گردیده‌اند.

رایج‌ترین انواع منبع (رفرنس) در کتاب نمونه‌هایی از منابع نشان داده شده است. به هر حال ممکن است نیاز باشد که از یک منبع در این کتاب استفاده کنیم که راهنمای خاص آن وجود نداشته باشد، در این موارد یک مثال انتخاب می‌کنیم که خیلی شبیه به منبع ما باشد و آن فرمت را دنبال کنیم.

آماده‌سازی و پیدا کردن اطلاعات باید بیشتر انجام گیرد و یکی از هدف‌های فهرست کردن منابع این است که به خواننده این امکان را می‌دهد که از این منابع برای دسترسی به اطلاعاتی مثل: نویسنده، سال نشر، عنوان، داده‌ بازیابی یا انتشار برای شناسایی و تحقیق مجموعه برنامه‌ها استفاده کند.

همچنین در کتاب نمونه‌هایی از منابع، فهرست نمونه‌هایی از منابع آمده است که شامل فهرست انواع منابع و متغیرهایی از هر عناصر منابع است. اعداد بعد از هر فهرست به شماره مثال منبع مربوط می‌شود.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار
فصل هفتم: مثال الگوهای مختلف
1-7- نشریات دوره‌ای
2-7- کتاب‌ها، کتاب‌های مرجع و فصل‌های کتاب
3-7- گزارش‌های تحقیق و تکنیکی
4-7- جلسات و سمپوزیوم‌ها
5-7- رساله‌ی دکتری و پایان‌نامه ارشد
6-7- نظرات و نظرسنجی
7-7- رسانه‌های صوتی و تصویری
8-7- مجموعه داده‌ها، نرم‌افزار، ابزار اندازه‌گیری و دستگاه
9-7- آثار منتشر نشده و آثار منتشر شده به‌صورت غیررسمی
10-7- اسناد و مدارک بایگانی
11-7- صفحه‌ها و پیام‌های اینترنتی، پست الکترونیکی، و سایر شبکه‌های آنلاین
پیوست 7-1: منابع و مأخذ برای مطالب حقوقی
منابع مطالب حقوقی
A7.01 فرم عمومی
A7.02 استناد به متن در مطالب قانونی
A7.03 حکم دادگاه (قانون Bluebook 10)
A7.04 اساسنامه قانون (Bluebook 12)
A7.05 مطالب قانونی قانون 13 (Bluebook)
A7.06 مطالب اداری و اجرایی قانون (Bluebook 14)
A7.07 اختراعات

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نمونه‌هایی از منابع: مجموعه راهنمای نشر
مترجمعبدالعزیز عبدالهی، اکرم غلامزاده، سمانه سادات صبح گل
ناشر چاپیانتشارات پشتیبان
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۸۰
زبانفارسی
شابک978-600-8794-86-2
موضوع کتابنگارش
قیمت نسخه الکترونیک
۲۴۰۰ ت - 0.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب نمونه‌هایی از منابع: مجموعه راهنمای نشر

برای دریافت کتاب نمونه‌هایی از منابع: مجموعه راهنمای نشر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.