معرفی و دانلود کتاب ارباب حلقه‌ها - جلد اول: یاران حلقه

عکس جلد کتاب ارباب حلقه‌ها - جلد اول: یاران حلقه
قیمت:
44500 تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب ارباب حلقه‌ها - جلد اول: یاران حلقه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ارباب حلقه‌ها - جلد اول: یاران حلقه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ارباب حلقه‌ها - جلد اول: یاران حلقه

کتاب ارباب حلقه‌ها - جلد اول: یاران حلقه اثر جان رونالد روئل تالکین، ترجمۀ بخش نخست ارباب حلقه‌ها است. از زمان نگارش کتاب تاکنون ارباب حلقه‌ها بارها تجدید چاپ شده و به زبان‌های زیادی ترجمه شده است. کتاب ارباب‌حلقه‌ها یکی از مشهورترین و تاثیرگذارترین کتاب‌های ادبیات در قرن ۲۱ به شمار می‌رود.

ارباب حلقه‌ها (The Lord of the Rings) رمانی به سبک خیال‌پردازی حماسی است. این مجموعه داستان ادامهٔ اثر پیشین تالکین با نام هابیت است که در همین ژانر نوشته شده بود. تالکین این مجموعه را پس از دوازده سال کار، در طى سال‌هاى 1954 تا 1956 منتشر کرد و براى او شهرتى جهانى به ارمغان آورد.

کتاب یاران حلقه به طور عمده درباره هابیت‌ها و امید است که خواننده از خلال صفحات آن چیزهاى زیادى درباره شخصیت و اندکى از تاریخ‌شان را دریابد. اطلاعات بیشتر را در گزیده‌اى از کتابِ سرخِ سرحد غربى مى‌توان یافت که پیش‌تر با عنوان هابیت منتشر شده است. داستان از نخستین فصل‌هاى کتاب سرخ اقتباس شده که نوشته خود بیل‌بو است، اولین هابیتى که آوازه‌اش در جهان پیچید و او آن را آنجا و بازگشت دوباره مى‌نامید، چرا که کتاب درباره سفر او به شرق و بازگشت از آنجا بود: این ماجرا تمام هابیت‌ها را درگیر وقایع عظیم آن دوران نمود.

در این کتاب علاوه بر هابیت‌ها از موجوداتی افسانه‌ای دیگری نیز سخن به میان آمده که در ادامه معرفی کوتاهی از این موجودات و هابیت‌ها آمده است:

دوزف: گونه‌اى موجودات خیالى که در حفره‌ها و راه‌هاى درون کوه‌ها و سطوح زیرین معادن زندگى مى‌کنند. قامت آنان حدوداً نیم متر است. گاه ظاهرى زیبا دارند، اما معمولا به شکل پیرمردانى دنیادیده با ریش بلند تجسم مى‌شوند که در مواردى گوژپشت هستند.

اورک: موجودى افسانه‌اى (مثل هیولاى دریا، غول یا دیو) با هیئتى هراس‌انگیز.

گابلین: جن سرگردانى که معمولا شرور و خبیث است. مى‌گویند گابلین‌ها در غارها زندگى مى‌کنند اما به خانه‌هاى مردم هم مى‌آیند و دیگ‌ها و قابلمه‌ها را به صدا در مى‌آورند، لباس خفتگان را چنگ مى‌زنند، شب‌ها اثاثیه را جا به جا مى‌کنند، و پس از کوبیدن به در و دیوار مى‌گریزند.

اِلف: اِلف در فرهنگ عامه ژرمن‌ها، ابتدا به هرگونه روح اطلاق مى‌شد، و بعدها به معنى خاص‌تر موجود کوچکى معمولا به شکل انسان استفاده شد. اسنورى الف‌ها را به الف‌هاى روشن (که زیبا بودند) و الف‌هاى تاریک (که از قیر تاریک‌تر بودند) دسته‌بندى کرد. الف‌ها به شرارت و بى‌ثباتى معروف بودند. در زمان‌ها و مناطق مختلف تصور مى‌شد که الف‌ها باعث بروز مرض در میان آدمیان و حیوانات مى‌شوند و بر سینه فرد خفته مى‌نشینند و برایش کابوس ایجاد مى‌کنند.

ترول: هیولاى غول‌پیکرى که گاه داراى قدرت‌هاى جادویى‌ست. ترول‌ها که با انسان‌ها دشمنى مى‌ورزند در قصرهایشان زندگى مى‌کنند و با تاریکى هوا نواحى اطراف را تحت سیطره خود درمى‌آورند. اگر در معرض آفتاب قرار بگیرند مى‌ترکند یا سنگ مى‌شوند.

هابیت: مردم کوچکی هستند، کوچک‌تر از دورف‌ها، عاشق صلح و آرامش و زمین‌های زراعی خوب‌اند. از ماشین بدشان می‌آید، اما ابزار را ماهرانه به کار می‌برند. چالاک‌اند، اما دوست ندارند عجله کنند.

در بخشی از کتاب ارباب حلقه‌ها - جلد اول: یاران حلقه می‌خوانیم:

وحشت بر پى‌پین و مرى چیره شد و آنان خود را به رو روى زمین انداختند. سام خود را به پهلوى فرودو چسباند؛ فرودو کمتر از دوستانش وحشت‌زده نبود؛ چنان به خود مى‌لرزید که انگار به شدت سردش بود، ولى وحشتش با وسوسه‌اى ناگهانى براى به انگشت کردن حلقه فروخورده شد. میل به این کار بر او استیلا یافت و او دیگر نمى‌توانست به چیز دیگرى فکر کند. ماجراى گورپشته را فراموش نکرده بود و همچنین توصیه گندالف را؛ اما ظاهرا چیزى تشویقش مى‌کرد که تمام هشدارها را نادیده بگیرد و در آرزوى تسلیم شدن مى‌سوخت. امیدى به فرار نداشت یا انجام کارى، چه خوب و چه بد: فقط احساس مى‌کرد که باید حلقه را بگیرد و در انگشتش بکند. نمى‌توانست حرف بزند.

فهرست مطالب کتاب

یادداشت مترجم
فرمانرواى حلقه‌ها در سیماى اساطیر
سرآغاز
یادداشتى در باب اسناد شایر
فصل 1: دیرزمانى به انتظار میهمانى
فصل 2: سایه گذشته
فصل 3: سه همسفر
فصل 4: میان‌برى به وسط قارچ‌ها
فصل 5: آشکار شدن تبانى
فصل 6: جنگل قدیمى
فصل 7: در خانه تام بامبادیل
فصل 8: مه بر روى بلندى‌هاى گورپشته
فصل 9: در میهمانخانه اسبچه راهوار
فصل 10: استرایدر
فصل 11: دشنه‌اى در تاریکى
فصل 12: گریز به سوى گدار
کتاب دوم
فصل 1: ملاقات‌هاى بسیار
فصل 2: شوراى الروند
فصل 3: سفر حلقه به سوى جنوب
فصل 4: سفرى در تاریکى
فصل 5: پُلِ خزد-دوم
فصل 6: لوتلورین
فصل 7: آیینه گالادریل
فصل 8: وداع با لورین
فصل 9: رودخانه بزرگ
فصل 10: پراکنده شدن یاران

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ارباب حلقه‌ها - جلد اول: یاران حلقه
نویسنده
مترجمرضا علیزاده
ناشر چاپیانتشارات روزنه
سال انتشار۱۳۸۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات798
زبانفارسی
شابک978-964-334-116-x
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
44500 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ارباب حلقه‌ها - جلد اول: یاران حلقه

bahar n
۱۳۹۹/۲/۲۲
کتاب برای افرادی که به دنیای فانتزی و خیالی علاقه دارند و همچنین قدرت تخیل بالا بسیار خوبه و ترجمه عالی این اثر نسبت به دیگر ترجمه‌ها نیز خواندن این کتاب را لذت بخش تر میکند
ناصر غنایی
۱۳۹۶/۱۱/۱۴
ترجمه‌ی بسیار شیوا و عالی، لذت بردم. با متن اصلی مقایسه کردم
hadis pashaei
۱۳۹۸/۱/۲۴
خیلی کتابی که ادمو مجذوب خودش میکنه حالا به جز کم و کاستی‌هایی که از جمله غلط املایی ولی به هرحال دوست داشتنی است و من دوستش داشتم
کاربر D
۱۴۰۱/۶/۲۶
شروع یک حماسه‌ی شگفت انگیز! بدون شک بهترین داستان فانتزی جهان!
پیشنهاد میکنم قبل از این کتاب، کتاب هابیت رو بخونید.
مرتضی بهرامیان
۱۳۹۹/۱/۱۰
سه گانه‌ی ارباب حلقه‌ها با آنکه نزدیک هفتاد سال پیش نوسته شده خوندمش همیشه دلچسبه. یک کلاسیک عالی.
شیوا رضایی
۱۴۰۱/۶/۱۸
لذت بردم خیلی عالی
اما نمیشه ادامه ش رو نخونم
ممنونم کتاب راه
فاطمه ب
۱۴۰۰/۱۱/۱۲
جذابیت و خلاقیت کتاب واقعا جای تحسین داره و مخاطب رو مجذوب خودش میکنه
Zeinab Karimi
۱۳۹۹/۳/۲۳
هیچوقت از خوندن و دیدن فیلمش سیر نشدم و نمیشم
مسعود رضایی
۱۳۹۸/۱۱/۷
بهترین ترجمه از انجیل ژانر فانتزی. فقط میتونم همینو بگم.
افشین واحدپور
۱۳۹۸/۱/۳۰
داستان بسیار زیبا با ترجمه عالی. خوندن این کتاب رو بهتون توصیه میکنم.
Silence Boy
۱۳۹۷/۷/۲
خود کتاب که مشکلی نداره جز اینکه غلط املایی زیاد داره توش
امیرعلی مهرزاد
۱۳۹۹/۳/۲۲
بهترین کتابی که هر کس می‌تونه بخونه
مهدی مصدق
۱۳۹۹/۱/۱۲
یکی از بهترین رمان هاست. 👍
آریا غیاثی
۱۴۰۲/۱/۴
زیاد از کتابش خوشم نیومد فیلمش بهتره
مهسا پهلوانی
۱۴۰۰/۱۲/۵
ترجمه عالی و لذت بخش
مشاهده همه نظرات 15

راهنمای مطالعه کتاب ارباب حلقه‌ها - جلد اول: یاران حلقه

برای دریافت کتاب ارباب حلقه‌ها - جلد اول: یاران حلقه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.