معرفی و دانلود PDF کتاب بازار چای

برای دانلود قانونی کتاب بازار چای و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بازار چای و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بازار چای

کتاب بازار چای به بررسی مولفه‌های مختلف عرضه و تقاضای این کالا در بازار جهانی و در کشورهای مهم تولید کننده، صادر کننده و وارد کننده می‌پردازد.

روند تاریخی کشت و صنعت چای در ایران قدمت طولانی دارد اما در عین حال با فراز و نشیب‌های گسترده‌ای رو به رو بوده و صنعت چای به دلایل گوناگون اجتماعی و اقتصادی و سیاسی در معرض بحران‌های جدی قرار گرفته است. به عبارت دیگر صنعت چای کشور علی‌رغم داشتن استعدادهای بالقوه در زمینه تولید، فرآوری و تجارت چای، در کنار تولید، همواره مبادرت به واردات آن نیز نموده و در سال‌های گذشته مصرف سرانه چای در ایران چندین برابر مصرف سرانه چای در جهان بوده است. اما با تمام این اوصاف صنعت چای کشور در سالیان گذشته نتوانسته جایگاه خود را در صنعت جهانی تثبیت کند.

در کتاب بازار چای (The Tea Market) قیمت تمام شده چای در کشورهای عمده تولید کننده بررسی شده تا بتوان با قیمت‌های ایران مورد مقایسه قرار داد. از سوی دیگر مطالعه سیاست خارجی کشورهای عمده و مطالعه تعرفه‌های آن‌ها می‌تواند گامی مهم در راستای تدوین سیاست تعرفه‌ای مناسب برای ایران باشد. به علاوه مطالعه ساختار بازار جهانی آن برای درک نوسانات بازار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بر این اساس در انتهای این فصل ساختار بازار جهانی و عوامل موثر بر درجه تمرکز مورد مطالعه قرار می‌گیرد.

در بخشی از کتاب بازار چای میخوانیم:

سطح زیر کشت انواع برگ سبز چای در جهان در سال 2007 میلادی حدود 2/8 میلیون هکتار بوده و در بین کشورهای جهان کشور چین با دارا بودن بیش از یک میلیون هکتار اراضی زیر کشت چای به تنهایی حدود 35 درصد سطح زیر کشت چای جهان را به خود اختصاص داده و مقام اول را از این نظر دارا می‌باشد. پس از آن کشورهای هند، سریلانکا، کنیا و اندونزی به ترتیب مقام دوم تا پنجم را دارا هستند. علاوه بر این کشورها، کشورهای چای خیز عمده دیگر جهان عبارتند از: ژاپن، تایوان، کامبوج، ویتنام، لائوس، تایلند، برمه و مالزی.

از لحاظ جغرافیایی نقاط چای‌خیز دنیا در حد فاصل بین 42 درجه عرض شمالی (گرجستان) واقع در نیمکره شمالی و 20 درجه عرضه جنوبی واقع در نیمکره جنوبی (آرژانتین و پرو) قرار دارند، که عمدتا دو نوع برگ سبز چای سیاه و سبز در این مناطق عمل می‌آید.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: بررسی بازار جهانی، تولید، مصرف، تجارت و ساختار بازار چای
فصل دوم: بررسی بازار داخلی، تولید، مصرف، قیمت، ساختار بازار، نظام توزیع، نظام نظارت، حمایت از مصرف کننده، تجارت خارجی و حمایت تجاری از چای
فصل سوم: ارزیابی آثار سیاست‌های اقتصادی بر چای، کالاها و فعالیت‌های مرتبط
فصل چهارم: بسته سیاستی کاربردی در زمینه‌های سرمایه گذاری و تولید، تنظیم بازار (قیمت گذاری، توزیع و نظارت)، حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان، حمایت تجاری (صادرات و واردات)، ذخیره سازی و حمل و نقل، مصرف و سایر
منابع و مراجع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بازار چای
نویسنده، ، ،
ناشر چاپیانتشارات شرکت چاپ و نشر بازرگانی
سال انتشار۱۳۸۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات228
زبانفارسی
شابک978-964-469-334-2
موضوع کتابکتاب‌های اقتصاد، کتاب‌های علوم صنایع غذایی
قیمت نسخه الکترونیک
67000 ت - 12.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بازار چای

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب بازار چای

برای دریافت کتاب بازار چای و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.