معرفی و دانلود کتاب انتری که لوطی‌اش مرده بود و داستان های دیگر

عکس جلد کتاب انتری که لوطی‌اش مرده بود و داستان های دیگر
قیمت:
۹۰۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب انتری که لوطی‌اش مرده بود و داستان های دیگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب انتری که لوطی‌اش مرده بود و داستان های دیگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب انتری که لوطی‌اش مرده بود و داستان های دیگر

بى‌هیچ تردیدى «صادق چوبک»، در کنار «هدایت» از بانیان داستان‌نویسى مدرن روزگار ما هستند. از آثار مشهور صادق چوبک می‌توان مجموعه داستان «انتری که لوطی اش مرده بود» را نام برد.

انتری که لوطیش مرده بود داستان بوزینه ای است به نام مخمل هم در یک روز صبح لوطی خویش را مرده می بیند و خویش را آزاد می یابد و شاد از این آزادی نسبی در حالیکه هنوز زنجیر در گردنش سنگینی می کند در بیابان به دنبال مکانی برای آسایش و آرامش می گردد و در راه خویش به گله ای می رسد که چوپان آن یک پسر بچه است که مخمل حرکات و حالات او را شبیه خود می بیند و این چیزیست که در مخمل ایجاد آرامش می کند اما این آرامش دیری نمی پاید. پسرک با چوبی که در دست دارد به سرمخمل می کوبد و باعث می گردد که مخمل به او حمله کند و در حالیکه پسرک را به سختی مجروح کرده از آنجا می گریزد، مخمل در ادامه راه خود به صخره ای می رسد...

داستان انتری که لوطیش مرده بود داستانی است که تمام مسائل در آن وجود دارد حمایت از اقشار فقیر جامعه «کلاً زندگی لوطی جهان و اطرافیانش» را دارد.

تکنیک و زبان داستان‌هاى چوبک به همراه ژرفاى دید و نگرش تلخ او به هستى، نمونه‌هاى بارزى از داستان‌هاى ذهنى است که پیش از او «هدایت» در خلق آن کوشیده بود. واقع‌گرایى چوبک در بیان زشتى‌هاى جامعه و اخلاقیات آدم‌هاى آثارش به قدرى صریح است که عموم ناقدین او را یک «ناتورالیست» خوانده‌اند. امّا ناتورالیسم چوبک تنها در گزارش دقیق پستى‌ها و پلشتى‌ها خلاصه نمى‌شود ساخت مدرن داستان‌هاى او به همراه نثر روان و توصیف درگیرى‌هاى ذهنى و حالات درونى شخصیت‌ها به قدرى شگرف است که کمتر نویسنده‌اى را مى‌توان یافت بدین قدرت و خلاقیت از توان نوشتن دست یازیده باشد.

فهرست مطالب کتاب

1- سخنى نه تازه
2- سال‌شمار زندگى و آثار صادق چوبک
3-از مجموعه‌ى خیمه شب‌بازى
عدل
مردى در قفس
مسیو الیاس
یحیى
4- از مجموعه‌ى انترى که لوطیش مرده بود
قفس
انترى که لوطیش مرده بود
5- از مجموعه‌ى روز اول قبر
چشم شیشه‌اى
دسته گل
یک چیز خاکسترى
پاچه خیزک
همراه
عروسکِ فروشى
همراه
«شیوه‌ى دیگر»
6- از مجموعه‌ى چراغ آخر
دزد قالپاق
بچه گربه‌اى که چشمانش باز نشده بود
کفترباز
پریزاد و پریمان

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب انتری که لوطی‌اش مرده بود و داستان های دیگر
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات نگاه
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۰۹
زبانفارسی
شابک978-964-351-226-2
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
۹۰۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب انتری که لوطی‌اش مرده بود و داستان های دیگر

رحیم عظیمی
۱۳۹۶/۹/۲۴
کتاب فقط کتابهای نویسندگان معروف!! اگر وقت گذاشتی خوندی ارزش داره! اگه از نویسندگان معروف کتاب گذاشت کتابراه من می‌خرم وگرنه، ترجیح می‌دم سریال ببینم، یا بازی کنم!! پولمم بدم سی دی!! صادق چوبک، هدایت، جمالزاده، قاضی سعید، عزیز نسین، ساعدی، دولت آبادی... همه کتاباشون عالیه!!
A J
۱۴۰۱/۴/۲۰
داستانهای ناتورالیستی جالب مه با قلم قوی چوبک به خوبی پرداخته شدند. گرچه زمان زیادی از نگارش این داستانها گذشته ولی برای هر زمان و هر جامعه‌ای کاربرد داره و مخاطب آگاه ارتباطش رو با زندگی مردم و اجتماع درک میکنه
Ali Fattahi
۱۳۹۹/۴/۲۷
دلخسته‌ای که سر در گریبان بود و سردر گریبان هارا که در چنگ خسته و ترک ترک روزگار مچاله میشدند؛ نمایاند. کسی که حاضر نشد حتی جسم بی جان را به آغوش سرد خاک راه دهد. تنها از دریا آمد و به دریا شتافت.
behzad torkaman
۱۳۹۵/۱۲/۵
این کتاب واقعا زیبا. کلامی نافذ وتاثیر گذار بسیار لذت بردم به شما هم توصیه میکنم
محدثه حاتمی
۱۳۹۹/۴/۷
واقعا کتاب خوب و برای نویسندگان کوچکی مثل من آموزنده
ایمان خاکساری
۱۳۹۹/۱/۱۲
کتاب قشنگی خودم خودم دادم بقیه هم لذت ببرند از خوندنش
کاربر M
۱۳۹۸/۶/۲۶
دوستم این کتابو معرفی کرد
و باید بگم عالیههه
مشاهده همه نظرات ۷

راهنمای مطالعه کتاب انتری که لوطی‌اش مرده بود و داستان های دیگر

برای دریافت کتاب انتری که لوطی‌اش مرده بود و داستان های دیگر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.