معرفی و دانلود کتاب مقدمه‌ای بر انقلاب اسلامی

عکس جلد کتاب مقدمه‌ای بر انقلاب اسلامی
قیمت:
24500 تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب مقدمه‌ای بر انقلاب اسلامی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مقدمه‌ای بر انقلاب اسلامی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مقدمه‌ای بر انقلاب اسلامی

کتاب مقدمه‌ای بر انقلاب اسلامی بنا به ادعای نویسنده‌اش دکتر صادق زیباکلام، قصد دارد تا با عبور از یک سری مفاهیم که به عنوان «اصول ثابت» در مورد رژیم شاه و انقلاب اسلامی فرض گرفته شده است، رویکرد جدیدی به این واقعه بزرگ داشته باشد و طبعاً تحلیلی منطبق بر واقعیت به خوانندگانش ارائه دهد.

صادق زیباکلام در کتاب مقدمه‌ای بر انقلاب اسلامی سعی دارد تا تحلیل بر چرایی وقوع انقلاب اسلامی ارائه دهد. سؤالی که متفکران و نظریه‌پردازان سیاسی داخلی و خارجی بسیاری را به خود مشغول داشته است. زیباکلام در این کتاب علاوه بر آنکه سعی می‌کند برخی از این نظریات را طرح و نقد کند، تلاش دارد تا تحلیل خود از وقوع انقلاب اسلامی را نیز مستدل کند و در کنار چرایی به چگونگی وقوع انقلاب نیز پاسخ دهد.

دکتر زیباکلام در فصل اوّل تقریبا تمام آنچه در مورد چرایى انقلاب در جهان گفته شده است را عرضه و نقد کرده‌اند. بسیارى از این نظرات به دیده ما که انقلاب اسلامى را از درون شاهد بوده‌ایم شبیه خرافات مى‌رسند. اما کسانى در کشورهاى دیگر همین حرف‌ها را به عنوان افاضات محققانه به خورد مخاطبین داده‌اند و از قضا مشهور هم شده‌اند. علّت آن است که مخاطبین آن‌ها از واقعیت‌هاى انقلاب بیگانه‌اند. خود آن نویسندگان نیز ابعاد حادثه را درک نکرده‌اند و مثل هواپیمائى که هواپیماربایان نخست مى‌گذارند در آسمان به اندازه کافى کوچک شود بعد آن را قاپ مى‌زنند و در جیب خود جاى مى‌دهند، تمامى تلاششان بر آن است که این واقعه را در چهارچوب عقاید و اظهارات گذشته خود بگنجانند.

در بخشی از کتاب مقدمه‌ای بر انقلاب اسلامی می‌خوانیم:

با از بین رفتن رهبران و کادر اوّلیه مجاهدین در سال 1350، گرایش به مارکسیسم گسترده‌تر گردید. آثار و متون مارکسیستى بخش قابل‌توجهى از برنامه آموزشى سازمان را در سال‌هاى اوّلیه دهه 1350 تشکیل مى‌دادند. دوگانگى فکرى بین اسلام و مارکسیسم که به‌تدریج در سازمان ریشه دوانیده بود رشد کرده و سرانجام با بیرون رانده شدن اسلام از سازمان این تضاد به نقطه پایانى خود رسید و حل گردید.

فهرست مطالب کتاب

مقدّمه نویسنده بر چاپ سوم
مقدّمه چاپ اول
مقدّمه ناشر
فصل اوّل: چرا انقلاب اسلامى به وقوع پیوست
فصل دوّم: پایان عصر سراب
فصل سوّم: بحران چگونه آغاز مى‌شود
فصل چهارم: کارتر، حقوق بشر و ایران
فصل پنجم: فضاى باز سیاسى
فصل ششم: تصویرى از مخالفین مقارن شروع انقلاب

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مقدمه‌ای بر انقلاب اسلامی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات روزنه
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات324
زبانفارسی
شابک978-964-6176-91-7
موضوع کتابکتاب‌های تاریخ ایران، کتاب‌های علوم سیاسی
قیمت نسخه الکترونیک
24500 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مقدمه‌ای بر انقلاب اسلامی

اسماعیل جعفری زاده
۱۳۹۸/۴/۲۰
نمی دانم به دیدگاههای اقای زیبا کلام باید احترام گذاشت یا انها را نکوهش نمود، ایشان خیلی سریع رنگ عوض می‌کند و عقایدش دایما در حال تغییر است و شخصیت با ثباتب ندارد. چمین افرادی یا احساساتی هستند یا جو گیر... به هر حال من کتاب را نصفه و نیمه خواندم بعضا به نظرم درست بود و بعضا به نظرم طرفداری از حکومت فعلی
Moamamd Samakoush
۱۴۰۰/۲/۱۴
کتاب حرفهای تازه‌ای در زمینه وقوع انقلاب و پشت پرده‌های آن دارد
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب مقدمه‌ای بر انقلاب اسلامی

برای دریافت کتاب مقدمه‌ای بر انقلاب اسلامی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.