معرفی و دانلود PDF کتاب اصول راهبردی مدیریت بحران

برای دانلود قانونی کتاب اصول راهبردی مدیریت بحران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اصول راهبردی مدیریت بحران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اصول راهبردی مدیریت بحران

کتاب اصول راهبردی مدیریت بحران با ارائه دیدگاهی جدید درباره‌ی نحوه تعامل رهبران و دیگر اعضای گروه کمک می‌کند تا تغییرات چشمگیری در سازمان‌ها ایجاد شود.

مدیریت بحران‌ واقعیتی جدایی‌ناپذیر از سازمان‌هاست. یک بحران سازمانی قطعاً قابلیت‌های اجرایی یک شرکت را تهدید می‌کند و برای حل آن باید تصمیمات لازم به سرعت گرفته شود. بنابراین مدیریت بحران جهت رویارویی با موقعیت‌های غافلگیرکننده به تجربه، آمادگی، مهارت، سرعت عمل، هوشمندی و خلاقیت نیازمند است.

مدیریت بحران فرآیندی است که با دیدن مشکل در سازمان به جست‌وجوی راه‌حلی جهت پیشگیری یا کاهش اثرات آن می‌پردازد تا اوضاع بهبود پیدا کند. در این شرایط رسیدن به راه‌حلی مناسب برای حل بحران پیش آمده نیازمند تنوع سیستم‌ها، ساختارها و پروسه‌هاست و رهبر تیم به ‌عنوان هدایت کننده اعضای گروه، نقش بسیار مهمی دارد.

کتاب اصول راهبردی مدیریت بحران (Strategic principles of crisis management) راهنمایی جهت توسعه و رهبری تیم‌های مدیریت بحران است و سعی دارد تا راهکارهای عملی را در جهت توسعه و رهبری تیم‌ها ارائه دهد.

کتاب اصول راهبردی مدیریت بحران برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای مدیران ارشد، اسپانسر یا اسپانسرهای تیم مدیریت بحران و همچنین متخصصان باتجربه و علاقه‌مند تهیه شده تا به معرفی تیم‌های مدیریت بحران بپردازد که شامل اطلاعات پس زمینه‌ای مهمی می‌شود. همچنین این کتاب برای اعضای تیم مدیریت بحران، راهنمایی و شناخت عملی را در رابطه با فعالیت‌های گروهی فراهم می‌کند.

در بخشی از کتاب اصول راهبردی مدیریت بحران می‌خوانیم:

در شرایط طبیعی، در یک تیم مدیریت بحران تصمیم‌گیری، موضوع اعمال قدرت نیست که یک نفر بر دیگران قدرت داشته باشد یا ارتباط فنی/کاربردی وجود داشته باشد، بلکه تصمیم‌گیری براساس اتفاق‌نظر میان اعضای تیم و رهبر تیم، با روش یادگیری در عمل صورت می‌گیرد که در آن حد و مرزهای سنتی (میان کارمندان و مدیران) وجود ندارند یا بسیار کمرنگ شده‌اند.

در یک سازمان سلسله مراتبی، جایی که فرهنگ تصمیم‌گیری «بالا - پایین» رواج دارد و این نوع تصمیم‌گیری در این سازمان‌ها طبیعی است، تصمیم‌گیری که براساس اکثریت آرا باشد، می‌تواند یک مشکل جدی به‌ حساب آید. تصمیم‌گیری بالا-پایین زمانی روی می‌دهد که رهبران یک گروه به ‌گونه‌ای تصمیم‌گیری کنند که همه‌ ذینفعان علاقه‌مند، در این تصمیم‌گیری شرکت داده نشوند.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: معرفی رویکرد تیم مدیریت بحران
فصل دوم: تعریف ماهیت تیم و ساختار اتفاق نظر
فصل سوم: تشکیل تیم مدیریت بحران
فصل چهارم: بینش رهبر تیم
فصل پنجم: عوامل مؤثر در تیم مدیریت بحران
فصل ششم: بینش اعضای تیم
فصل هفتم: هوش در عمل تیم
فصل هشتم: تکنولوژی دیجیتال و تیم‌های مدیریت بحران
فصل نهم: تأثیر پژوهش‌های آینده
فصل دهم: مطالعه موردی اصلاح شده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اصول راهبردی مدیریت بحران
نویسنده، ، ،
ناشر چاپیانتشارات پشتیبان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات229
زبانفارسی
شابک978-622-255083-7
موضوع کتابکتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه الکترونیک
20000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب اصول راهبردی مدیریت بحران

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب اصول راهبردی مدیریت بحران

برای دریافت کتاب اصول راهبردی مدیریت بحران و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.