معرفی و دانلود کتاب صوتی مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد

عکس جلد کتاب صوتی مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد
قیمت:
۱۹۰۰۰ تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد

چیماماندا انگوزی آدیشی در کتاب صوتی مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد، به مادران روشن فکر راهکارهایی برای تربیت فرزندانی به دور از کلیشه‌های جنسیتی و قومی و فرهنگی ارائه می‌کند.

کتاب صوتی مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد (Dear Ijeawele or A feminist manifesto in fifteen suggestions) شامل نکاتى دقیق و کاربردى در زمینه‌ى تبیین نقش‌هاى فراجنسیتى کودکان و گاه بزرگسالان است. شنیدن این کتاب صوتی به تمامى بانوان و مادران توصیه مى‌شود.

مری ولستون کرافت رمان‌ها و مقالات متعدد و همچنین سفرنامه و تاریخ انقلاب فرانسه را نوشته است. او در سال 1792 بیانیه‌ای نوشت که در آن از محدودیت نقش زنان نقد کرده بود. در واقع او بود که بنیان فمینیست امروزی را بنا نهاد. این بیانیه و جنبش‌های بعد از آن به موج اول فمینیسم شهرت دارند.

تعریف واحد و مشخصی برای فمینیسم نمی‌توان اظهار کرد و براساس ایدئولوژی یا طبقه‌ی اجتماعی تعریف‌هایی وجود دارند مانند فمینیسم سوسیالیستی و فمینیسم رادیکال.

شیوه عمل فمینیست‌های سوسیالیست، شیوه چند جانبه است. افراد در فمینیسم سوسیالیستی اعتقاد دارند که که برای رسیدن به جامعه برابر و تغییر وضعیت موجود باید مبارزه‌ای همزمان با نظام مردسالاری و سرمایه‌داری انجام شود. به همین منظور، فضای عمل و حوزه مبارزه از دید فمینیست‌های سوسیالیست محدود به کارخانه‌ها نیست، بلکه مجموعه حوزه‌های عمومی و خصوصی که زنان در آن‌ها محدود هستند و تبعیض بین آن‌ها و مردان وجود دارد، مکانی برای مبارزه است.

افراد در فمینیسم رادیکال اعتقاد دارند که به جای مسئله کار و تولید، بر احساسات جنسی و جامعه‌پذیری زنان باید پافشاری کرد و هر زنی، فارغ از طبقه، نژاد، گروه سنی و… منافع مشترکی با دیگر زنان داشته باشد. پیاپی شدن چنین تفکری، نگرش مردان به عنوان یک گروه دشمن و جدایی طلبی جنسیتی را به همراه داشت؛ رادیکال‌ها اگرچه سلطه‌طلبی مردانه را نه امری ذاتی، بلکه ساختاری اجتماعی تفسیر می‌کنند، اما از آن‌جا که ستم جنسی را اثبات شده می‌پندارند، از مدلی انقلابی برای تغییر اجتماعی دفاع می‌کنند.

چیماماندا انگوزی آدیشی (Chimamanda Ngozi Adichie) نویسنده‌ى کتاب پرفروش‌ ما همه باید فمینیست باشیم، در سال 1977 در نیجریه متولد شد. وی پنجمین فرزند از شش فرزند خانواده‌ای روشن فکر است. مادر او به عنوان اولین زن کارمند در دانشگاه اسم خود را در تاریخ ثبت کرد. او با رمان نیمه یک خورشید زرد معروف شد و جایزه اورنج 2007 را دریافت کرد. این بانوی خوش‌قریحه با ‌عنوان نویسنده‌ای نترس معروف است و در تمام آثارش هرگونه تبعیض نژادی، به‌ ویژه تبعیض جنسیتی را به چالش می‌کشد.

در بخشی از کتاب صوتی مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد می‌شنویم:

«به دخترت خواندن بیاموز.» به او یاد بده که عاشق کتاب باشد. بهترین روش برای کتاب‌خوان شدن او این است که تو را در آن حال ببیند. وقتی تو مشغول خواندن باشی، درک می‌کند که خواندن ارزشمند است، حتی اگر او به مدرسه نرود و فقط کتاب بخواند، قول می‌دهم داناتر از کودکی شود که تحت محدودیت‌های آموزش‌وپرورش، درس و کتاب می‌خواند. کتاب‌ها به او کمک می‌کنند تا دنیا را بهتر بشناسد و آن را به چالش بکشد، به او کمک می‌کنند تا خودش را بهتر بیان کند و راحت‌تر بتواند رسالت آیندۀ خویش را انتخاب کند. فرقی نمی‌کند که بخواهد سرآشپز، دانشمند یا خواننده شود. او می‌تواند از مهارت‌هایی که کتاب‌ها به او می‌دهند، بهره گیرد. منظورم کتاب‌های درسی نیست، بلکه کتاب‌های تاریخ، رمان و خودزندگی‌نامه‌هاست. اگر لازم شد به او باج بده، رشوه بده، پاداش بده تا کتاب بخواند. او را تشویق کن تا کتاب بخواند. هرگز بانویی نیجری به نام آنجلا را فراموش نمی‌کنم. او مادری مجرد بود که فرزندش را در آمریکا بزرگ می‌کرد. کودکش تمایلی به کتاب‌خواندن نداشت و مادر تصمیم گرفت برای هر صفحه کتاب به او پنج سنت بدهد. ظاهراً برای مادر گران تمام می‌شد، اما سرمایه‌گذاریِ ارزشمندی بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۴ دقیقه
مقدمه
۲۸ دقیقه
قسمت اول
۲۵ دقیقه
قسمت دوم
۲۶ دقیقه
قسمت سوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد
نویسنده
مترجمفاطمه باغستانی
گویندهشیما درخشش
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوله پشتی
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۲۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های علوم اجتماعی
قیمت نسخه صوتی
۱۹۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد

معصومه آمدی
۱۴۰۱/۳/۲۵
کتاب خیلی خوبی بود.
یک کتاب خوب برای همه، به ویژه همه‌ی اونهایی که دوست دارن فرزند دختر داشته باشن یا فرزند دختر دارن. ‌
شکل درست زندگی کردن رو توضیح می‌ده در قالب فمنیستی، ولی بیشتر انسانی هست تا فمنیستی. پونزه پیشنهاد خوب می‌ده. نویسنده نیجریه‌ایه و برتر بودن جنس مرد در فرهنگ آفریقایی‌شون شبیه
فرهنگ ماست. حرفای خیلی خوبی می‌زنه و به نظرم لازمه حتما اونا که پسر دارن هم این کتاب رو بخونن و به رشد فکری و فرهنگی جامعه کمک کنن. ‌
اینکه مردستیز نباشیم، کتاب بخونیم از همون ابتدای کودکی، به دخترامون یاد بدیم که اونام حق انتخاب دارن، نباید در عشق فدا بشن، یاد بگیرن عشق باید با تعهد همراه باشه و به مذهب‌های مختلف احترام بزارن، مهربون باشن اما حد بزارن، مقدس ندونن خودشونو، ورزش کنن و راحت بتونن هر چیزی رو با مادرشون در میون بزارن و خیلی نکات دیگه... ‌
Sani Ghorbani
۱۳۹۸/۲/۲۳
کتاب فوق العاده بود. گوینده هم همینطور.
کتاب به زبان ساده خیلی از مسائل رو بیان کرده بود. مشخصات کلی فمینیست رو میشه ازش فهمید، به موضوع نابرابری جنسیتی خیلی خوب پرداخته بود و به نظرم هرکسی فارغ از جنسیت باید این کتاب رو بخونه. من در کل طرفدار کتابهای فمینیستی هستم و از این قبیل کتابها و مباحث و محتواش استقبال میکنم. 👍🏽
Tarannom Kurd
۱۳۹۹/۳/۸
این کتاب فوق العاده ست. همه ما رو به عنوان انسان میبینه نه صرفا زن و مرد بودن. چند بار گوشش دادم و چندین بار دیگه گوش میدم. حجمش کمه و خیلی زود تمام میشه... به همه زن‌ها و مردها پیشنهاد میکنم این کتاب رو بخونن یا گوش بدن ک هم باعث بهبود روابط میشه و هم ساخت دنیای بهتر و هم درآینده پدر و مادرهای عالی میشن ک باعث شکوفا شدن فرزندشون میشن...
Naqme Kabiri
۱۳۹۸/۹/۲۵
خواندن این کتاب رو نه تنها برای تمام خانم‌ها بلکه برای آقایون هم توصیه میکنم تا پدر و مادر‌های بهتری برای نسل آینده بسازیم و حتی برای بهبود روابط خودمون و تصحیح دیدگاه اشتباه فعلی نسبت به فمنیسم و فمنیست‌ها هم باید این کتاب مختصر رود خوند و فکر کرد...
خانم کتابخوان
۱۳۹۹/۲/۱۳
خوندن این کتاب و کتاب همه باید فمینیست باشیم رو به همه توصیه میکنم، بخصوص دختر خانم‌های جوان و افرادی که فرزند دختر کوچک دارند، امیدوارم نسل بعدی نسبت به نسل ما جای بهتری برای زنان باشه. خانم آدیشی در این کتاب مسائل رو به سادگی بیان کرده و قابل درک برای تمام زنان است.
ایه مزروعی
۱۳۹۹/۱/۳
کتاب و انچنان دوست نداشتم هر چند بعضی چیز‌های مفید در اون بود ولی اینقدر زبان نویسنده تند بود که بیشتر یه نگاه مرد ستیزانه ایی داشت تا طرف داره برابری خواهی بودن!
زهرا محمودی
۱۳۹۹/۱۰/۱۸
انقدر این کتاب واضح به همه نشون میده که فمینیسم واقعی چیه که همه اون کسانی که ما فمینیسم هارو به مسخره میگیرن همیشه، دیگ حرفی برای گفتن ندارن
فائزه توکلی
۱۳۹۸/۲/۲۸
سلام. من این کتاب رو خریداری کردم، این کتاب، نامه‌ای هست که نویسنده‌ی کتاب به درخواست دوستش مبنی بر اینکه چطوری میتونه دخترش رو یک فمینیست بار بیاورد، مینوسه.
پریا راد
۱۳۹۸/۶/۱۳
کتاب مختصر و مفید و جذابی بود که ذهن انسان رو در مورد چارچوب‌های کلی یک فمینیست آشنا میکنه. . .
احمد حیدری
۱۳۹۸/۲/۹
کتاب مناسبیه برای فهمیدن مشخصات کلی یک فمینیست برای درک کلی خوبه اما برای بحث تئوری بنظرم کافی نیست.
امیرحسین رفیعی
۱۳۹۸/۸/۲۹
اگر دنبال کتاب مختصر راجع به عقاید فمینیستی هستید به همراه ما همه باید یک فمنیست باشیم جز بهترین گزینه‌ها هستن
ساناز فداکار
۱۴۰۰/۵/۱۴
کتاب الزامی برای خوانش هر فرد فارغ از جنسیت. عالی بود و کاملا قابل لمس.
Negar Souri
۱۳۹۸/۵/۷
بسیار زیبا پر مفهوم هر خانومی باید بخواند ممنون کتاب راه
Mahsa Rahbar
۱۴۰۰/۱۱/۲۴
کتاب کوتاه و بسیار مفیدی بود. توصیه میکنم حتما تهیه کنین.
pari samadi
۱۳۹۹/۳/۵
کتابی بسیار زیبا، خلاصه جمع و جور
مشاهده همه نظرات ۲۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد

برای دریافت کتاب صوتی مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.