معرفی و دانلود کتاب روزی روزگاری در طهران

عکس جلد کتاب روزی روزگاری در طهران
قیمت:
۵۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب روزی روزگاری در طهران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب روزی روزگاری در طهران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب روزی روزگاری در طهران

کتاب روزی روزگاری در طهران، تالیف حسن هدایت، داستانی بسیار خواندنی و در عین حال گزارشی از تاریخ صدر اول سینمای ایران است. زمینۀ داستان این کتاب مانند دیگر آثار حسن هدایت، رنگ‎مایه‎های تاریخی داشته و همین موجب جذابیت داستان شده است.

در بخشی از کتاب روزی روزگاری در طهران می‌خوانیم:

عباس با عجله از رختخواب بیرون مى‌آید و در حین رفتن به بیرون اطاق، یکى دو صندلى لهستانى را سرنگون مى‌کند. بى‌ بى‌ خانم مادر عباس و کبرى کلفت منزل مشغول آماده کردن بساط صبحانه هستند. بى‌ بى‌ خانم چهل‌ ساله است با قدى کوتاه و چابک، که روسرى خاصه سفید بر سر دارد و آن را با سنجاق کت و کلفتى زیر غبغب چند طبقه‌اش بند کرده است. کبرى دخترى است دهاتى و لندوک، که همواره از فاق لب، آب دهانش کش مى‌آید و روى چارقد گل منگولى‌اش مى‌ریزد. از آن دسته دخترهایى است که عوام عقیده دارند جن به شکمشان رفته است.

عباس با عجله سلامى مى‌دهد و بدون اینکه منتظر جواب شود به راهرو مى‌رود. در لگن حلب چینى دست و صورتش را مى‌شوید و با هوله خشک مى‌کند و سپس به حیاط مى‌رود. حاج مرتضى عاقله مردى است پنجاه و چندساله و قوى هیکل که با یکتا پیراهن رکابى و تنبان گشاد آقبانویى مشغول میل گرفتن است. عباس تر و فرز سلام مى‌کند.

- سلام حاج‌آقا... خسته نباشین!

حاج مرتضى بدون اینکه به او نگاه کند جوابش را مى‌دهد.

- و علیک، مشغول شو تا نچائیدى...

عباس یک طناب از میخ طویله کوبیده شده به دیوار برداشته و مشغول طناب زدن مى‌شود. عموجان رحمت با گرمکن سفید سرتاسرى و عبایى روى آن، نمایان مى‌شود. رضا نیز همراهش است. پسر بچه‌اى است چاق با لپ‌هاى آویزان. او هم مثل پدرش گرمکن سفید چسبان سرتاسرى به تن دارد. عموجان مثل همیشه با عربى آب نکشیده‌اى سلام مى‌کند.

- صبحکم‌الله بالخیر!

پسرش هم پُشت‌بند پدر به صدا در مى‌آید.

- سلام حاج‌آقا... سلام عباس آقا.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب روزی روزگاری در طهران
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات روزنه
سال انتشار۱۳۷۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۸۲
زبانفارسی
شابک978-964-6176-51-8
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
۵۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب روزی روزگاری در طهران

صدیقه قامت
۱۴۰۰/۶/۳۰
چه تلاش‌ها که نشده تا ایرانی و ایرانی موفق نباشه
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب روزی روزگاری در طهران

برای دریافت کتاب روزی روزگاری در طهران و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.