معرفی و دانلود کتاب صوتی زیبایی‌شناسی فمینیستی

عکس جلد کتاب صوتی زیبایی‌شناسی فمینیستی
قیمت:
۱۹۰۰۰ تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زیبایی‌شناسی فمینیستی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زیبایی‌شناسی فمینیستی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی زیبایی‌شناسی فمینیستی

کتاب صوتی زیبایی‌شناسی فمینیستی اثر کرولین کورسمایر از مجموعه‌ دانش‌نامه فلسفه استنفورد، به موضوع فمینیست می‌پردازد.

زیبایی‌شناسی فمینیستی (feminist aesthetics) عنوانی برای نوعی از زیبایی‌شناسی نیست، آن‌چنان که، برای مثال، اصطلاحات «نظریه فضیلت» و «معرفت‌شناسی طبیعی شده» انواعی از فلسفه اخلاق و نظریه معرفت را توصیف می‌کنند؛ بلکه اشاره به زیبایی‌شناسی فمینیستی به معنای مشخص کردن مجموعه‌ای از چشم‌اندازهاست که پرسش‌های خاصی را درباره نظریه‌ها و فرض‌های فلسفی در باب هنر و مقولات زیبایی‌شناختی پی می‌گیرد.

فمینیست‌ها به طور کلی به این نتیجه رسیده‌اند که به رغم بی‌طرفی و همه‌شمولی ظاهری زبان نظریه فلسفه، در واقع تمامی حوزه‌های این رشته نشان جنسیت را در چارچوب‌های مفهومی پایه‌ای خود به همراه دارند. فمینیست‌های که در حوزه زیبایی‌شناسی کار می‌کنند این موضوع را می‌کاوند که جنسیت از چه راه‌هایی بر شکل‌گیری ایده‎‌هایی درباره هنر، هنرمندان و ارزش زیبایی‌شناختی تاثیرگذار است.

زیبایی‌شناسی فمینیسم چون سایر مقولات این مکتب مفروضات بنیادین و سنتی غرب را به‌دلیل تکیه بر پیش‌فرض‌ها و نظریات متعصبانه و یکسونگری جنسیتی، مورد انتقاد قرار داده و این مفروضات را محور اساسی در شکل‌گیری و عملکرد زیبایی‌شناسی می‌داند. لذا معتقد است در حوزه هنر و زیبایی‌شناسی، تبعیض جنسیتی مانع رشد نبوغ، استعداد و خلاقیت زنان برای تولید آثار هنری شده است؛ پس با تمسک به رویکردهای فلسفی، انتقادی، روانکاوانه هم برای اثبات تمایزات آثار هنری زنان و مردان تلاش نموده و هم به دنبال ارائه چهارچوبی با ویژگی‌های سبکی مشترک در آثار هنری زنان است تا بتواند کیفیت‌های زنانه قابل تشخیصی را در فرهنگ عمومی جریان دهد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۶ دقیقه
بخش اول
۱۷ دقیقه
بخش دوم
۲۴ دقیقه
بخش سوم
۱۱ دقیقه
بخش چهارم
۲۸ دقیقه
بخش پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی زیبایی‌شناسی فمینیستی
نویسنده
مترجمنوشین شاهنده
گویندهفرناز مرکباتی
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۴۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه صوتی
۱۹۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی زیبایی‌شناسی فمینیستی

علی بابایی
۱۴۰۰/۹/۶
ترجمه ایراد دارد، بطوریکه بعضی جملات بکلی فاقد مفهوم هستند. بطور مثال واژه appreciation را "ارج شناسی" ترجمه کرده‌اند که در اینجا بی معناست. این واژه معنای دیگری به جز ارج نهادن و ستایش کردن هم دارد، و آن "شناخت دقیق" است. در حوزه هنر بهترین ترجمه "درک هنری" است.
شکوفه عصاره
۱۴۰۰/۱/۶
جالب بود، ممنون! اولش یکم گنگ بود ولی بعد وارد بحث‌های خوبی شد.
البته گوینده یکم آروم ‌و کلمه کلمه و خسته‌کننده حرف میزنه ولی وقتی سرعت گفتارش رو روی ۱. ۲ یا ۱. ۵ تنظیم کردم، اوکی شد.
Mahboobe Sheykhi
۱۴۰۰/۴/۲۶
کامل و جامع بود. من برای تحقیق هام از این کتاب استفاده کردم. صدا و لحن خواننده کتاب مناسب بود
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی زیبایی‌شناسی فمینیستی

برای دریافت کتاب صوتی زیبایی‌شناسی فمینیستی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.