معرفی و دانلود کتاب صوتی مدیریت بحران: راه حل‌های کارشناسانه برای چالش‌های روزمره

عکس جلد کتاب صوتی مدیریت بحران: راه حل‌های کارشناسانه برای چالش‌های روزمره
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مدیریت بحران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مدیریت بحران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مدیریت بحران: راه حل‌های کارشناسانه برای چالش‌های روزمره

کتاب صوتی مدیریت بحران اثری شنیدنی از مدرسه‌ عالی بازرگانی هاروارد است که در آن اصول مواجهه‌ با انواع بحران‌های کاری و سازمانی به تفصیل بیان شده است. با گوش سپردن به این کتاب و عمل به آموزه‌های آن، می‌توانید اطمینان داشته باشید که تیم و یا شرکتی که تحت هدایت شماست، هرگز اسیر دست حوادث غیرمترقبه نخواهد گشت.

درباره کتاب صوتی مدیریت بحران:

در یک تعریف کلی، بحران‌ها دسته‌ای از حوادث پیش‌بینی‌ناپذیرند که از خاصیتی برآشوبنده و مخرب برخوردارند و در اغلب موارد در روند عادی امور اختلال ایجاد می‌کنند. بحران‌ها می‌توانند طبیعی باشند؛ مثلاً وقوع یک زمین‌لرزه‌ی مهیب غالباً به بروز بحران‌های زیست‌محیطی و اقتصادی منجر می‌شود. از طرفی اما، بحران‌ها ممکن است معلول عوامل انسانی باشند. مثلاً: رکود بازار در پی سیاست‌گذاری‌های نادرست اقتصادی. آنچه در کتاب صوتی مدیریت بحران (Managing Crises) خواهید آموخت، دستورالعمل‌هایی کلی و کارآمد درباره‌‌ی مواجهه با اشکال گوناگون بحران‌هاست. با این حال، تمرکزِ اثر، بیشتر بر بحران‌های انسانی در زمینه‌ی مدیریتی و اقتصادی بوده است.

در کتاب مدیریت بحران، شش مرحله‌ی کلی‌ای که باید در رویارویی با بحران‌ها پشت سر گذاشت، به ترتیب، ذیل فصولی مجزا نام برده و توضیح داده شده‌اند. این شش مرحله، در واقع شش وظیفه‌اند که هر فردی باید در مواجهه با بحرانی خاص به انجام آن مبادرت ورزد. این شش وظیفه یا شش مرحله به ترتیب از این قرارند:

یک: تلاش برای اجتناب از بحران
دو: آماده‌ شدن برای مدیریت همه‌جانبه‌ی بحران
سه: تشخیص درست و دقیق بحران و عوامل آن
چهار: کنترل و تخفیف اثرات مخرب بحران
پنج: تلاش برای حل بحران و عبور از آن
شش: یادگیری از بحران

از این شش مرحله، مورد اول و آخر به ترتیب به قبل از آغاز و پس از اتمام بحران مربوطند. چهار مورد دیگر اما در ارتباط با اقداماتی‌اند که باید در دل بحران انجام گیرند.

علاوه بر مطالبی که ذکر شد، در کتاب حاضر به تعاریف متفاوتی که از مفهوم بحران ارائه شده نیز گوش خواهید سپرد، و از این طریق با تفاوت رویکردها در مسئله‌ی مدیریت بحران آشنا خواهید گشت. همچنین، گفتنی‌ست که در اثر حاضر پیشگفتار جالب توجهی نیز به قلم مترجم موجود است، که در آن از اهمیت بالای موضوع مدیریت بحران در کشور ایران سخن رفته است.

کتاب صوتی مدیریت بحران مناسب چه کسانی است؟

مدیران مخاطبین خاص کتاب مدیریت بحران هستند؛ اگرچه مطالب این اثر برای همگان سودمند و کاربردی‌ست.

درباره مدرسه‌ عالی بازرگانی هاروارد:

آنچه با نام مدرسه بازرگانی هاروارد (Harvard Business School Press) شناخته می‌شود، یک بنگاه انتشاراتی عظیم است که از سال 1984 تاکنون، شمار قابل توجهی کتاب در زمینه‌ی علوم مدیریتی و اقتصادی به انتشار رسانیده است. مولفینی که با مدرسه عالی بازرگانی هاروارد همکاری دارند، جملگی از متخصصین به‌نام و مطرحِ علوم مدیریتی و بازرگانی‌اند. خوشبختانه برخی از مهم‌ترین آثاری که توسط این موسسه‌ به انتشار رسیده، به زبان فارسی نیز ترجمه شده‌اند.

در بخشی از کتاب صوتی مدیریت بحران می‌شنویم:

تدوین برنامه‌ی مدیریت بحران در کسب‌وکار به معنی اتخاذ تصمیمات متعدد قبل از وقوع بحران است. بنابراین انرژی شما باید در جهت اداره‌ی اثربخش بحران در هنگام وقوع به کار گرفته شود. انجام بسیاری از این وظایف هنگامی که اوضاع به خوبی پیش می‌رود کار نسبتاً ساده‌ای است، ولی حین بحران کاری دشوار و استرس‌زا است. همانگونه که یک بیمارستان در طی انجام عمل جراحی، ژنراتور را برای مواقع اضطراری در حالت آماده نگه می‌دارد، شما نیز باید برای بحران‌هایی که شناسایی کرده‌اید، و شرکت یا واحد سازمانی‌تان انتظار وقوع آن را دارد، برنامه‌هایی به عنوان پشتیبان تهیه کنید.

یک شرکت بزرگ سرمایه‌گذاری را در نظر بگیرید که فقط در یک زمینه فعالیت می‌کند: کمک به سرمایه‌گذاران حقیقی در خرید و فروش سهام. هنگامی که بازار سرمایه‌گذاری در اوج رونق است، فعالیت این شرکت نیز در سطح بالایی قرار دارد...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۷ دقیقه
پیشگفتار مترجم
۳ دقیقه
پیام مربی: قدرت مدیریت اثربخش بحران
۱۳ دقیقه
مدیریت بحران: اصول و مبانی - بحران چیست؟
۱۱ دقیقه
مرحله‌ی اول: اجتناب از بحران
۱۲ دقیقه
مرحله‌ی دوم: آماده شدن برای مدیریت بحران
۸ دقیقه
مرحله‌ی سوم: تشخیص بحران
۱۱ دقیقه
مرحله‌ی چهارم: کنترل بحران
۱۲ دقیقه
مرحله‌ی پنجم: حل بحران
۸ دقیقه
مرحله‌ی ششم: یادگیری از بحران

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مدیریت بحران: راه حل‌های کارشناسانه برای چالش‌های روزمره
نویسنده
مترجمامید مهدیه
گویندهفرزاد فره وشی
ناشر چاپیانتشارات دفتر پژوهش‌‌های فرهنگی
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۳۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی اقتصاد و مدیریت، کتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه صوتی
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مدیریت بحران

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مدیریت بحران

برای دریافت کتاب صوتی مدیریت بحران و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.