معرفی و دانلود کتاب چارۀ کمرویی، قدرت اراده و دقت

عکس جلد کتاب چارۀ کمرویی، قدرت اراده و دقت
قیمت:
۷۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب چارۀ کمرویی، قدرت اراده و دقت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب چارۀ کمرویی، قدرت اراده و دقت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چارۀ کمرویی، قدرت اراده و دقت

در کتاب چارۀ کمرویی، قدرت اراده و دقت اثر ریموند دوسن لوران سعى شده است با ارائه راه‌حل‌هاى مناسب و منطقى با کمرویى، ضعف اراده و بى‌دقّتى که از بیمارى‌هاى قرن ماشین است مبارزه کرده، از عواقب شوم بى‌دقّتى جلوگیرى کرده و ضرورت و امکانات افزایش تمرکز فکرى و تربیت دقت را در اختیار خواننده قرارداده و او را با علل، عواقب و راه درمان کمرویى آشنا ساخت.

کمرویى که نوعى بیمارى روانى است اساساً از طریق معالجات اخلاقى و روحى درمان‌پذیر است. افراد زود رنج، بى‌ثبات و ضعیف فاقد اراده بوده و همانند سنگریزه‌هاى ته رودخانه خود را تسلیم حوادث مى‌کنند و بدون هیچ اراده‌اى در جهت جریان آب حرکت مى‌کنند. در برخورد با کم‌ترین مشکل دلسرد شده در نوعى بى‌حالى و سکون فرو مى‌روند. اراده انسان ابزار گران‌بهایى است اگر کسى بخواهد حداکثر استفاده را از آن ببرد باید از ویژگى‌هاى آن آگاه باشد. نباید فراموش کرد که انسان در هر وضع روانى که باشد حتى موقعى که در ناراحتى به‌ سر مى‌برد، مى‌تواند اراده خود را پرورش بدهد و با تقویت منش خود موجودى قوى و پر قدرتى باشد.

اگر هنوز هم در آستانه سنین جوانى قرار دارید یعنى در سنى که دوران شکل‌گیرى خود را مى‌گذرانید در فکر انتخاب یک شغل دائمى باشید و توجه کنید که درست نیست بدون تصمیم و بدون فکر قدم در راهى بگذارید و وارد مسیرى شوید که بعدها نتوانید آن را به این سادگى‌ها و بدون عواقب شدید با راه و مسیر دیگرى عوض کنید. انسان با سرنوشت خود «شیر یا خط» بازى نمى‌کند.

بعضى‌ها نمى‌توانند در شغل و حرفه‌اى که ظاهرآ استعداد آن را دارند موفقیتى بدست آورند. این گونه افراد قربانى نوعى معلولیّت هستند که «حواس پرتى» نامیده مى‌شود.

افرادى که نمى‌توانند با دقت هدف مشخص و معینى را دنبال کنند افرادى هستند که تحت تأثیر خیالات واهى خود و نوعى فعالیت بیش از حد قرار گرفته و مدعى هستند مى‌توانند چند کار را همزمان با هم انجام دهند ولى هیچ وقت موفقیتى نصیب آنان نمى‌شود زیرا نیروى خود را، به جاى این که روى یک هدف مشخصى متمرکز کنند، پراکنده مى‌سازند و فراموش مى‌کنند که: «با یک دست دو هندوانه نمى‌توان برداشت».

در بخشی از کتاب چارۀ کمرویی، قدرت اراده و دقت می‌خوانیم:

کسى که مدعى استفاده و بهره‌گیرى از زندگى خود مى‌باشد، بدون آن که دقیقآ تأمل کرده باشد، خود را در مسیر معینى گرفتار نمى‌کند. به محض اینکه قدم در راه منتخب خود گذاشت، اغلب کارهایى که باید انجام دهد، بنابر وظیفه یا موقعیت‌هاى مختلف در برابر دیدگانش قرار مى‌گیرند؛ این کارها مستلزم تأمل تازه‌اى نمى‌باشند. بنابراین، هوش و ذکاوت، اغلب اوقات تنها به این منظور بیدار شده و مراقب فرد خواهد بود که اراده او از راه راست منحرف نشود و در خودکارى و اتوماتیسم که انرژى و توان فرد را تقلیل مى‌دهد، فرو نیفتد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه مترجم
1. اراده
2. تربیت اراده
3. تقویت اراده
4. احساسات ضد و نقیض
5. تلاش و مقاومت
6. دست به‌کار شوید!
7. آخرین توصیه‌ها و دستورالعمل‌ها
کمرویى
1. درمان مؤثر و آسان
2. علل کمرویى
3. عواقب کمرویى
4. معالجات روانى
5. معالجات جسمانى
6. مبارزه براى پیروزى
دقت
1. حواس پرتى
2. محاسن تمرکز دقت
3. چند تمرین براى تمرکز دقت
4. ضرورت استراحت
5. استعداد مشاهده
6. تربیت منظّم و مرتّب دقت

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب چارۀ کمرویی، قدرت اراده و دقت
نویسنده
مترجممحمدحسین سروری
ناشر چاپیانتشارات نگاه
سال انتشار۱۳۸۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۷۵
زبانفارسی
شابک978-964-351-544-7
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۷۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب چارۀ کمرویی، قدرت اراده و دقت

مریم کیانی
۱۳۹۸/۵/۲۵
من سالها پیش بشدت کمرو و خجالتی بودم دوستی این کتاب رو بمن امانت داد ک بخونم در درمان کمرویی من خیلی موثر بود. بعدها خیلی دنبال اصل کتاب گشنم نتونستم پیداش کنم ولی خدارو شکر بعد از 25 سال یهو اینجا بهش برخورد کردم. من به همه توصیه میکنم کتاب رو بخونید. کتابش حرف نداره
دخترِ بهاری د.خ
۱۳۹۹/۸/۸
من ادم کمرویی بودم‌. کتاب‌هایی که در این زمینه خوندم تقریبا شبیه هم بوده. بنظر من چاره‌ی کمرویی فقط انجام دادن کاره. باید خودتو وادار کنی که نترسی تا واقعا نترسی.
Davood Yazdi
۱۳۹۹/۲/۳
کتاب خوبیه صرفا مثل بقیه‌ی کتاب‌های موفقیت کلی گویی نمیکنه و با دادن راه کار موثر خیلی تاثیر گذاره ترجمه می‌تونست بهتر باشه یسری جاها گنگه
Amir Alipoor
۱۳۹۹/۵/۵
کتاب خوبی بود بعضی فرمول‌هایی داشت که نیاز به تمرین زیاد داره برای تغییر
علیرضا امینی
۱۳۹۸/۱۱/۲۸
کتاب مفیدی است واقعا از کتابراه به خاطر ارتقای سرانه مطالعه در کشورمان ممنون
حسین لوحی
۱۳۹۸/۱/۱
کتاب خوب و کاربردی هست. توصیه میکنم حتما مطالعه کنید
مهیا
۱۴۰۱/۳/۱۴
از موضوعی به موضوع دیگه میپرید، باهاش نتونستم خو بگیرم
سیروس کاظمی
۱۴۰۰/۴/۱۴
سلام. کتاب بدربخوریه من ازش استفاده بردم.
حیدر قلی پور
۱۳۹۸/۸/۱۴
بسیار کتاب پر محتوایی میباشد
محمد اسدی
۱۳۹۷/۵/۱۹
بسیار عالی و کاربردی
ابوالفضل زارع
۱۳۹۶/۹/۹
کتابی با ترجمه بد، و زیاد از یک مطلب به مطلب دیگر پریدن
رضا الیمبدی
۱۴۰۱/۲/۲۳
فوق العاده و عالی بود
مهدی ملکا
۱۴۰۱/۲/۱۰
ترجمه ضعیف و بدی داره
Maryam Zare
۱۴۰۰/۱/۲۲
واقعا عالی بود عااالیییی
سیما نظری
۱۳۹۶/۱۰/۳۰
آموزنده بود با تشکر از کتابراه
مشاهده همه نظرات ۱۸

راهنمای مطالعه کتاب چارۀ کمرویی، قدرت اراده و دقت

برای دریافت کتاب چارۀ کمرویی، قدرت اراده و دقت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.