معرفی و دانلود کتاب صوتی دشمنان (یک داستان عاشقانه)

عکس جلد کتاب صوتی دشمنان (یک داستان عاشقانه)
قیمت:
۳۴۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دشمنان (یک داستان عاشقانه) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دشمنان (یک داستان عاشقانه) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دشمنان (یک داستان عاشقانه)

کتاب صوتی دشمنان (یک داستان عاشقانه) نوشته‌ی ایزاک بشویس سینگر برنده جایزه نوبل، درباره مردی لهستانی‌ست که توانسته از اردوگاه‌های نازی‌ها جان سالم به در ببرد و به آمریکا مهاجرت کند؛ با این حال همچنان ردپای جنگ بر زندگی شخصی‌اش دیده می‌شود. این رمان توانست در سال 1973 فینالیست جایزه ادبی کتاب ملی شود.

درباره کتاب صوتی دشمنان (یک داستان عاشقانه):

مردی یهودی به نام هرمان برودر در زمان جنگ جهانی دوم از یکی از اردوگاه‌های آلمان نازی فرار می‌کند و به عنوان یک پناهنده و بازمانده هولوکاست به آمریکا می‌رود. با اینکه هرمان در ظاهر از جنگ گریخته و جانش را نجات داده است، اما همچنان اتفاقات تلخ و سختی که برایش پیش آمده، او را رها نکرده است؛ از طرفی سه زن در زندگی‌اش حضور دارند که هر کدام برای برودر جایگاه خاصی دارند و نمی‌داند باید با آن‌ها چگونه رفتار کند.

کتاب صوتی دشمنان (یک داستان عاشقانه) (Enemies, A Love Story) داستانی جذاب و تاثیر گذار دارد و ایزاک بشویس سینگر (Isaac Bashevis Singer) به خوبی توانسته چهره‌ی هولناک جنگ را به تصویر بکشد و شما را در دوراهی‌های سخت اخلاقی قرار دهد. این کتاب بر روی مفاهیم انسانی همچون عشق، خیانت و وجدان انسانی تاکید دارد و ماجراهای خود را نیز بر همین اساس شکل می‌دهد.

همانطور که گفته شد سه زن در زندگی هرمان برودر وجود دارند؛ رعیتی لهستانی به نام یادویگا که او را از دست نازی‌‌‌‌‌ها نجات داد، عشق واقعی هرمان به نام ماشا که زنی زیباست و همسر اولش تامارا که گمان می‌کرد او را از دست داده اما به شکل معجزه آسایی زنده مانده است. حضور این فرد باعث سردرگمی و احساس عذاب وجدان برای شخصیت اول داستان دشمنان می‌شود و می‌داند که نمی‌تواند از گذشته خود فرار کند. به همین خاطر گیچ و بلاتکلیف در خیابان‌های نیویورک قدم می‌زند تا بتواند با این وضعیت کنار بیاید. همچنین در سال 1989 فیلمی سینمایی به همین نام به کارگردانی پال مازورسکی ساخته شده است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی دشمنان (یک داستان عاشقانه):

- فوق العاده. (New Yorker)
- رمانی کلاسیک و شایان توجه. (Library Journal)
- این رمان غنی و شگفت انگیز، مخاطب را به طور دائم به سوی اشک و لبخند سوق می‌دهد. (New York Times)

کتاب صوتی دشمنان (یک داستان عاشقانه) برای چه کسانی مناسب است؟

اگر موضوع جنگ جهانی دوم و سرنوشت یهودی‌ها در آن دوران برایتان جذابیت دارد و به داستان‌های عاشقانه نیز علاقه دارید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

ایزاک بشویس سینگر را بیشتر بشناسیم:

او در سال 1903 میلادی در دهکده لئونسین در نزدیکی ورشو، پایتخت لهستان در امپراطوری روسیه متولد شد. ایزاک بشویس سینگر داستان نویسی یهودی و برنده جایزه نوبل ادبیات سال 1978، برنده جایزه کتاب ملی ایالات متحده در سال 1974 و برنده جایزه ملی کتاب ایالات متحده در بخش ادبیات کودکان در سال 1970 میلادی است.

بشویس سینگر یکی از چهره‌های برجسته جنبش ادبی «ییدیش» بود و خودش نیز تمامی آثارش را به همین زبان (زبان یهودیان؛ مشتق شده از زبان آلمانی) نوشته است و بعدها با نظارت خودش داستان‌های کوتاه و بلندش به انگلیسی ترجمه شدند.

این نویسنده لهستانی در سال 1935 به آمریکا مهاجرت کرد و سردبیر روزنامه فوروارد در شهر نیویورک شد و اکثر داستان‌های کوتاه خود را در همان روزنامه به چاپ رساند.

برخی از مهم‌ترین آثار ایزاک بشویس سینگر عبارتند از: شیطان در گورای، برده، ملک اربابی، خانواده مسکات، مدرک، جادوگر لوبلین، احمق‌های چلم و تاریخشان.

در بخشی از کتاب صوتی دشمنان (یک داستان عاشقانه) می‌شنویم:

هرمان دوباره آماده‌ی سفر بود. دروغی جدید ساخته بود؛ می‌رفت تا دایره المعارف بریتانیکا بفروشد. به یادویگا گفته بود که تمامی هفته را در میدل وست خواهد بود. از آنجایی که یادویگا چندان فرقی بین عنوان کتاب‌ها قائل نبود، این دروغ خیلی کارساز نبود اما هرمان به دروغ ساختن عادت کرده بود. علاوه بر این دروغ‌ها گاه نخ‌نما می‌شوند و بهتر است مرمت شوند.

یادویگا لب به شکایت گشوده بود که او اولین روز روشنش را و نیمی از روز دوم را بیرون از خانه باشد. او کله ماهی کپور، سیب و عسل تهیه کرده بود و فتیر سال نو را درست به روشی که همسایه‌اش یادش داده بود، پخته بود اما ظاهرا هرمان مجبور بود حتی در روششونا هم کتاب بفروشد.

زنان همسایه با زبان نیمه لهستانی سعی می‌کردند به یادویگا بقبولانند که شوهرش جایی معشوقه دارد؛ زن پیری به او پیشنهاد کرده بود که با کمک وکیل از شوهرش طلاق بگیرد و از او نفقه بخواهد. آن یکی او را به کلیسا برده بود تا صدای شیپور شاخ قوچ بشنود؛ او میان زنان ایستاده بود و با شنیدن اولین صدای شیپور اشک از چشمانش سرازیر شده بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۳ دقیقه
فصل اول - بخش یک
۱۹ دقیقه
فصل اول - بخش دو
۲۵ دقیقه
فصل دوم: بخش یک
۲۴ دقیقه
فصل دوم: بخش دو
۱۹ دقیقه
فصل سوم: بخش یک
۳۲ دقیقه
فصل سوم: بخش دو
۳۷ دقیقه
فصل چهارم: بخش یک
۲۱ دقیقه
فصل چهارم: بخش دو
۲۱ دقیقه
فصل چهارم: بخش سه
۲۲ دقیقه
فصل پنجم: بخش یک
۱۹ دقیقه
فصل پنجم: بخش دو
۳۳ دقیقه
فصل ششم: بخش یک
۱۱ دقیقه
فصل ششم: بخش دو
۲۱ دقیقه
فصل هفتم: بخش یک
۲۰ دقیقه
فصل هفتم: بخش دو
۲۰ دقیقه
فصل هفتم: بخش سه
۲۲ دقیقه
فصل هشتم: بخش یک
۲۳ دقیقه
فصل هشتم: بخش دو
۱۷ دقیقه
فصل هشتم: بخش سه
۲۲ دقیقه
فصل نهم: بخش یک
۱۹ دقیقه
فصل نهم: بخش دو
۱۵ دقیقه
فصل دهم
۴ دقیقه
موخره

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دشمنان (یک داستان عاشقانه)
نویسنده
مترجماحمد پوری
گویندهایوب آقاخانی
ناشر چاپینشر باغ نو
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۴۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دشمنان (یک داستان عاشقانه)

ولی زاده
۱۴۰۱/۳/۲۳
از شنیدن این کتاب صوتی بسیار لذت بردم و خوندن این کتاب رو به همه توصیه می‌کنم. دلیل لذت بخش بودن این رمان، داستان جالب اون هست که پیرامون یک پناهنده یهودی به آمریکا و مشکلات مربوط به جنگ جهانی دوم و تاثیر جنگ بر روی بازماندگان جنگ هست. همچنین قدرت بالای نویسندگی نویسنده داستان و توانایی نویسنده در توصیف محیط بسیار جالب توجه است؛ به عنوان مثال حرکت اتوبوس رو نویسنده اینطور توصیف می‌کنه که با حرکت اتوبوس بوی بنزین و چمن از پنجره اتوبوس به مشام شخصیت داستان رسید، نویسنده با جملات طنز کوتاه و همچنین اشاره به مفاهیم و جملات مختصر فلسفی در برخی مواقع باعث لذت بخش شدن روایت میشه و از این قبیل جزیبات کوچک اما جالب در این کتاب زیاد پیدا میشه و در نتیجه یک تضاد جالب با محیط غم انگیز داستان ایجاد میشه. و در نهایت میشه به گویندگی خوب آقای آقاخانی برای این اثر صوتی اشاره کرد که بنظر من قابل قبول و جالب بود.
Rahil najafi
۱۴۰۰/۱۰/۲۵
داستانی نه چندان جذاب اما با این حال نمی‌توانستی از ادامه‌اش صرف نظر کنی
نوعی کشش خاص داشت با ادامه‌ای باز از سرگذشت هرمان که نمیدانی چه چیز پیش می‌آید
شاید ادامه‌ای از زنهای دیگرر
پریسا روایی
۱۳۹۹/۱۲/۱۵
موضوع کتاب و انتخاب شخصیت‌ها و شرح وقایع تاریخی مرتبط عالی بود. همه اینها را با روایت آقای آقا خانی گوش کردن بسیار لذت بخش بود و تاثیر گذار، به تنهایی تئاتر‌ی زیبا اجرا می‌کنند. بسیار عالی بود.
Maryam Azogh
۱۳۹۹/۱۱/۱۳
عالی بود. لذت بردم. نوع کلماتی که استفاده شده بود حالت طنز داشت. نوع نگارش باعث شده بود رمان تلخ نشود. خدا رو شکر می‌کنم بابت شنیدن این داستان. از نویسنده، مترجم، گوینده محترم و کتابراه سپاسگزارم.
محمد باقر عبیری
۱۴۰۰/۱۱/۸
کتاب از جهت درک مصیبتهای جنگ جهانی دوم بسیار با ارزش است. قلم و روایتی مدرن، موجز و روان دارد. مشکل اصلی در خود داستان است که تا حدی کسل کننده و با پایانی قابل پیشبینی پیش میرود.
داریوش مسلمی
۱۳۹۹/۱۲/۱۰
خسته کننده بود
ناباورانه
غلو بیش از حد در مورد بعضی از شخصیتها
اعظم قرابیگلو
۱۴۰۱/۱/۴
کتابی عاشقانه با داستانی جذاب و گویندگی عالی 🌹🍃🌹
مشاهده همه نظرات ۷

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دشمنان (یک داستان عاشقانه)

برای دریافت کتاب صوتی دشمنان (یک داستان عاشقانه) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.