معرفی و دانلود کتاب خیال گلستان

عکس جلد کتاب خیال گلستان
قیمت:
۳۴۵۰۰ تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب خیال گلستان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خیال گلستان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خیال گلستان

کتاب خیال گلستان اثر ساناز لرکی روایت‌گر ماجرای زندگی دختری به نام پرنیان است. او زنی تنهاست که شوهرش مهرداد پس از هشت‌سال زندگی مشترک، او را برای رسیدن به عشق سابقش رها کرده. پرنیان که شوهرش را عمیقاً دوست دارد، تلاش می‌کند تا با واقعیت رفتن او روبه‌رو شود و زندگی را با تمام ناآرامی‌ها و سختی‌هایش ادامه دهد.

درباره‌ی کتاب خیال گلستان

ساناز لرکی در کتاب خیال گلستان، ماجرای یک داستان عاشقانه را تعریف می‌کند که به دلیلی نامشخص به جدایی ختم شده، اما پس از گذشت هشت سال، دوباره از دل خاک برمی‌خیزد.

نازی و مهرداد دو عاشق و معشوق بودند که برای مدتی طولانی همدیگر را دوست داشتند. روز ازدواج این دو، نازی به دلیلی که هیچ‌کس به‌جز خودش آن را نمی‌داند، از مجلس عروسی فرار می‌کند. خانواده‌ی داماد برای این که از آبروریزی جلوگیری کنند، «پرنیان» را سر سفره‌ی عقد می‌نشانند. پرنیان با دیدن مهرداد عاشق و دلباخته‌ی او می‌شود، اما مهرداد همچنان دل در گروی نازی دارد. پرنیان تلاش می‌کند تا برای مهرداد یک زن کامل و بی‌نقص باشد. آن‌ها بعد از گذشت مدتی صاحب یک فرزند دختر می‌شوند. پرنیان دخترش را می‌پرستد و برایش یک مادر مهربان است.

پس از گذشت هشت‌سال از ماجرای عروسی مهرداد، ناگهان سروکله‌ی نازی دوباره پیدا می‌شود. با ورود مجدد نازی، زندگی آرام و بی‌دردسر پرنیان بهم می‌ریزد. او انتظار دارد که مهرداد دست رد به سینه‌ی نازی بزند، اما مهرداد نازی را می‌پذیرد. حال پرنیان ناچار است در مقابل مردی قرار بگیرد که پدر دخترش است و با تمام وجودش او را دوست دارد.

کتاب خیال گلستان مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای علاقمندان به رمان‌های ایرانی اجتماعی و عاشقانه مناسب است.

با ساناز لرکی بیشتر آشنا شویم

ساناز لرکی، نویسنده‌ی ایرانی، متولد سال 1369 است. کتاب‌های دیگر او «رخساره در نقاب» و «پرسه در سراب» نام دارند.

در بخشی از کتاب خیال گلستان می‌خوانیم

خنده‌ی ‌شوخ‌طبعانه‌ی اتابک بر صدای خنده‌های جمع افزوده شد. الناز حتی لبخند هم نزد، گویی یاد‌آوری این‌که نازی مثل مادرش زیباست اصلا به مذاقش خوش نیامده بود. پرنیان سعی کرد خود را کنترل کند تا از حلاجی موشکافانه‌ی او دست بردارند. سعی کرد به نازی که دقیقا کنار اتابک نشست نگاه کند و تمام توجهش معطوف هنرنمایی پسرعمه‌جان شود. همیشه با موسیقی آرام شروع می‌کرد و به موسیقی اسپانیایی که رسید، سوت و دست زدن‌ها به آسمان رفت. در آن میان پرنیان متوجه شد که الناز آرام بلند شد کیف دستی مشکی رنگی که ست با لباسش بود را روی صندلی گذاشت و بیرون رفت. چند دقیقه بعد مهرداد از جا برخاست. پرنیان با تمام وجود دعا کرده بود، چنین اتفاقی نیفتد. دلش می‌خواست فریاد بکشد و بگوید کافی‌ست و به الناز بگوید به همان خراب شده‌ای که از آن آمده، برگردد. بر سر مهرداد فریاد بکشد که باید در کنار همسر و دخترش بماند. افسوس که نمی‌شد آن چه در سرش می‌چرخید را با صدای بلند بگوید.

دستانش به طرز رقت‌باری می‌لرزید و قلبش تا سرحد ممکن تند می‌تپید. چراغ‌ها را خاموش کرده بودند تا فضایی رمانتیک حاصل آید. تعدادی از مهمان‌ها از سر شیطنت چراغ‌قوه‌های گوشی‌های‌شان را روشن کرده بودند و در هوا می‌چرخاندند. پرنیان اصلا دلش نمی‌خواست به استقبال حوادث برود. منطقش حکم می‌کرد همان‌جایی که هست بماند و کمی مثبت‌اندیش باشد. اندیشه‌ای که اصلا کارگر نیفتاد.

برخاست و به سمت بیرون رفت. وارد حیاط پشتی شد و از دالان کوچکی گذشت. قلبش تند می‌زد، پاهایش به فرمانش نبود و طعم تلخ گلو، تا زیر زبانش رسیده بود. درختان سر به فلک کشیده‌ی باغ، تاب سفید و چند تیر چراغ برق فانتزی گوشه‌ی حیاط پشتی دور سرش می‌چرخیدند. مهرداد میان حیاط ایستاده بود و سیگار می‌کشید.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خیال گلستان
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات آئی‌سا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۸۷
زبانفارسی
شابک6-35-7555-622-978
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۴۵۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب خیال گلستان

Khorshid Barati
۱۴۰۱/۱۰/۱۵
خیلی جذاب بود و اینکه من ادمیم که به راحتی گریه نمی‌کنم اما اخر این کتاب اشک ریختم به معنای واقعی البته رمان بود و کمی دور از واقعیت اما واقعا قشنگ بود
مژده دقتکار
۱۴۰۱/۹/۲۴
بی شک تاثیرگذارترین کتابی بود که خوندم، بعد از مدتها، یه رمان تونست اشکمو دربیاره، ممنون از خانم لرکی، من همه‌ی کتاباشون و خوندم و واقعا لذت بردم
Haniyeh Siavash
۱۴۰۱/۱۰/۵
کتابی که که در عین تلخی متنی زیبا و جذاب داشت طوری که نمیشد زمین بزاریش. قلمی زیبا وروان مثل کتاب‌های دیگرتون. خسته نباشید خانم لرکی
فهیمه هاشم زاده
۱۴۰۱/۹/۲۷
کتاب خوبی بود قلم روان برخی توضیحات زیادی بود ولی در کل کتاب آموزنده و سرگرم کننده ایبود.
لیلا فرضی
۱۴۰۱/۱۰/۶
خیلی دیگه همه چیز رمانتیک و سریع پیش رفت
دقیقا یک رمان بود
و دور از واقعیت
آری
۱۴۰۱/۹/۲
واقعا ارزش خوندن رو داره خیلی قشنگ و متاسفانه ناراحت کننده بود
نرجس مشکانی
۱۴۰۱/۱۱/۴
کتاب خوبی بود ارزش خوندن داشت هر چند خیلی دور از ذهن بود
مریم صادقی
۱۴۰۱/۱۰/۱۵
کتاب روان وساده‌ای بود داستان خوبی داشت
مشاهده همه نظرات ۸

راهنمای مطالعه کتاب خیال گلستان

برای دریافت کتاب خیال گلستان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.