معرفی و دانلود PDF کتاب آنچه آینده پژوهان باور دارند

عکس جلد کتاب آنچه آینده پژوهان باور دارند
قیمت:
17500 تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب آنچه آینده پژوهان باور دارند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آنچه آینده پژوهان باور دارند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آنچه آینده پژوهان باور دارند

کتاب آنچه آینده پژوهان باور دارند نوشته‌ی جوزف اف. کوتز و جنیفر گرت، به ضرورت حضور آینده پژوهان جهت ارتقای سطح یک سازمان می‌پردازد. با مطالعه‌ی این کتاب، تصور شما نسبت به پدیده‌ی آینده پژوهی تغییر خواهد یافت.

جوزف اف. کوتز (Joseph F. Coates) و جنیفر گرت (Jennifer Jarratt) کتاب خود را با اشاره به پیشینه‌ی علم آینده‌پژوهی آغاز می‌کنند و به دلایل شکل‌گیری این پدیده می‌پردازند. آن‌ها بر این باورند که آینده‌پژوهی برای یک شرکت می‌تواند ابزاری ارزشمند جهت برنامه‌ریزی هدفمند باشد.

بنا بر گفته‌ی نویسندگان کتاب آنچه آینده پژوهان باور دارند (What futurists believe)، آینده‌نگری‌های نظامی و فناورانه در دهه‌های 1950 و 1960 رشد پیدا کردند. امروزه بسیاری از افرادی که با عنوان آینده‌پژوه توصیف می‌شوند ممکن است ترجیح دهند که نام دیگری داشته باشند که از این جمله می‌توان به برنامه‌ریز بلند مدت، پیش‌نگر،‌ نظریه‌پرداز اجتماعی، ‌تحلیل‌گر روند و غیره اشاره کرد اما اصطلاح آینده‌پژوه به آسانی قابل درک است و به خوبی نقش و جایگاه آن‌ها را توضیح می‌دهد.

جامعه، آینده‌پژوهان را به عنوان افرادی که ارزش دارد به حرف‌هایشان گوش داد، پذیرفته است؛ افرادی که نگران مسائل بلند مدت و جدی فرا روی جامعه هستند؛ نه به این دلیل که آن‎ها پاسخ‌های صحیح دارند، ‌بلکه به دلیل اینکه پرسش‌های درست را مطرح می‌کنند.

در بخشی از کتاب آنچه آینده پژوهان باور دارند می‌خوانیم:

طبیعی است که به دنبال اجماع بین آینده‌پژوهان باشیم. یافتن اجماع دارای قدرت و ارزش برای تصمیم‌گیری درباره آینده به خصوص در کوتاه مدت و هنگام روبه‌رو شدن با نظام‌های نسبتاً با ثبات است.

این اساس و پایه آن چیزی است که تحقیقات بازار و پیش‌نگری اقتصادسنجی ارائه می‌کند. به هر حال اجماع می‌تواند هنگامی که جامعه یا نظام‌های در حال تغییر سریع هستند یا در معرض نیروهای جدید و قوی هستند، گمراه کننده باشد. در این حالت، نقش قدرتمند فرد متفاوت، تفکری زاویه‌دار، غیرمعمول و رادیکال وجود دارد.

فرد متفاوت ارزشمندترین دارایی و محرک در هنگامی است که هدف بلند مدت‌تر است، موضوع راهبردی است و به تحول بالقوه علمی و فناورانه و پیامدهای آن پرداخته می‎شود. با مطالعه می‌توان به سازمان در مورد ناپیوستگی‌ها هشدار داد و ممکن است از گشودن احتمال راهبردهای واقعاً جدید، متفاوت و بهتر، سود برد. سرانجام فرد متفاوت می‌تواند موجب برانگیختن توجه افراد به نوآوری‌ها در محصولات،‌فرآیندها، خدمات و سازمان‌ها شود.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آنچه آینده پژوهان باور دارند
نویسنده،
مترجممسعود منزوی
ناشر چاپیانتشارات دانشگاه عالی دفاع ملی تهران
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات395
زبانفارسی
شابک978-622-6885-84-3
موضوع کتابکتاب‌های اقتصاد
قیمت نسخه الکترونیک
17500 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آنچه آینده پژوهان باور دارند

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب آنچه آینده پژوهان باور دارند

برای دریافت کتاب آنچه آینده پژوهان باور دارند و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.