معرفی و دانلود کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر اول)

عکس جلد کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر اول)
قیمت:
۴۷۰۰۰ تومان - 8.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر اول) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر اول) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر اول)

کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر اول)، دربردارنده‌ی درخشان‌ترین و برجسته‌ترین اشعار مولاناست و بهترین فرصت برای افرادی است که می‌خواهند با دیوان مثنوی معنوی آشنا شوند. این اثر یکی از ماندگارترین کتاب‌های ادبیات عرفانی کهن فارسی و حکمت پارسی بعد از اسلام به شمار می‌آید.

درباره‌ی دیوان مثنوی معنوی:

دیوان مثنوی معنوی اثر بی‌نظیر و جاودانه‌ی مولاناست که حاوی 26 هزار بیت است و در شش دفتر سروده شده است. این کتاب مجموعه شعر قطور و پرحجمی به شمار می‌آید و شنیدن آن کار هر کسی نیست، به ویژه اگر آن شخص با هدف آشناییِ اولیه بخواهد به سراغ این دیوان برود. درست است که این دیوان شعر از ارزش ادبی بسیار ویژه‌ای برخوردار است اما برای آغاز مطالعه‌ی آن، داشتن راهنما امری ضروری است. کتاب حاضر این وظیفه را برعهده گرفته تا به شما در این راه کمک کند و شما را بیش از پیش به افکار و اندیشه‌های مولانا علاقه‌مند می‌کند.

جلال الدین محمد بلخی کیست؟

جلال‌الدین محمد بلخی مشهور به مولانا از برجسته‌ترین شاعران ایرانی و فارسی زبان در قرن هفتم است که شهرتی جهانی دارد و آثارش به بسیاری از زبان‌های مختلف جهان ترجمه شده است. اغلب آثار مولوی به زبان فارسی سروده شده اما در اشعارش واژه‌های ترکی و عربی نیز دیده می‌شود. این شاعر بزرگ در بلخ متولد شد که در افغانستان فعلی قرار دارد اما به دلیل حمله‌ی مغول‌ها در نوجوانی به قونیه که در ترکیه‌ی امروزی قرار دارد مهاجرت کرد و همین موضوع، امروزه محل بحث و جدال بسیاری بین ایران، افغانستان و ترکیه شده است چرا که هر سه‌ی این کشورها مولانا را میراث فرهنگی کشور خود به حساب می‌آورند اما آنچه که درباره‌ی مولانا باید بدانید، شخصیت و اشعار فراملیتی و فراقومیتی مولانا است که این عارف را نمی‌توان محدود به کشور یا قومیتی خاص دانست، او و اندیشه‌هایش جهانی هستند و محدود کردن این اشعار به یک کشور خاص ظلم و جفا در حق اندیشه‌های مولانا به حساب می‌آید. مولانا در سال 672 هجری قمری در قونیه وفات یافت.

بخش بسیار زیادی از اشعار و اندیشه‌های مولانا تحت تاثیر شمس تبریزی نوشته شده است، شمس، مولانا را که فقط 37 سال سن داشت، تبدیل به عارفی دل‌سوخته کرد و مسیر زندگی او را برای همیشه دگرگون کرد که موجب ترک جایگاه تدریس و فتوای او شد و به محافظت از نفس و باطن پرداخت. درباره‌ی شخصیت شمس صحبت‌ها و افسانه‌های متفاوتی وجود دارد که نمی‌توان به آن‌ها اعتماد کرد اما هر که بود در برهه‌ای از زمان وارد زندگی مولانا شد و در قونیه سکونت داشت. مولانا مثنوی معنوی را بعد از رفتن شمس به نگارش درآورد.

سایر آثار مولانا:

دیوان مثنوی معنوی فقط یکی از آثار ماندگار این شخصیت بزرگ است. مولانا آثار بسیاری از خود به جای گذاشته است و از میان آن‌ها می‌توان به دیوان غزلیات یا کلیات شمس، فیه ما فیه، رباعیات، مجالس سبعه، مکتوبات و... اشاره کرد.

کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر اول) به چه کسانی پیشنهاد می‌شود:

این کتاب صوتی برای افرادی مناسب است که به شعر و ادبیات علاقه بسیار دارند و می‌خواهند با عرفان مولانا آشنا شوند، کتاب صوتی مثنوی معنوی روحی تازه به درون‌تان و روزهایتان می‌بخشد.

گزیده‌ای از اشعار مولانا:

ای عاشقان ای عاشقان پیمانه را گم کرده‌ام
درکنج ویران مانده‌ام، خمخانه را گم کرده‌ام

هم در پی بالائیان، هم من اسیر خاکیان
هم در پی همخانه‌ام ،هم خانه را گم کرده‌ام

آهم چو برافلاک شد اشکم روان بر خاک شد
آخر از اینجا نیستم، کاشانه را گم کرده‌ام

درقالب این خاکیان عمری است سرگردان شدم
چون جان اسیر حبس شد، جانانه را گم کرده‌ام

از حبس دنیا خسته‌ام چون مرغکی پر بسته‌ام
جانم از این تن سیر شد، سامانه را گم کرده‌ام

در خواب دیدم بیدلی صد عاقل اندر پی روان
می‌خواند با خود این غزل، دیوانه را گم کرده‌ام

گر طالب راهی بیا، ور در پی آهی برو
این گفت و با خود می‌سرود، پروانه را گم کرده‌ام

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۶۴ دقیقه
بخش اول
۶۶ دقیقه
بخش دوم
۵۳ دقیقه
بخش سوم
۶۴ دقیقه
بخش چهارم
۶۷ دقیقه
بخش پنجم
۷۳ دقیقه
بخش ششم
۶۷ دقیقه
بخش هفتم
۳۸ دقیقه
بخش هشتم - قسمت اول
۴۱ دقیقه
بخش هشتم - قسمت دوم
۶۵ دقیقه
بخش نهم
۶۹ دقیقه
بخش دهم
۷۱ دقیقه
بخش یازدهم
۴۶ دقیقه
بخش دوزادهم - قسمت اول
۳۴ دقیقه
بخش دوازدهم - قسمت دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر اول)
نویسنده
گویندهساعد باقری
ناشر صوتیانتشارات کتاب نیستان
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱۳ ساعت و ۳۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های شعر پارسی
قیمت نسخه صوتی
۴۷۰۰۰ ت - 8.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر اول)

Kiyomarss Pasyar
۱۳۹۹/۹/۱۶
کتابی همه چیز تمام، اثری فوق العاده...
در ستایش این کتاب هرچه بگویم کم است، امیدوارم تعداد بیشتری از ایرانیان این کتاب را بخوانند و آموزه‌های این اثر ارزشمند را به یکدیگر انتقال دهند.
سپاس از آقای باقری، واقعأ صدایی دلنشین و دلچسب دارند. خدا قوتتان بدهد.
به امید سرافرازی همه ایرانیان.
Nasrin shojaei
۱۴۰۱/۱/۵
این اثر صوتی رو دیروز خریدم و بخش اول رو‌گوش دادم
بسیار عالی. موزیک متن، صدای گوینده، لحن صدا و سبک خوانش، توضیحات خارج از متن، همه عالی.
به قول دوست عزیز برای مایی که کتاب عظیم مثنوی برامون ثقیل هست و جرات خواندنش را نداریم، این اثر بسیار بسیار عالی است.
ممنونم
هایده بلالی
۱۴۰۰/۹/۱۳
این کتاب مصرع به مصرعش درس زندگی است. حال خوب، اخلاق نیک، ذهن پاک، تربیت شخصی و روش درست برخورد با زندگی و همه و همه اینجا خلاصه شده است. صدای دلنشین و پخته و پر حوصله‌ی استاد ساعد باقری و تار استاد جلیل شهناز هم مزید بر مزایای این گنج مکتوب و مصوّت است.
Noushin Rz
۱۴۰۰/۲/۷
بنظرم جای حرفی نیست.. مگه بهتر از این هم میشه.. به تمامی دوستان پیشنهاد میکنم.. حتی با وجود ثقیل بودن متن، نسخه‌ی شنیداری بسیار شیوا و قابله درک هست، چون من جرئت خودندن مثنوی بصورت مکتوب را بخودم نمیدادم ولی این نسخه کمک بزرگی برام بود، مرسی کتابراه
سارا امینی
۱۳۹۹/۱/۹
سلام‌ ممنون از اینکه این کتاب ارزشمند رو به صورت صوتی منتشر میکنید سپاس فراوان. فقط یک مورد در اولین بیت شعر اشتباه خونده شده: (بشنو از نی چون حکایت میکند) اما شما اشتباه خوندید:؟؟ بشنو از نی چون شکایت میکند... ؟ ؟
شکوفه احمدی
۱۴۰۰/۱۲/۱۰
کتاب‌های صوتی منتشر شده توسط نشر نیستان واقعا از لحاظ کیفیت، خوانش سطح بالایی دارند و به نظرم چون متون کهن نیازمند دقت در خوانش هستند کتب صوتی به درک بهتر از این متون کمک می‌کنه و شنیدن این آثار به ذهن و فکر افراد عمق میده
کیژان حسن نژاد
۱۴۰۰/۷/۹
واقعا لذت بخش هستش
توصیه میکنم حتما گوش کنید چون واقعا ارزشش را دارد. نمیدانم چرا برای بعضی چیزها که ارزش دارد فقط روی هزینه گیر میدهیم، میتوان هر چند ماه یک دفترش را خرید کنید. که بار سنگین هزینه هم رو دوش نیفتد و این اثر را از دست ندهیم
تابا افشار
۱۳۹۹/۳/۲۱
بسیار عالی. توصیه میکنم حتما این اثر رو بشنوید. واقعا ممنون که این اثر رو به صورت صوتی در آوردین. سپاس از تهیه کنندگان عزیز و گوینده‌ی بسیار خوش صدای اثر
هومن دانشجو
۱۳۹۹/۱/۲۲
بسیار عالیست مخصوصا بعد از خواندن کتاب ملت عشق بسیار علاقه مند شدم
zahra hrd
۱۳۹۹/۱/۱۹
بسیار عالی. واقعا لذت میبرم و هرروز یه بخشو میخونم. ممنونم ازتون. امیدوارم زحمت دفتر‌های دیگه هم بکشید. بی‌صبرانه منتظرشم
حمید رضا طاهری مقدم
۱۴۰۰/۴/۳
فکر نکنم عمق و ارزش چنین کتابهایی نیاز به نظر دهی پیدا کنند. در یک جمله باید عرض کنم.. محتوی عالی، راوی عالی، موسیقی بینظیر. سپاس فراوان از کتابراه
بابک لیموچی
۱۴۰۰/۳/۱۱
مثنوی را چند سالی همنشین و همراه بودم، ولی شنیدن این خوانش بسیار زیبا و فاخر درک تازه و شور دیگری در وجودم آورد. سپاس از این کار زیبا و در خور تحسین
Golnaz Hoseinnezhad
۱۴۰۰/۱/۱۴
بسیار زیبا و ارزشمند و آموزنده
من واقعا از شنیدن این کتاب لذت میبرم
و اینکه گوینده‌ی عزیز در قسمت‌هایی از مثنوی توضیحاتی رو میده خیلی جالبه بسیار سپاسگزارم
Shahab Shin
۱۳۹۹/۵/۳
بهترین جایگزین برای موسیقی‌های بی محتوا
محمد حسن رحیمی
۱۴۰۰/۱۱/۶
کتاب مثنوی شریف کتابی ارزنده که شهرت جهانی داردکه جلداول صوتی آن هم بسیار عالی است گوینده توانسته در حدمثنوی اشعار را بیان کند.
مشاهده همه نظرات ۸۰

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر اول)

برای دریافت کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر اول) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.