معرفی و دانلود PDF کتاب گویش گیلکی رودسر: آواشناسی، صرف، نحو، واژه نامه

عکس جلد کتاب گویش گیلکی رودسر: آواشناسی، صرف، نحو، واژه نامه
قیمت:
۲۲۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب گویش گیلکی رودسر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب گویش گیلکی رودسر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب گویش گیلکی رودسر: آواشناسی، صرف، نحو، واژه نامه

کتاب گویش گیلکی رودسر نوشته‌ی عفت امانی، علاوه بر بررسی موقعیت‌های جغرافیایی، جاذبه‌های گردشگری، بناهای تاریخی و ... شهرستان رودسر، نظام آوایی گویش گیلکی را تحلیل می‌کند که شامل فرایندهای واجی، ساختمان هجا، آواشناسی و ... است.

درباره‌ی کتاب گویش گیلکی رودسر:

ایران سرزمینی بسیار کهن و باستانی است که مردمانی با فرهنگ‌ها، آدام و رسوم، گویش‌ها و لهجه‌های گوناگون دارد. شناخت فرهنگ‌ها، زبان‌ها و سنت‌های این کشور به شما کمک می‌کند تا با ریشه‌های ایران، جذابیت‌ها و لایه‌های ناشناخته‌ی آن بیش از پیش آشنا شوید. پس از گذشت سال‌ها هنوز هم مردمان هر شهر به سنت‌های خود پایبند مانده‌اند و همین یکپارچگی آنان منجر به درخشیدن ملت ایران در کل جهان شده است.

بعد از گذشت سال‌ها توسعه و گسترش دانش زبان‌شناسی هنوز چندین زبان و گویش ایرانی آنگونه که باید بررسی نشده‌اند و ناگفته‌های زیادی دارند. با اینکه دانش زبان‌شناسی خود را سرپرست مقوله‌های زبانی معرفی می‌کند و قدم‌هایی جهت شناخت گویش‌ها نیز برداشته است اما به دلیل اینکه بیشتر تلاش این دانش جهت بررسی منازعات صوری زبانی‌ست، هنوز بسیاری از گویش‌ها در جای جای سرزمین ایران ناشناخته مانده‌اند. گویش گیلکی رودسر یکی از همین ناگفته‌هاست.

پیشینه، گستردگی و گوناگونی اقلیم سرزمین ایران و پراکندگی و چندگونگی اقوام ایرانی سبب پیدایی گویش‌ها و لهجه‌ها و زبان‌های بی‌شماری شده است. شمار دانندگان و سخنوران این گویش‌ها، گاه چند تن و گاه بی‌شمار است و اسباب آن افزون ‌بر ویژگی‌های زبانی، اموری چون مهاجرت، اقلیت‌های دینی و دیگر موارد پیش‌گفته است. این چند زبانی و چند گویشی ویژه ایران نیست؛ بلکه بیش‌تر کشورهای جهان بیش‌ از یک زبان و گویش و لهجه دارند و جامعه‌ای یک‌ زبانه به‌ شمار نمی‌روند و این موضوع بستگی مستقیمی به پیشینه یک کشور، پهناوری، تاریخ و تمدن و فرهنگ آن در گستره زمان، تاخت و تازها، مهاجرت‌ها و جز آن دارد.

این روزها گویش‌ها و گونه‌های زبانی که تقریبا رو به فراموشی رفته‌اند، مورد توجه قرار گرفته‌اند، از این‏ رو، اگرچه زنده نگه داشتن آن‌ها ناممکن به‏ نظر می‌‏رسد، اما ضرورت و فایده گردآوری و ثبت آن گریزناپذیر است. پس برای آموزش و شناخت بیشتر با گویش گیلکی شهرستان رودسر این کتاب را مطالعه کنید.

کتاب گویش گیلکی رودسر برای چه کسانی مناسب است؟

مطالعه‌ی کتاب گویش گیلکی رودسر برای افرادی مناسب است که در حوزه زبان‌شناسی اقوام مختلف مشغول به تحصیل و پژوهش هستند.

در بخشی از کتاب گویش گیلکی رودسر می‌خوانیم:

گویش گیلکی از گویش‌های پرگوینده زبان‌های ایرانی است. این گویش از گویش‌های ناحیه حاشیه دریای خزر و از شاخه زبان‌ها و گویش‌های ایرانی نو غربی است (رضائی باغ‌بیدی، 1388: 179). گروهی از پژوهشگران ریشه و پیشینه زبان‌های کرانه خزر، به‌ ویژه گیلکی را از زبان پارتی دوره میانه می‌دانند. (نک: ارانسکی، 1386 : 163- 164؛ جهانگیری، 2003، ج 1: 22-23).

فهرست مطالب کتاب

1: آواشناسی
2: فرآیندهای واجی
3: صرف
4: نحو
5: نتیجه‌گیری
6: ملحقات

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب گویش گیلکی رودسر: آواشناسی، صرف، نحو، واژه نامه
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات کویر
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۲۵۶
زبانفارسی
شابک978-964-214-129-6
موضوع کتابکتاب‌های زبان شناسی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۲۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب گویش گیلکی رودسر

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب گویش گیلکی رودسر

برای دریافت کتاب گویش گیلکی رودسر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.