معرفی و دانلود کتاب صوتی فلسفه زندگی: تاملاتی در باب حیات، معنا و اخلاق

عکس جلد کتاب صوتی فلسفه زندگی: تاملاتی در باب حیات، معنا و اخلاق
قیمت:
47000 تومان - 8.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فلسفه زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فلسفه زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی فلسفه زندگی: تاملاتی در باب حیات، معنا و اخلاق

کریستوفر همیلتون در کتاب صوتی فلسفه زندگی به سراغ تعدادی از مفاهیم اساسی فلسفه اخلاق رفته و آن‌ها را با بیانی ساده برای ما تشریح می‌کند. مسائلی از جمله راز هستی، مرگ، تقدیر، به دنیا آمدن و معنای زندگی. این مفاهیم هزاران سال است که نه‌ فقط ذهن فیلسوفان گمنام و نامدار تاریخ فلسفه را به خود مشغول کرده، بلکه برای انسان‌های عادی هم محل پرسش و تردید و گاه مایه‌ی سرگشتگی است.

درباره‌ی کتاب صوتی فلسفه زندگی

چرا می‌میریم؟ پس از مرگ به کجا می‌رویم؟ چه چیزی ارزشش را دارد که از زندگی دست نکشیم؟ این‌ها سؤالاتی هستند که هر کدام از ما احتمالاً دست‌کم یک بار در طول زندگی از خودمان پرسیده‌ایم. شاید بتوان گفت بشر ذاتاً فیلسوف است. برعکس تمام موجودات زنده، او تفلسف می‌کند چون می‌تواند بیندیشد. اولین مواجهه‌های بشر در کودکی با پدیده‌های جهان، برای او با سؤالات بی‌پایانی همراه هستند. برای برخی این شعله‌ی تفلسف تا بزرگسالی هم روشن می‌ماند و چه‌بسا فروزان‌تر هم می‌شود. ولی عده‌ای به فراخور شرایط و محیط در همان سال‌های کودکی از آن دست می‌کشند و دیگر در بزرگسالی گذرشان به فلسفه نمی‌افتد. اما فرقی ندارد که ما عملاً یک فیلسوف یا فلسفه‌خوانده یا دانشجوی فلسفه باشیم، یا کسی که تابه‌حال یک کتاب هم در این زمینه نخوانده است. مسائل فلسفی حتی برای یک بار هم که شده ذهن ما را به خود درگیر کرده‌اند. کریستوفر همیلتون (Christopher Hamilton) در کتاب فلسفه‌ی زندگی (Living Philosophy: Reflections on Life, Meaning, and Morality) به سراغ برخی از مهم‌ترین و اساسی‌ترینِ این مسائل رفته است.

برخلاف بسیاری از کتاب‌های حوزه‌ی فلسفه که سخت‌خوان و خسته‌کننده‌اند، همیلتون در این اثر با بیانی ساده و شیرین اما دقیق و جزئی‌نگرانه به موضوعات مهم فلسفه‌ی اخلاق پرداخته است. ماهیت اخلاق و رابطه‌ی آن با تجربیات انسانی موضوع اصلی این کتاب است. همیلتون از نقل‌های نویسندگان بزرگی همچون داستایوفسکی، الیوت، شکسپیر و... برای انتقال بهتر مفاهیم وام گرفته است. او همچنین معتقد است مسیری که فلسفه‌ی آکادمیک در پیش گرفته، به‌سوی ساحتی تماماً انتزاعی است و به‌تدریج از واقعیت موجود دور می‌شود و آن را نادیده می‌گیرد. همیلتون در این کتاب به بررسی دلایل این انفصال می‌پردازد و می‌کوشد وجوه مغفول واقعیت انسانی را که در بسیاری از آثار فلسفی راه پیدا نکرده‌اند، از حاشیه به متن بیاورد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی فلسفه زندگی

- کریستوفر همیلتون در این کتاب هیجان‌انگیز که بسیار هم خوب نوشته شده، نگرشی جسورانه از فلسفه را ارائه می‌دهد که با فلسفه‌ی دانشگاهی در تضاد است. همیلتون در مقالاتی درباره‌ی مفاهیمی که برای بشر از اهمیت اساسی برخوردارند -مفاهیمی مانند تولد، سرنوشت، روح، جنسیت، خرد، مرگ- می‌کوشد دشواری عظیم درک زندگی را از طریق تأمل فلسفی آسان کند. (سباستین گاردنر، استاد گروه فلسفه‌ی دانشگاه لندن)

- این کتاب اثر قابل توجهی است که به‌شکل تمام و کمال، عنوان خود را تحقق می‌بخشد: فلسفه در آن زندگی می‌کند. کریستوفر همیلتون در کتاب خود از مسائل بزرگ فلسفه نگرشی نافذ، انسانی و کاملاً بدیع به ارمغان می‌آورد. او با خرد، درایت و شوخ‌طبعی، مفاهیمی از جمله ترس از مرگ، غرور و سرنوشت، جنسیت، حقیقت، نیاز به خواب و رابطه‌ی جنسی را مورد بحث قرار می‌دهد. مطالب او با نقل‌قول‌های شگفت‌انگیزی از فیلسوفان، رمان‌نویسان و شاعران بزرگ تاریخ غنی‌تر می‌شوند. فلسفه‌ی زندگی واقعاً کتابی است که آدم را به فکر وامی‌دارد. (ریموند گایتا، استاد فلسفه‌ی اخلاق کینگز کالج لندن و استاد فلسفه‌ی دانشگاه کاتولیک استرالیا)

کتاب صوتی فلسفه زندگی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به آثار فلسفی علاقه دارید و به دنبال کتابی می‌گردید که با بیانی ساده و شیرین برخی از مهم‌ترین مسائل فلسفه‌ی اخلاق را برایتان واکاوی کند، شنیدن این کتاب صوتی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

با کریستوفر همیلتون بیشتر آشنا شویم

کریستوفر همیلتون تحصیلات کارشناسی خود را در رشته‌ی فلسفه‌ی دانشگاه کینگز لندن به پایان رساند. مدرک کارشناسی ارشد خود را هم در همان رشته از کالج بیرکبک لندن گرفت. او تحصیل در مقطع دکتری را در کالج کورپوس کریستی کمبریج آغاز کرد و آن را در کالج بیرکبک و دانشگاه بن آلمان به پایان رساند و در آن جا در کنار فلسفه به تحصیل در رشته‌ی ادبیات آلمانی هم پرداخت. در حالی که دانشجوی کارشناسی ارشد بود، به صورت پاره‌وقت در دانشگاه تدریس می‌کرد، و همچنین به مدت چهار ماه به‌عنوان مدرس فلسفه در دانشگاه کاتولیک لوبلین لهستان مشغول به کار شد. همیلتون در سپتامبر 2003 به دپارتمان الهیات و مطالعات دینی پیوست و تاکنون در کرسی دانشگاه‌های مهمی در سراسر جهان به تدریس مطالعات دینی و فلسفه پرداخته است.

در بخشی از کتاب صوتی فلسفه زندگی می‌شنویم

از دهه‌ی 1980 فیلسوفان اخلاق علاقه‌ی فزاینده‌ای به مسئله‌ی فضایل و رذایل نشان می‌دهند. یعنی به ویژگی‌های شخصیتی نظیر مهربانی، بخشندگی، سنگدلی، تنگ‌نظری. دلیل این افزایش علاقه در درجه‌ی نخست، نارضایتی نسبت به دو نظریه‌ی اخلاقی است که دیرزمانی است که به اندیشه‌ی فیلسوفان اخلاق سیطره داشته است. یعنی فایده‌باوری که ریشه‌های آن به آثار جرمی بنتام و جان استوارت میل نسبت داده می‌شود و کانت‌گرایی که از فلسفه‌ی کانت مشتق شده است. هردوی این نظریات بسیار پیچیده است. اما به زبان ساده فایده‌باوری می‌گوید عملی درست است که موجب بهبود رفاه یا خوشبختی یا لذت شود و فلسفه‌ی اخلاق کانت هم می‌گوید اعمال از لحاظ انسانی زمانی شایسته‌ی تقدیر است که مطابق برخی اصول یا قواعد مشخص باشد. وجه اشتراک این دو نظریه این است که ارزش اخلاقی را در انجام وظیفه می‌داند. در فایده‌باوری وظیفه‌ی من بهبود رفاه یا خوشبختی یا لذت است. حال آن که بر اساس تصویر کانتی وظیفه‌ی من پیروی از اصول یا قواعدی خاص است. بسیاری از فیلسوفان از جهات گوناگون این نظریات را نابسنده یافته‌اند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
59 دقیقه
درآمد
36 دقیقه
فصل اول: تولد و مرگ
42 دقیقه
فصل دوم: فضیلت و شکوفایی انسان
75 دقیقه
فصل سوم: اخلاق و منش
57 دقیقه
فصل چهارم: صدق و واقعیت
49 دقیقه
فصل پنجم: دانایی
40 دقیقه
فصل ششم: نسبی‌گرایی
81 دقیقه
فصل هفتم: پوچی و سرنوشت
51 دقیقه
فصل هشتم: اخلاق و زندگی
68 دقیقه
فصل نهم: رابطه‌ی جنسی
44 دقیقه
فصل دهم: نیاز به خواب
52 دقیقه
فصل یازدهم: ترس از مرگ
1 دقیقه
تیتراژ

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی فلسفه زندگی: تاملاتی در باب حیات، معنا و اخلاق
نویسنده
مترجممیثم محمدامینی
گویندهخلیل هدایتی
ناشر چاپی نشر نو
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۱۰ ساعت و ۵۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های ادبیات جهان
قیمت نسخه صوتی
47000 ت - 8.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی فلسفه زندگی

مهدی عباسی
۱۴۰۱/۶/۲۷
مباحث فلسفیِ ایراد شده به شکلی ساده و همه فهم_ یعنی کتری که معمولا در کتب فلسفی کمتر دیده میشه_به مخاطب عرضه شده و برای من بسیار مفید بود.
Mahdi Ghobadi
۱۴۰۱/۷/۲۶
برای افرادی که آشنایی اولیه با فلسفه دارند مناسب است و مسایل جالبی رو مطرح می‌کند
Ehsan Bahmani
۱۴۰۱/۹/۲۲
به نظر من این کتاب مطالب مفیدی برای گوش کردن داره و به نظر من خوب اومد
مشاهده همه نظرات 3

راهنمای مطالعه کتاب صوتی فلسفه زندگی

برای دریافت کتاب صوتی فلسفه زندگی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.