معرفی و دانلود کتاب صوتی فلسفه ملال

عکس جلد کتاب صوتی فلسفه ملال
قیمت:
44000 تومان - 8.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فلسفه ملال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فلسفه ملال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی فلسفه ملال

حتما بارها شده که زندگی روزمره حسابی خسته‌تان کرده و یک نوع بی‌حوصلگی و دلزدگی از همه چیز بر شما مسلط شده است. پس اگر می‌خواهید درباره ماهیت و چیستی این ملال بدانید، کتاب صوتی فلسفه ملال از لارس اسوندسن می‌تواند راهنمایی مناسب برای دغدغه‌های فکری شما باشد.

درباره کتاب صوتی فلسفه ملال:

آرتور شوپنهاور از ملال و بی‌حوصلگی به عنوان «یک اشتیاق ساکن و آرام و بدون هیچ چیز خاصی» نام می‌برد و داستایوفسکی آن را «یک درد و رنج حیاتی و غیرقابل توصیف!»؛ اما هنوز تعداد کمی از انسان‌ها، امروزه می‌توانند توضیح دقیق و درستی درباره این پدیده ارائه دهند. لارس اسوندسن در کتاب صوتی فلسفه ملال (A philosophy of boredom) تلاش کرده تا این بی‌حوصلگی رایج و عمومی را در عصر مدرن شرح دهد؛ چرا که این ملال یکی از دل‌مشغولی‌های اصلی انسان‌ها شده و شاید دانستن ماهیت و چگونگی پیدایش آن بتواند کمی از میزان آزاردهنده بودن آن کم کند؛ چون به نظر می‌رسد که هیچ اراده‌ای قادر نیست بر آن غلبه کند و دچارش نشود.

اگر بخواهید برای فهم موضوع مثالی ملموس‌تر در ذهن داشته باشید، به این فکر کنید که در یک جلسه سخنرانی حضور دارید و آرزو می‌کنید هرچه زودتر زمان بگذرد و چیز هیجان انگیزتری جای آن را بگیرد. این احساس دقیقاً همان کسالتی است که در کتاب فلسفه ملال به آن اشاره شده و همه انسان‌ها در شکل‌های متفاوت آن را تجربه کرده‌اند. البته اسوندسن این پدیده را در دوران پیشامدرن مخصوص طبقه اشراف و برزگان می‌داند اما پس از گسترش دوران رومانتیسم و رسیدن به مدرنیته، همه چیز تغییر کرده است.

نویسنده در کتاب فلسفه ملال با استفاده از فلسفه، ادبیات، روانشناسی، الهیات و فرهنگ عامه، دیدگاه‌های خود درباره این پدیده فرهنگی و وجودی را بیان می‌کند و با روشی سرگرم کننده از کسل‌کننده‌ترین لحظات و جنون‌آمیزترین روزهای همه انسان‌های مدرن سخن می‌گوید. همچنین اسوندسن سعی کرده به لایه‌های زیرین و کمتر دیده شده تمدن برود و با استفاده از آرای فیلسوفانی همچون سنکا، کانت، کیرکگور، نیچه و هایدگر به مسائلی همچون مصرف گرایی، امپریالیسم، رومانتیسم، کار و فراغت، مرگ و زندگی و... بپردازد.

لارس اسوندسن را بیشتر بشناسیم:

یکی از فیلسوفان و اندیشمندان برجسته دوران معاصر، لارس اسوندسن (Lars Svendsen) نام دارد. او استاد نروژی دپارتمان فلسفه در دانشگاه برگن است و تاکنون توانسته با نوشتن کتاب‌ها و مقالات فلسفی، خود را به عنوان فردی صاحب نظر معرفی کند. حتی در سال 2008 موفق شد به خاطر تحقیقات برجسته خود، برنده جایزه Meltzer شود. آثار اسوندسن به بیش از 25 زبان دنیا ترجمه و برخی از آن‌ها عبارتند از: «فلسفه ترس، فلسفه تنهایی، فلسفه آزادی، کار و... »

نکوداشت‌های کتاب صوتی فلسفه ملال:

- کاملا جذاب! (روزنامه The Times Online)

- یک متن جذاب و کاملا سرگرم کننده. (روزنامه The Age)

- یک کار خوب و قوی فلسفی! (مجله The New Statesman)

- نوشته‌ای مدرن و جذاب درباره ملال و پوچی. (مجله The Times)

- این کتاب یک خوانش جذاب دارد و نکاتی را در بر می‌گیرد که درواقع دغدغه‌های حوزه مردم شناسی است. من این کتاب را بسیار توصیه می‌کنم. (یاسمین مشرباش، مجله انسان شناسی استرالیا)

- یک مطالعه فلسفی سرگرم کننده که به یکی از مهم‌ترین مصائب بشریت پرداخته است. اسوندسن برخلاف بسیاری از نویسندگان کتاب‌های فلسفه، شناخت خوبی از فرهنگ عامه دارد و به زیرکی توانسته آن را کتابش انعکاس دهد. (روزنامه The Glasgow Herald)

کتاب صوتی فلسفه ملال به چه کسانی توصیه می‌شود؟

اگر به آثار فلسفی علاقه مند هستید و می‌خواهید کتابی در این حوزه بخوانید که ارتباط نزدیکی با زندگی روزمره شما دارد، این کتاب برای شما مناسب است.

در بخشی از کتاب صوتی فلسفه ملال می‌شنویم:

در مقام فیلسوف گهگاهی باید سعی کنیم به مسائل بزرگ بپردازیم، اگر نتوانیم فراموش می‌کنیم اصلا چرا به مطالعه فلسفه روی آورده‌ایم. به نظر من ملال یکی از پرسش‌های بزرگ است و تحلیل ملال باید درباره شرایط زندگی ما نکات مهمی را بگوید.

نباید و در واقع نمی‌توانیم گاهی به نگرش خود به مئسله هستی نیندیشیم. شاید تفکر درباره زندگی خویشتن دلایل زیادی داشته باشد اما ویژگی تجربه‌های بنیادین این است که ما را وادار می‌کند تا هستی خود را به پرسش بکشیم.

احساس عمیق ملال یکی از تجربه‌های بنیادین است. یان هلسنس می‌پرسد چه چیزی می‌تواند از نظر وجودی آزاردهنده‌تر از ملال باشد. پرسش‌های بزرگ الزاما پرسش‌های ازلی نیستند؛ چون ملال چندصد سال است به پدیده مهم فرهنگی تبدیل شده است. البته نمی‌توان دقیقا تعیین کرد که ملال چه هنگامی ایجاد شد. طبیعتا این پدیده صورت‌های ابتدایی داشته است؛ ولی در دوران مدرنیته به پدیده‌ای رایج تبدیل شد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
2 دقیقه
معرفی
9 دقیقه
پیشگفتار
105 دقیقه
فصل اول: مسئله ملال؛ ملال به مثابه مشکلی فلسفی
165 دقیقه
فصل دوم: داستان‌های ملال
74 دقیقه
فصل سوم: پدیدار شناسی ملال
58 دقیقه
فصل چهارم: اخلاق ملال
6 دقیقه
کلام آخر
1 دقیقه
عوامل تولید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی فلسفه ملال
نویسنده
مترجمافشین خاکباز
گویندهخلیل هدایتی
ناشر چاپی نشر نو
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه صوتی
44000 ت - 8.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی فلسفه ملال

Masoum Ghafari
۱۴۰۱/۵/۱۱
نویسنده سعی کرده از منظری فلسفی به مساله ملال بپردازد که به نظرم خیلی موفق نبوده تا اثری منسجم و درخور ارائه بدهد و محتوای کتاب بیشتر به نقل قول‌های پراکنده و به موازاتش سمت و سوهای پراکنده انجامیده بدون آنکه به کنه موضوع پرداخته باشد. بیشتر یک کار ژورناایستی است. اجرای صوتی هم خیلی معمولی بود و جذاب نبود.
مروا هستم ✌️ بوک مگ
۱۴۰۱/۵/۴
کتاب سنگین است؛ یعنی برای فهمیدن نیاز به پیش زمینه مطالعاتی کافی دارید. نویسنده بسیار از دیگران نقل میکند. که شاید کمی خسته کننده باشه. در مورد گوینده، خوب بود. ولی خب چون محتوا ممکن است خسته کننده باشد، بخاطر دقت زیادی که نیاز است، شاید خیلی نتوانید ارتباط برقرار کنید.
احسان امیری
۱۴۰۱/۶/۱۷
کتاب پر از نقل قول و اسامی مختلف هست،
بنظر من کتاب سنگینی هست ک باید با تمرکز بالا و چند مرتبه گوش داده بشه. و البته کلا خیلی مطالب منسجم نیست
صدای گوینده محترم هم با محتوای کتاب همخوانی کامل داره
fatemeh jodayri
۱۴۰۱/۴/۲۱
کتاب خیلی خوبی بود دید ادم رو به ملال باز میکنه و تفاوت رنج و ملال رو میگه. ‌ من واقعا استفاده کردم برای کسانی که فلسفه علاقه دارن جالب خواهد بود
maryam moghasem
۱۴۰۱/۴/۱۴
با خواندن این کتاب متوجه شدم که خیلی از مشکلات و احساسات ملال بین مردم دنیا مشترک است. برای کسانی که به روانشناسی و فلسفه علاقه‌مند هستند، جالبه.
زینب زمانی
۱۴۰۱/۴/۳۰
کتاب خوبی بود ولی بخش عمده کتاب در تفسیر کتابها و آثار کسانی بود که حتما باید با آن‌ها آشنا میبودیم تا منظور نویسنده را متوجه میشدیم.
رها شاد
۱۳۹۹/۱۰/۷
سپاس عالی بود.. و لااااازم.. برای عوامل موفقیت و ادمه راه رو میطلبم...
mohammad amin
۱۴۰۱/۸/۸
کتاب خوبی بود و خواندنش به دیگران پیشنهاد می‌شود
حسین نقدب پور
۱۴۰۰/۲/۱۱
عالیه پرفکت. حسین ممکو ماهشهر
مشاهده همه نظرات 9

راهنمای مطالعه کتاب صوتی فلسفه ملال

برای دریافت کتاب صوتی فلسفه ملال و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.