معرفی و دانلود کتاب صوتی ستاره شانس

عکس جلد کتاب صوتی ستاره شانس
قیمت:
7000 تومان - 0.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ستاره شانس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ستاره شانس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ستاره شانس

کتاب صوتی ستاره شانس نوشته‌ی جودی یانگ، ماجرای دختری به نام «روث» را روایت می‌کند که غرق در ناامیدی است و به خاطر مشکلات اقتصادی خانواده‌اش هیچ نقطه روشنی در زندگی خود نمی‌بیند. اما به کمک مادرش ستاره شانس خود را پیدا می‌کند و برای همیشه بابت زندگی شکرگزار می‌شود.

موضوع کتاب صوتی ستاره شانس چیست؟

داستان در سال 1993 اتفاق می‌افتد و یک اتفاق تاریخی مهم در حال وقوع است. «رکود اقتصادی آمریکا» شروع شده و بسیاری از خانواده‌ها زندگی سختی دارند و برای بقا می‌جنگند. اغلب افراد به دلیل مشکلات مالی کارخانه‌ها از کار بیکار شده‌اند که پدر روث یکی از این اشخاص است. آن‌ها به‌سختی شکم خود را سیر نگه می‌دارند و هرچه زودتر باید به فکر شغلی برای ادامه زندگی باشند.

مادر روث کاری پیدا می‌کند که در شهر دیگری است و برای آن باید چند ماهی را از خانواده دور باشد. روث بابت این موضوع بسیار غمگین است. او باید در این مدت از خواهر کوچک خود مراقبت کند. اما مامان هنوز راه‌هایی را برای شمردن برکات خود، از کفش‌های جدید روث گرفته تا شغل جدید خود پیدا می‌کند.

روزی که او و مادرش روی ایوان نشسته بودند و به آسمان خیره شده بودند، روث از احساسش به مادرش گفت و مادر که همیشه ستاره‌های شانسش را پیدا می‌کرد، از روث خواست که به داشته‌هایشان فکر کند و به‌خاطر نعمت‌های بسیاری که در زندگی دارند خدا را شکرگزار باشد. به عقیده مادر زندگی آن‌ها و چیزهایی که داشتند نشانه‌ای از وجود ستاره‌های شانسشان بود. روث به این مسائل فکر می‌کند و تحولی در درونش اتفاق می‌افتد...

کتاب ستاره شانس (The Lucky Star) به دو مسئله مهم در زندگی می‌پردازد؛ افسردگی و مشکلات اقتصادی. جودی یانگ در این کتاب به کودکان می‌آموزد که هنگام فقر و مشکلات اقتصادی چگونه با این موضوع کنار بیایند. همچنین به آن‌ها نحوه مواجهه با افسردگی و حل این مشکل و یافتن امید در لحظات سخت را یاد می‌دهد.

کتاب صوتی ستاره شانس مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای کودکان 8 تا 12 سال و والدینی که قصد دارند به بچه‌های خود قصه‌های آموزنده بگویند مناسب است.

جودی یانگ را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده بیش از بیست کتاب داستان و شعر کودک است. از کتاب‌های وی در کلاس‌های درس در آمریکا استفاده می‌شود و همچنین با جوایز و افتخارات متعددی مورد تقدیر قرار گرفته است. یکی از مهم‌ترین افتخارات جودی یانگ (Judy Young) ارائه سخنرانی‌های آموزشی و کارگاه‌های شعرنویسی برای دانش‌آموزان دوره ابتدایی و راهنمایی است. جودی همچنین کارگاه‌های نویسندگی برای معلمان برگزار می‌کند و سخنران سازمان‌های آموزشی و کنفرانس‌های تخصصی در این زمینه است.

از آثار دیگر این نویسنده که به فارسی ترجمه شده‌اند می‌توان به «مینو و رز» و «هو وان و اژدهای خفته» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی ستاره شانس می‌شنویم:

از نظر اون هیچ ستاره‌ی شانسی توی آسمونش نبود. 10 سالش بود و باید سال بعد به کلاس پنجم می‌رفت. سال 1933 بود و یک افسردگی عظیم روی کل کشور سایه انداخته بود. میلیون‌ها نفر از کار بی کار شده بودن. خانواده‌های زیادی مقدار کمی غذا و لباس داشتن و کسی پولی برای تجملات یا تفریح و خوشگذرونی خرج نمی‌کرد.

یک هفته به شروع سال جدید مونده بود که روث متوجه شد از این به بعد مدرسه هم جزء تجملات به حساب میاد. شهرشون دیگه توان پرداخت حقوق به معلم‌ها رو نداشت و هزینه‌های نگهداری از مدارس و گرم نگه داشتن کلاس‌ها هم خارج از توان شهر بود. پس مدارس تعطیل شدن و روث به کلاس پنجم نرفت. مادرش می‌گفت:

مادر: «به نیمه‌ی پر لیوان نگاه کن. تو جزء آخرین شاگردهای خوش شانسی بودی که توی آخرین بهارِ تحصیل تونستن به مدرسه برن.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
20 دقیقه
ستاره شانس

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ستاره شانس
نویسنده
مترجمارشام طهماسبی زاده
گویندهمهدی صفری، امیرحسین صداقتی، مهرانه امروانی
ناشر صوتی آوارسا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی کودک، کتاب داستان کودک
قیمت نسخه صوتی
7000 ت - 0.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ستاره شانس

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ستاره شانس

برای دریافت کتاب صوتی ستاره شانس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.