معرفی و دانلود کتاب صوتی مروری بر کلیات طب سنتی ایران

عکس جلد کتاب صوتی مروری بر کلیات طب سنتی ایران
قیمت:
۳۶۰۰۰ تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مروری بر کلیات طب سنتی ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مروری بر کلیات طب سنتی ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مروری بر کلیات طب سنتی ایران

کتاب صوتی مروری بر کلیات طب سنتی ایران، اثری آموزشی و کاربردی برای آن دسته از مخاطبینی است که مشتاق آشنایی با تاریخچه و مبادی طب سنتی - اسلامی‌اند. در این اثر همچنین، به این سوال که آیا طب سنتی در جهان امروز نیز حرفی برای گفتن دارد یا نه، پاسخی مبسوط داده شده است.

درباره کتاب صوتی مروری بر کلیات طب سنتی ایران:

طب ایرانی قدمتی باستانی دارد. به گمان گروه نویسندگانِ کتاب مروری بر کلیات طب سنتی ایران، ریشه‌های آنچه امروز به عنوان طب سنتی ایران‌زمین شناخته می‌شود، به دوران پیش از اسلام بازمی‌گردد. آنان رد آموزه‌های امروز طبیبانِ سنتی را تا آرای برخاسته از حکمت خسروانی پی می‌گیرند. بعد، نشان می‌دهند که طب ایرانی در گذر زمان چگونه با حکمت یونانی درآمیخته و به واقع، بر بارِ علمی و معرفتی آن افزوده گشته است.

و بالاخره، نشان می‌دهند که چگونه و از رهگذر کدام مسیر، این دستگاهِ طبابت پس از ظهور اسلام در ایران، به واسطه‌ی تلاش دانشمندان به‌نام و پرآوازه‌ی اعصار گذشته، به کمال کنونی خود رسیده است. تا جایی که کماکان به حل بسیاری از مشکلات و درمان کثیری از بیماری‌ها تواناست.

در کتاب صوتی مروری بر کلیات طب سنتی ایران، شما با اصلی‌ترین نظریاتِ درمانی این نظام پزشکیِ اصیل آشنا خواهید شد. مولفان این اثر ضمن ارائه‌ی چکیده‌ای سودمند از مهم‌ترین مفروضات طب سنتی، به شما نشان می‌دهند که به باورِ بنیانگذاران این طب، انسان موجودی مرکب از روح و جسم است، و درمان امراضِ یکی از این دو، بی‌توجه به دیگری امری تقریباً محال است. اصلی‌ترین نقدی هم که طبیبان و حکیمان سنتی بر پزشکان مدرن وارد می‌دانند مربوط به همین نکته است؛ از نظر ایشان، نگاه پزشکیِ جدید تماماً معطوف به تن است، حال آنکه طب سنتی تن و نفس را توأمان مورد مداقه قرار می‌دهد.

ذکر این نکته ضروری است که مولفان اثر حاضر، یعنی آقایان محسن ناصری، حسین رضایی زاده، رسول چوپانی و مجید انوشیروانی همگی از اساتید معتبر دانشگاهی‌اند و سال‌ها در حوزه‌ی طبابت تحقیق و پژوهش نموده‌اند؛ لذا دیدگاهایشان در این کتاب از خامی و تعصب نشانی ندارد.

کتاب صوتی مروری بر کلیات طب سنتی ایران برای چه کسانی مناسب است؟

علاقه‌مندان به آشنایی با طب ایرانی - اسلامی مخاطبین اصلی این کتابند.

در بخشی از کتاب صوتی مروری بر کلیات طب سنتی ایران می‌شنویم:

خلط جسم روان و مرطوبی است که در نتیجه‌ی تغییرات انجام‌شده بر روی غذا در دستگاه گوارش به وجود می‌آید. غذا در اثر جویده شدن و آمیختن با بزاق و ترشحات معده، و حرکات دستگاه گوارش به ترکیبی شبیه به سوپ جو به نام کیلوس معدی تبدیل می‌شود. سپس این ماده سوپ مانند توسط عروق ماساریقا به کبد می‌رود و آنجا نیز تحت اثر حرارت کبد به کیموس کبدی تبدیل می‌شود.

کیموس کبدی حاوی چهار خلط به نام سودا، بلغم، دم و صفرا می‌باشد. به عبارت دیگر، غذا تحت تأثیر اعمال دستگاه گوارش، به اخلاط تبدیل می‌شود. تعادل این اخلاط چهارگانه نقش مهمی در حفظ سلامتی و ایجاد بیماری‌ها دارد. اگر اخلاط ایجاد شده مقدار معتدل و کیفیت صالح داشته باشند، موجب سلامتی بدن می‌شوند، و اگر اخلاط مقدار بیش از طبیعی و یا کیفیت ناصالح داشته باشند، زمینه‌ی بروز بیماری‌ها فراهم می‌شود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۷ دقیقه
مقدمه
۱۴ دقیقه
قسمت اول
۲۹ دقیقه
قسمت دوم
۲۵ دقیقه
قسمت سوم
۲۱ دقیقه
قسمت چهارم
۲۶ دقیقه
قسمت پنجم
۱۸ دقیقه
قسمت ششم
۲۸ دقیقه
قسمت هفتم
۲۵ دقیقه
قسمت هشتم
۲۳ دقیقه
قسمت نهم
۲۵ دقیقه
قسمت دهم
۳۳ دقیقه
قسمت یازدهم
۲۹ دقیقه
قسمت دوازدهم
۳۳ دقیقه
قسمت سیزدهم
۲۲ دقیقه
قسمت چهاردهم
۲۱ دقیقه
قسمت پانزدهم
۲۶ دقیقه
قسمت شانزدهم
۲۰ دقیقه
قسمت هفدهم
۱۸ دقیقه
قسمت هجدهم
۲۵ دقیقه
قسمت نوزدهم
۲۹ دقیقه
قسمت بیستم
۲۹ دقیقه
قسمت بیست و یکم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مروری بر کلیات طب سنتی ایران
نویسنده، ، ،
گویندهناصر رضایی پور
ناشر چاپیانتشارات طب سنتی ایران
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۴۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی سلامت، بهداشت و تغذیه، کتاب‌های طب سنتی
قیمت نسخه صوتی
۳۶۰۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مروری بر کلیات طب سنتی ایران

Hakbari
۱۴۰۱/۶/۱۱
کتاب بسیار کاربردی و مفید هست فقط کار گوینده بیانی شیواتر و روانتری به کار میبرد و از حالت کتابی رسمی خارج میشد
راحله داوری
۱۴۰۰/۱۱/۸
خیلی مفید و جامع بود مطالب رو قشنگ باز کرده
وحید برزگری
۱۴۰۰/۱۲/۲۲
خیلی مفید و پربار
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مروری بر کلیات طب سنتی ایران

برای دریافت کتاب صوتی مروری بر کلیات طب سنتی ایران و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.