معرفی و دانلود کتاب صوتی زندگی و زمانه مایکل ک

عکس جلد کتاب صوتی زندگی و زمانه مایکل ک
قیمت:
۳۵۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زندگی و زمانه مایکل ک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زندگی و زمانه مایکل ک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی زندگی و زمانه مایکل ک

روایتی رنج‌آلود و تأثیرگذار از زمانه‌ی جنگ و نظام‌های آپارتایدی...کتاب صوتی زندگی و زمانه مایکل ک به قلم نویسنده برنده جایزه نوبل ادبیات، جان ماکسول کوتسی، است. این رمان برجسته که توانسته برنده جایزه بوکر شود، قصه زندگی مردی سیاه‌پوست را به تصویر می‌کشد که برای داشتن یک زندگی عادی مجبور می‌شود سختی‌های بسیاری را بچشد.

درباره کتاب صوتی زندگی و زمانه مایکل ک

در همین چند دهه گذشته، در کشور آفریقای جنوبی و نامیبیا سیستمی نژادپرستانه بر آن‌ها حکومت می‌کرد که ارزش و شأن یک انسان را به رنگ پوستش تقلیل داده بودند. این نظام‌های اقتدارگرایانه قوانینی ضدانسانی را تنظیم کرده بودند که براساس آن کشور باید از نظر سیاسی، اجتماعی و اقتصادی تحت تسلط اقلیت سفیدپوست باشد. این دوره تاریک و دهشتناک از سال 1948 آغاز شد و تا اوایل دهه 1990 ادامه پیدا کرد و فعالان سیاسی و اجتماعی بسیاری برای براندازی چنین سیستمی تلاش کردند و مردمان زیادی رنج‌های عمیقی کشیدند.

جان ماکسول کوتسی نویسند‌ه‌ی پرافتخار آفریقای جنوبی نیز به سراغ موضوع آپارتاید و جنگ رفته و با نگاه تزبین خود، کتاب زندگی و زمانه مایکل ک (Life and Times of Michael K) را به رشته تحریر درآورده است.

قصه این رمان برنده جایزه، درباره مردی فقیر و سیاه‌پوست به نام مایکل ک است که در آفریقای جنوبی و زمانه‌ی جنگ داخلی زندگی می‌کند. او به عنوان یک باغبان تنگدست زندگی سختی را می‌گذراند اما همواره به خاطر داشتن عطش زندگی و روحی آزاده، مصمم است تا هرطور شده یک زندگی باعزت داشته باشد.

مایکل در ابتدا تصمیم می‌گیرد تا کار خود را رها کند، با فرار از شهر، به سراغ مادر پیر خود برود و او را به زادگاهش در یک خانه‌ی روستایی برگرداند. مادرش آنا ک که به عنوان یک خدمتکار در خانه‌ی خانواده‌ای ثروتمند کار می‌کند، مریض احوال است و چندان اوضاع خوبی ندارد. سرانجام مایکل در مسیر بازگشت به روستای کودکی‌اش، مادر خود را در بیمارستان از دست می‌دهد و از همین زمان است که دنیا بی‌رحمانه‌تر از قبل، چهره‌ی وحشیانه خود را به این مرد جوان نشان می‌دهد.

هرچند که مایکل به راه خود ادامه می‌دهد تا لااقل خاکستر مادرش را به زادگاهش برگرداند اما در این مسیر به خاطر نداشتن مدارک لازم، دچار دردسرهای مختلف می‌شود و تجربیات عجیب و دردناکی را پشت می‌گذارد...

نویسنده با مهارت بالای خود توانسته مفاهیم مهمی همچون ارزش جان انسان، درهم‌تنیدگی رابطه‌ی عاطفی مادر و پسر و زشتی‌های جنگ و استبداد را به تصویر بکشد. به‌علاوه، بسیاری از منتقدان بر این باورند که رمان زندگی و زمانه مایکل ک، ارجاعات زیادی به فرانتس کافکا، نویسنده بزرگ قرن بیستم، دارد و حتی حرف «ک» در انتهای اسم مایکل، ادامی احترامی به کافکاست.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی زندگی و زمانه مایکل ک

- برنده جایزه من بوکر در سال 1983
- برنده جایزه فمینا در سال 1985

نکوداشت‌های کتاب صوتی زندگی و زمانه مایکل ک

- کاری عظیم و نیرومند. (لس آنجلس تایمز)
- اثری شگفت‌انگیز و بحث‌برانگیز. (نیوزویک)

کتاب صوتی زندگی و زمانه مایکل ک به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

علاقه‌مندان به موضوعات اجتماعی همچون تبعیض نژادی از شنیدن این کتاب صوتی برجسته لذت خواهند برد.

جان ماکسول کوتسی را بیشتر بشناسیم

جان ماکسول کوتسی (J. M. Coetzee) یکی از مشهورترین و حرفه‌ای‌ترین نویسندگان آفریقای جنوبی است. او که در سال 2003 جایزه نوبل ادبیات را از آن خود کرده، تاکنون دوبار برنده جایزه معتبر بوکر نیز شده است.

کوتسی به عنوان یک رمان‌نویس، منتقد ادبی و مترجم مدرک دکترای خود در رشته ادبیات را از دانشگاه تگزاس دریافت کرد. او پس از آن نیز در سال 1972 به آفریقای جنوبی بازگشت و به عنوان هیئت علمی دانشگاه کیپ تاون فعالیت کرد.

از دیگر آثار جان ماکسول کوتسی می‌توان به کتاب‌هایی نظیر «سرزمین‌های گرگ و میش، عصر آهن، بدنامی، الیزابت کاستلو» اشاره کرد. گفتنی‌ست این نویسنده جوایز و افتخارات متعدد دیگری همچون جایزه اورشلیم و جایزه ادبی لانان را دریافت کرده است.

در بخشی از کتاب صوتی زندگی و زمانه مایکل ک می‌شنویم

توی بخش یه بیمار جدید داریم. یه پیرمرد نحیف که سر ورزش از حال رفت و اون رو با تنفس و ضربان قلب خیلی ضعیف آوردنش اینجا. همه‌ی سوتغذیه درازمدت رو داره. ترک‌های پوست بدن، زخم‌های دست و پا، خونریزی لثه. مفصل‌هاش از پوست بیرون زدن. وزنش چهل کیلو هم نیست. داستان از این قراره که اون رو یکه و تنها وسط یه نقطه پرت توی کارو گرفتن. مامور قرارگاه تدارکاتی چریک‌هایی بوده که از کوه‌ها دست به عملیات می‌زدن. واسشون اسلحه مخفی می‌کرده. سیفی‌کاری هم می‌کرده ولی پیداست خودش اون‌ها رو نمی‌خورده. از مامورهایی که آوردنش اینجا پرسیدم که چرا مردی با اون حال و وضع رو مجبور به ورزش کردن؟ گفتن اشتباه شده. اونو با یه عده جدید از دستگیرشده‌ها آورده بودن، رسیدگی به کارشون وقت‌گیر بوده، گروهبان محصول می‌خواسته مشغولشون نگه داره.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
معرفی
۶۰ دقیقه
فصل اول - بخش یک
۶۰ دقیقه
فصل اول - بخش دو
۶۰ دقیقه
فصل اول - بخش سه
۶۰ دقیقه
فصل اول - بخش چهار
۶۰ دقیقه
فصل اول - بخش پنج
۵۶ دقیقه
فصل اول - بخش شش
۱۵ دقیقه
فصل اول - بخش هفت
۵۹ دقیقه
فصل دوم - بخش یک
۴۱ دقیقه
فصل دوم - بخش دو
۳۶ دقیقه
فصل سوم
۱ دقیقه
عوامل تولید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی زندگی و زمانه مایکل ک
نویسنده
مترجممینو مشیری
گویندهتایماز رضوانی
ناشر چاپی نشر نو
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۲۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۵۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی زندگی و زمانه مایکل ک

Mahsjan
۱۴۰۱/۶/۲۹
کوتسی برنده جایزه نوبل ۲۰۰۳ در این کتاب سرگذشت پسر کند ذهنی بیان می‌کند که به دلیل ظاهرش تمایلی ندارد با دنیا اطراف ارتباط برقرار کند اما جامعه از او این را نمی‌خواهد و وی در جست و جو آزادی خویش است
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی زندگی و زمانه مایکل ک

برای دریافت کتاب صوتی زندگی و زمانه مایکل ک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.