معرفی و دانلود PDF کتاب بازی پیشگو

عکس جلد کتاب بازی پیشگو
قیمت:
23000 تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب بازی پیشگو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بازی پیشگو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بازی پیشگو

کتاب بازی پیشگو نوشته بروس بوئنو د مسکیتا، به پیش‌گویی‌های سیاسی و بررسی نظریه بازی‌ها در تحلیل‌های سیاسی و مذاکرات بین‌المللی می‌پردازد.

نظریه بازی‌ها برچسبی پرزرق و برق از یک ایدۀ کاملاً ساده است: افراد کاری را می‌کنند که می‌پندارند بیشترین نفع را برای آن‌ها دارد. یعنی افراد هنگامی که تصمیم به انجام یک کار یا کار دیگری می‌گیرند، به واکنش احتمالی دیگران به انتخابشان توجه می‌کنند. این «دیگران» شامل آن‌هایی است که می‌پندارید حامی و یا مخالف شما در آینده باشند.

توجه به چگونگی برخورد و تضاد منافع افراد، اساس ارزیابی نتایج بالقوۀ تصمیم‌گیری است. برای درک اقدام احتمالی افراد باید اولاً فکر و پندار آن‌ها نسبت به وضعیت موجود و اینکه چه چیزی از این وضعیت می‌خواهند تخمین زده شود. با تخمین محتاطانۀ خواسته‌ها و باورهای افراد، می‌توانید از عمل آتی هر فرد پیش‌بینی قابل اتکایی داشته باشید. اگر بتوانید آنچه رخ خواهد داد را پیش‌بینی کنید، می‌توانید پیش‌بینی کنید در صورت تغییر پندار دیگران درباره یک موقعیت، چه اتفاقی خواهد افتاد. به طور خلاصه، این‌گونه می‌توانید از یک منطق یکسان هم برای پیش‌بینی و هم برای مهندسی آینده استفاده کنید.

مدل‌های نظریه بازی با تمرکزی که بر روی رفتار استراتژیک دارند برای پیش‌بینی مسائل تجاری و امنیت ملی، بهترین هستند. هر روشی برای هر مسئله‌ای مناسب نیست اما برای پیش‌بینی آینده، نظریه بازی بهترین راه برای جلو رفتن است و بروس دی‌مسکویتا (Bruce Bueno de Mesquita) در کتاب بازی پیشگو (Predictioneer's Game) سعی می‌کند با تأکید بر سابقه روشش شما را نسبت به این موضوع مجاب کند.

پیش‌بینی از طریق نظریه بازی‌ها نیازمند این است که یاد بگیرید همان‌گونه که درباره مسائل خودتان فکر می‌کنید، درباره مسائل دیگران به صورت استراتژیک فکر کنید و این یعنی در شیوه‌ای که دیگران درباره همان مسائل فکر می‌کنند با آن‌ها هم‌دل شوید. یک لپ‌تاپ پرسرعت و یک نرم‌افزار سریع مفید است اما مسئله‌ای که جواب آن به افراد بسیاری بستگی دارد و دربرگیرنده مذاکرات واقعی و خیالی است نسبت به پیش‌بینی دقیق با روش‌های ساده، آسیب‌پذیر است.

با بروس دی‌مسکویتا بیشتر آشنا شویم:

بروس بوئنو د مسکتیا استاد علوم سیاسی دارای نشان ژولیوس سیلور دانشگاه نیویورک و عضو ارشد مؤسسه هوور دانشگاه استنفورد است. او متخصص پیش‌بینی سیاسی، اقتصاد سیاسی و سیاست امنیت بین‌الملل است و دکترای خود را در علوم سیاسی سال 1971 از دانشگاه میشیگان دریافت کرده. بوئنو د مسکیتا معمولاً به عنوان یکی از تأثیرگذارترین افراد دانشگاهی در آمریکا در حوزه سیاست خارجی شناخته می‌شود. او نویسنده پانزده کتاب و بیش از صد مقاله و همچنین یادداشت‌های بسیاری در روزنامه‌ها و مجله‌های بزرگ است. او در برنامه تلویزیونی Today، شبکه‌های ABC، NBC، CBS، Fox News، Bloomberg TV و AlJazeera International و همچنین پخش تلویزیونی کشورهای برزیل، چین، کره و هلند و غیره حضور داشته است.

کتاب قبلی وی، استراتژی ایجاد کمپین، با همراهی «کایرون کی. اسکینر»، «سِرهی کودِلیا» و «کاندولیزا رایس» در ماه اوت سال 2007 منتشر شد. بوئنو د مسکیتا از مشاوران امنیت ملی دولت آمریکا و همچنین مشاور شرکت‌های بی‌شماری در حوزهسؤالات مربوط به ادغام و کسب مالکیت شرکت‌ها، کیفرخواست، مقررات‌گذاری، روابط کارگر و کارفرما و مذاکرات قرارداد بوده و هست. او یکی از شرکای اصلی بنگاه مشاوره و شرکت مسئولیت محدود یک مسکیتا و راندل است که بر روی کاربردهای مدل‌های نظریه بازی که مسکیتا برای دولت و شرکت‌ها طراحی کرده بود متمرکز است.

در بخشی از کتاب بازی پیشگو می‌خوانیم:

زمانی که وارد نمایندگی خودرو شُدید وضعیت بد بود اما وقتی شروع به مکالمه با فروشنده کردید، این وضعیت بدتر هم می‌شود. با اینکه احتمالاً خود را به صورت آنلاین آماده کرده اید و بعضی چیزها را دربارۀ قیمت کارخانه‌ای خودروی مطلوبتان می‌دانید اما چیزهای بسیاری هم هست که نمی‌دانید و فروشنده می‌داند. وقتی می‌گویید که یک ماشین خاکستری یا آبی و یا زرد می‌خواهم، نمی‌دانید آیا شما به روزترین رنگ پرتقاضا را انتخاب کرده‌اید و یا رنگی انتخاب کرده‌اید که به ندرت کسی می‌خواهد. شاید حتی ندانید که ممکن است تفاوت چندصد دلاری میان انتخاب مثلا رنگ قرمز و یا رنگ زرد وجود داشته باشد، چون فروشنده نسبت به انتخاب شما درست مانند گزینه‌های خاص خودرو {یا همان آپشن} رفتار می‌کند و رنگ مورد نظر شما را خاص جلوه می‌دهد- و این نیز یکی از موارد افزایش هزینه‌ها است. شما اطلاعات کافی دربارۀ عرضه و تقاضای محلی خودروی مورد نظرتان ندارید تا اگر پَت، فروشنده خودرو، به شما می‌گوید عَرضۀ خودروی مورد نظر شما کم است، پاسخ دندان شکنی به او بدهید. لب کلام این است: پیدا کردن قیمت کارخانه در اینترنت؟ فراموشش کنید- این قیمتی نیست که قرار است برای خودروی شما باشد. یک امتیاز دیگر برای فروشنده و شما همچنان بدون امتیاز.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بازی پیشگو
مترجمابوالفضل محمدی
ناشر چاپیانتشارات دانشگاه عالی دفاع ملی تهران
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات464
زبانفارسی
شابک978-622-248-063-9
موضوع کتابکتاب‌های علوم سیاسی
قیمت نسخه الکترونیک
23000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بازی پیشگو

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب بازی پیشگو

برای دریافت کتاب بازی پیشگو و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.