معرفی و دانلود کتاب محمد ملکی: استادی برای همه فصول

عکس جلد کتاب محمد ملکی: استادی برای همه فصول
قیمت:
۶۵۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب محمد ملکی: استادی برای همه فصول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب محمد ملکی: استادی برای همه فصول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب محمد ملکی: استادی برای همه فصول

کتاب محمد ملکی: استادی برای همه فصول، بر اساس بخشى از خاطرات دکتر صادق زیباکلام مربوط به دوران انقلاب است که به تحصن اساتید دانشگاه تهران در آذر و دى‌ماه 1357 مربوط مى‌شود. خاطرات به صورت روزانه تدوین نشده بلکه کلاً در برگیرنده ماجراهاى نزدیک به یک ماه تحصن اساتید در طبقه پنجم سازمان مرکزى دانشگاه تهران مى‌باشد.

بخش دیگر کتاب مربوط به مقطع بعد از انقلاب مى‌شود. ماجراهاى این بخش از زمانى آغاز مى‌شود که آقاى دکتر محمدملکى رئیس دانشگاه تهران بعد از انقلاب صادق زیباکلام را به عنوان نماینده ریاست دانشگاه براى هماهنگى و سروسامان دادن به وضعیت دانشکده پرستارى دانشگاه تهران به آن دانشکده اعزام مى‌نمایند؛ و زیباکلام عملاً  مسئول آن واحد شد، در آن مقطع، آموزشگاه یا دانشکده پرستارى یکى از واحدهاى تابعه دانشکده پزشکى بود و ازآنجا که دانشکده‌هاى پزشکى هنوز از وزارت علوم جدا نشده بودند، دانشکده پزشکى و زیرمجموعه‌هاى آن وابسته به دانشگاه ازجمله دانشگاه تهران بودند. قسمت‌هایى از این بخش از کتاب نیاز به توضیحاتى دارند بالاخص براى خوانندگانى که متعلق به نسل‌هاى بعد از انقلاب مى‌باشند. در قسمتى از این بخش رؤساى قبل و بعد از انقلاب آموزشگاه پرستارى رودرروى یکدیگر قرار مى‌گیرند. آنچه که ممکن است براى برخى از خوانندگان ایجاد ابهام نماید تجلیل بسیار پررنگ رئیس بعد از انقلاب از رئیس قبل از انقلاب مى‌باشد. بالاخص و با توجه به اینکه انتصاب رئیس قبل از انقلاب از طرف اشرف پهلوى (که ریاست هیأت امناء آموزشگاه پرستارى را برعهده داشت) صورت گرفته بوده. آنچه که نیاز به توضیح دارد آن است که نه رئیس انقلابى جدید آموزشگاه پرستارى (یعنى نویسنده) لزوماً نماینده تفکر همه رؤسا و مسئولین انقلابى را برعهده داشت و نه رئیس قبل از انقلاب (خانم خدیجه سلطان خسروى) ایضاً نمایندگى همه مدیران اجرایى قبل از انقلاب را.

در بخشی از کتاب محمد ملکی: استادی برای همه فصول می‌خوانیم:

حدود ساعت 2 بعدازظهر آن روز رئیس دفتر دانشگاه به دکتر ملکى اطلاع داد که دکتر عبداللّه‌ شیبانى پیامى فرستاده مبنى بر اینکه اگر اساتید آنجا را ترک کنند حاضر به مذاکره با نمایندگان آنان مى‌باشد. ملکى اساتید را جمع کرد و پیام رئیس دانشگاه را به اطلاع‌شان رسانید. نخستین کسى که بعد از ملکى صحبت کرد دکتر ناصر پاکدامن بود که با پیشنهاد رئیس دانشگاه مخالفت کرد. برخى اظهار نظرهاى دیگر هم صورت گرفت که جملگى در جهت رد پیشنهاد بود. ملکى هم به رئیس دفتر رئیس دانشگاه اعلام کرد که خواسته اساتید، در حقیقت بازشدن مجدد دانشگاه مى‌باشد و خواسته دیگرى ندارند. در ضمن ملکى از مسئولین دفتر ریاست دانشگاه خواست که با هماهنگى ریاست دانشگاه و معاونین وى، اسناد، مدارک و اوراقى که محرمانه یا طبقه‌بندى شده بود را به یک جاى امن منتقل کنند، چون اساتید براى خوابیدن نمى‌توانند در راهرو بخوانند و مجبورند در دفاتر معاونین و ریاست دانشگاه بخوابند و این‌گونه بود که تحصن اساتید دانشگاه در طبقه پنجم سازمان مرکزى که محل کار ریاست دانشگاه و معاونین وى بود در 29 آذرماه 57 آغاز شد.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب محمد ملکی: استادی برای همه فصول
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات روزنه
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۶۸
زبانفارسی
شابک978-964-334-497-9
موضوع کتابکتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه الکترونیک
۶۵۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب محمد ملکی: استادی برای همه فصول

برای دریافت کتاب محمد ملکی: استادی برای همه فصول و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.