معرفی و دانلود کتاب صوتی نقشه‌هایی برای گم شدن: جستارهایی از ربکا سولنیت

عکس جلد کتاب صوتی نقشه‌هایی برای گم شدن: جستارهایی از ربکا سولنیت
قیمت:
39000 تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نقشه‌هایی برای گم شدن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نقشه‌هایی برای گم شدن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی نقشه‌هایی برای گم شدن: جستارهایی از ربکا سولنیت

در ستایش نگاهی تو به جهان هستی! ربکا سولنیت، مورخ و کنشگر اجتماعی، در کتاب صوتی نقشه‌هایی برای گم شدن مجموعه‌ای از جستارهای خود را با موضوعاتی همچون «گم شدن» در جهان پیرامون با الهام از تأملات فلسفی و خاطرات شخصی‌اش نگاشته است.

دربارهٔ کتاب صوتی نقشه‌هایی برای گم شدن:

تابه‌حال شده بدون هیچ ترس و استرسی به دنیایی پر از عدم قطعیت پا بگذارید؟ در این روزها ممکن است هر لحظه با حوادث و اتفاقات غیرمنتظره روبه‌رو شوید و نحوهٔ مواجه با این اتفاقات است که شخصیت شما را شکل می‌دهد. از عینی‌ترین این تجربه‌ها می‌توان به پاندمی کووید 19 اشاره کرد که در کل جهان اتفاق افتاد و هرکسی به نحوی به این موضوع واکنش نشان داد.

اما اگر شما را در یک‌دنیای کاملاً جدید رها کنند و به معنای حقیقی در این دنیا «گم» شوید، چه می‌کنید؟ شاید ترس به سراغتان بیاید. ترسی که همیشه به هنگام گم شدن در درون خود حس می‌کردید. اما در بعضی از مواقع در همین گم‌شدن‌ها است که می‌توانید خود حقیقی‌تان را پیدا کنید. کافی است تعریف جدیدی از این لحظات و تجربیات برای خود داشته باشید.

کتاب نقشه‌هایی برای گم شدن (A Field Guide to Getting Lost) با ارائه تعریف جدیدی از این مفهوم، در آن عمیق‌تر می‌شود و زوایای جدیدی از گم شدن را به شما نشان می‌دهد. ربکا سولنیت در این کتاب به شما کمک می‌کند با پروبال دادن به عمیق‌ترین پرسش‌های درونی‌تان، مسیر واقعی زندگی را پیدا کنید و با نگاهی نو به جهان بنگرید. با این نگاه تمام عدم‌قطعیت‌ها برایتان شیرین به نظر می‌آیند.

با شنیدن این کتاب با چشم‌اندازهای غیرقابل‌انتظاری روبه‌رو خواهید شد که به شما دیدگاهی تازه دربارهٔ مفهوم گم شدن می‌دهد. رویکرد رادیکال و ساختارشکنی که نویسنده در این کتاب پیش گرفته، ویژگی‌های خاص دنیای مدرن امروزی را به شما نشان می‌دهد. کتاب حاضر همچنین به شما نوعی خودشناسی یاد می‌دهد که برمبنای هنر، فلسفه، طبیعت، تاریخ و فرهنگ شکل گرفته است.

تجربیات شخصی که نویسنده در کتاب صوتی نقشه‌هایی برای گم شدن با شما در میان می‌گذارد، شما را به دنیایی فلسفی دعوت می‌کند که چیزهایی مثل حس فقدان را تجربه خواهید کرد. سولنیت شما را به سفری پر از ابهام و تردید به دنیای هنر و فلسفه می‌برد که در آن با مفهومی نو و نگاهی بدیع نسبت به دنیای اطرافتان روبه‌رو خواهید شد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی نقشه‌هایی برای گم شدن:

- اگر در برزخ خانه‌نشینی ایام همه‌گیری کرونا گرفتار شده‌اید و نمی‌دانید چطور این شرایط جدید را بپذیرید، کتاب ربکا سولنیت را بخوانید. سولنیت در کتاب نقشه‌هایی برای گم‌شدن چندین نقشه فلسفی، خودزندگی‌نگاری و تجربی برای مسیریابی در ناشناخته‌ها ترسیم می‌کند. (سوزانا هیسلاپ)

- ترکیبی سحرآمیز از خاطرات شخصی، تأملات فلسفی، روایت‌هایی دربارهٔ طبیعت، تاریخ فرهنگی و نقد هنر. (لس‌آنجلس تایمز)

- تأملاتی درباره لذت‌ها و مخاطرات گم شدن. (نیویورکر)

- مجموعه‌ای کاملاً عالی... دروازه‌ای به‌سوی تعالی. (ماریا پوپوا - نویسنده آمریکایی)

- قصیده‌ای برای ازدست‌دادن خود و یافتن آنچه در طرف دیگر آشنا است. برای خانم سولنیت گم شدن چیزی بیش از یک موضوع صرفاً فیزیکی است. بلکه یک حالت ذهنی است که باید در آغوش گرفته و کاوش شود، دروازه‌ای برای کشف بیشتر دنیای درونی خود. (دالاس مورنینگ نیوز - روزنامه آمریکایی)

کتاب صوتی نقشه‌هایی برای گم شدن مناسب چه کسانی است؟

اگر به جستارهای فلسفی و ادبی علاقه دارید، شنیدن کتاب صوتی نقشه‌هایی برای گم شدن می‌تواند برایتان جذاب باشد.

با ربکا سولنیت بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده، مورخ، فعال اجتماعی و فمینیست تأثیرگذار در سال 1961 در آمریکا به دنیا آمد. او در هفده‌سالگی برای ادامه تحصیل به پاریس نقل‌مکان کرد و پس از مدتی به سان‌فرانسیسکو رفت و در آنجا رشته روزنامه‌نگاری را برای تحصیلات تکمیلی برگزید و نهایتاً در سال 1984 مدرک کارشناسی ارشدش را از دانشگاه کالیفرنیا اخذ کرد.

ربکا سولنیت (Rebecca Solnit) تاکنون بیش از ده‌ها کتاب در زمینه حقوق زنان و تاریخ آمریکا تألیف کرده و مطالبی درمورد محیط‌زیست، سیاست و نقد ادبی برای نشریات گاردین و هارپرز منتشر می‌کند. وی همواره در جهت آگاهی‌رسانی و رشد اجتماعی بانوان فعال بوده است و مسئله محیط‌زیست، یکی از دغدغه‌های جدی وی به شمار می‌آمده است.

ازجمله آثار دیگر سولنیت می‌توان به «این حوالی دوردست»، و «امید در تاریکی» اشاره کرد.

جوایز و افتخارات ربکا سولنیت:

- برنده جایزه گوگنهایم
- برنده جایزه حلقه منتقدان کتاب ملی در حوزه نقد
- برنده جایزه کرکس در بخش غیرداستانی سال 2018
- برنده جایزه ادبی لندن
- نامزد دریافت جایزه ملی کتاب در سال 2018

در بخشی از کتاب صوتی نقشه‌هایی برای گم شدن می‌شنویم:

زیباترین چیز آن بیمارستان متروک و رهاشده، رنگ پوسته‌پوستهٔ دیوارهایش بود. کل بیمارستان را بارها با گچ رنگی پوشانده بودند و در سال‌های متروک ماندنش این لایه‌ها به شکل لوزی و لوله‌ای درآمده بودند. هر طرفشان به یک رنگ. مثل پوست کاغذی درختان به دیوارها چسبیده بودند و مثل برگ‌های افتاده روی‌هم تلنبار شده بودند.

یادم می‌آید توی راهروی درازی قدم می‌زدم که نورش را فقط از درگاهی‌هایی دوردست می‌گرفت. پوسته‌های رنگ مثل نان‌های بزرگ فطیر، از سقف و دیوار آویزان بودند و عبورم باعث می‌شد هوا جابه‌جا شود و بعضی‌هایشان پشت سرم به پایین خم شوند. فیلمی که آنجا ساختیم، آن‌قدر برفکی شده بود که این جزئیات ظریف را نشان نمی‌داد.

اما یک صحنه‌اش را یادم هست که داشتم در همان راهرو قدم می‌زدم و پرتوهای نور پشتم که از دو طرف گردنم رد می‌شد، آن‌قدر شدید بود که انگار سرم گاهی از بدنم جدا می‌شد و بالای آن معلق می‌ماند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
7 دقیقه
یادداشت مترجم
24 دقیقه
بخش یک
30 دقیقه
بخش دو
30 دقیقه
بخش سه
22 دقیقه
بخش چهار
21 دقیقه
بخش پنج
20 دقیقه
بخش شش
24 دقیقه
بخش هفت
24 دقیقه
بخش هشت
30 دقیقه
بخش نه
33 دقیقه
بخش ده
30 دقیقه
بخش یازده
27 دقیقه
بخش دوازده
26 دقیقه
بخش سیزده
26 دقیقه
بخش چهارده
37 دقیقه
بخش پانزده
35 دقیقه
بخش شانزده
8 دقیقه
سخن ناشر

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی نقشه‌هایی برای گم شدن: جستارهایی از ربکا سولنیت
نویسنده
مترجمنیما م. اشرفی
گویندهمهسا ملک مرزبان
ناشر چاپینشر اطراف
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۳۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های ادبیات جهان
قیمت نسخه صوتی
39000 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی نقشه‌هایی برای گم شدن

ترانه کمالی
۱۴۰۱/۱۱/۲۳
.
وقتی درک عمیقی از چیزی داریم
تقریبا بیان آن غیر ممکن خواهد شد!!
این جمله کامل‌ترین حس من بعد از تمام شدن کتاب بود!
بعضی کتاب‌ها برای بعضی افراد اینگونه هستند: کلمات نویسنده، روان را لمس می‌کند.
ربکا سولنیت، کنشگر و نویسنده‌ی بیش از بیست کتاب درباره‌ی موضوعاتی از قبیل محیط‌زیست، سیاست و و
مسائل زنان است.
یادداشت‌های ربکا در کتابِ نقشه‌هایی برای گم شدن، هم شخصی هست هم نیست: از رنگ آبی در نقاشی رنسانس و تجربه‌ی شخصی‌ش از برخورد با لاک‌پشتی در صحرا تا راهبان، پانک راک، کوه‌ها، بیابان‌ها و حتی فیلم سرگیجه آلفرد هیچکاک. از نظر زمانی هم هیچ حدی ندارد: چه وقتی از اسارت دره‌ی مرگ در اوایل شکل‌گیری تاریخ امریکا می‌گوید و چه وقتی از خلاء پذیرفته شده‌ی قلب خود از عشق!
او ما را به چالش‌های زندگی با عدم قطعیت دعوت می‌کند. ربکا از گم شدن نمی‌ترسد و از ما هم می‌خواد که نترسیم. حتی تشویق‌مان می‌کند که با نقشه و طرح قبلی، گم شویم! او معتقد است در گم شدن نوی نهفته است، نوری آبی که از شکستن بلور عادت منشاء می‌گیرد و ما را به پی‌ریزی راه‌های یک زندگی جدید سوق می‌دهد.
karow rezvani
۱۴۰۱/۶/۱۰
به غیر از یادداشت مترجم، تمام کتاب عالی بود. هرچند کتابی ست از تجربه‌ها و طرز نگاه نویسنده به دنیا، اما چنان در خواننده نفوذ می‌کند که خود را در آن خاطرات و روایت‌ها با نویسنده مشترک می‌بیند.
برای من اینطور بود که به لایه‌هایی از خاطرات گذشته‌ام نفوذ کرد که از یاد برده بودم.
Maedeh Yousefy
۱۴۰۱/۱/۲۶
دوستان این کتاب رو دکتر شکوری بسیار توصیه کردن، ازون کتابای زرد روانشناسی نیست کمک میکنه خود واقعیمون رو راحت تر بپذیریم و دوستش داشته باشیم
مشاهده همه نظرات 3

راهنمای مطالعه کتاب صوتی نقشه‌هایی برای گم شدن

برای دریافت کتاب صوتی نقشه‌هایی برای گم شدن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.