معرفی و دانلود کتاب واژه نامه بلاک چین

برای دانلود قانونی کتاب واژه نامه بلاک چین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب واژه نامه بلاک چین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب واژه نامه بلاک چین

کتاب واژه نامه بلاک چین نوشته‌ی متیو کینیوا و کریستوف دبونیوییل تلاش دارد به زبانی ساده، شما را با مفاهیم پایه‌ی ارزهای دیجیتال، فناوری بلاک‌چین و ماینینگ یا استخراج پول آشنا کند.

متیو کینیوا (Matthieu Quiniou) و کریستوف دبونیوییل (Christophe Debonneuil) در کتاب واژه‌نامه بلاک‌چین (Glossary Blockchain)، پنجاه واژه‌‌ی مرتبط با بلاک‌چین را تهیه کرده‌اند که با وجود انقلاب این اکوسیستم، امید است این واژه‌نامه به عنوان منبع الهام‌بخش برای افرادی باشد که برای ایجاد یک دنیای بهتر، هر روز تلاش می‌کنند.

نقطه‌ی عطف نوآوری در فناوری از سال 2000 میلادی به طور رسمی آغاز شد و در طول این سال‌ها فناوری بلاک‌چین به یک ابزار ضروری تبدیل شده است. آیا این فناوری فقط یک صفحه گسترده ستودنی است؟ یا قالبی نهایی در جامعه‌ دموکراسی دارد؟ در واقعیت، احتمالاً بین این دو، قرار گرفته است.

فناوری بلاک‌چین همچنان در مراحل اولیه قرار دارد؛ اما در حال حاضر باعث شکوفایی در حوزه‌‌ی آموزش و دانش شده است. علاوه بر این اکنون زمان مناسبی برای استفاده از فناوری بلاک‌چین انتخاب گشته زیرا: پس از یک دوره‌ طولانی آزمون‌ و خطا کردن در این حوزه، سال 2019 میلادی این وعده را می‌دهد که سال تولید برای بسیاری از پروژه‌ها خواهد بود.

روز بلاک‌چین، از طرف یونسکو برگزار می‌شود و رئیس نوآوری، ترنسفر و نشر دیجیتال یونسکو، یک نمای کلی از وضعیت فناوری‌های بلاک‌چین را در این روز ارائه می‌دهد و به تعاریف و موارد کاربردی آن می‌پردازد. کتاب حاضر با هدف درک بیش‌تر رویداد بلاک‌چین ارائه شده است.

در بخشی از متن کتاب واژه‌نامه بلاک‌چین می‌خوانیم:

قرارداد هوشمند مجموعه‌ای از توابع تعریف شده با توالی از دستورالعمل‌های مکتوب در بلاک‌چین است. «نیک سابو» مفهوم قرارداد هوشمند را مطرح کرد که ریشه در مکتب فکری سایفرپانک دارد. این مفهوم برای تلفیق فناوری اطلاعات و قانون قرارداد، به ویژه با استفاده از دستگاه‌های رمزنگاری شده، مطرح گردید. قراردادهای هوشمند تابعی، توسط اکوسیستم اتریوم با ظهور ماشین مجازی اتریوم و با استفاده از زبان برنامه‌نویسی کامپیوتری (سالیدیتی) عمومیت یافتند. قراردادهای هوشمند، امکان ایجاد توکن‌ها، راه‌اندازی عرضه اولیه رمز ارز، سازمان غیر متمرکز خودگردان یا برنامه‌های غیر متمرکز را فراهم می‌کند.

ثبت تاریخ و زمان رویداد (تایم استمپ)
تایم استمپ یا ثبت تاریخ و زمان رویداد که داده‌ها بر روی آن نوشته شده در بلاک‌چین استفاده می‌شود. وجود برنامه تایم استمپ برای تراکنش‌ها، امکان ثبت و اولویت اطلاعات یک نفر نسبت به دیگران را تصدیق می‌کند و در نتیجه دستور تراکنش‌ها را در یک محیط غیر متمرکز صادر می‌کند.

فهرست مطالب کتاب

معرفی
حمله 51%
رمزنگاری نامتقارن
بیت‌کوین
بلاک‌چین
تحمل خطای بیزانس
الگوریتم اجماع
سایفرپانک
غیر متمرکز
برنامه‌ غیر متمرکز
امضای دیجیتالی
حذف واسطه
دفتر کل توزیع‌شده
اتریوم
حکمرانی
هَش
غیر قابل ویرایش
عرضه اولیه رمز ارز
اینترنت مقدار
تعامل‌پذیری
کلید
ماینینگ
نود یا گره
توکن غیر قابل تعویض
متن‌باز
اوراکل
بلاک‌چین خصوصی
اثبات اعتبار
سازوکار اثبات سهم
اثبات کار
نام مستعار
مقیاس‌پذیری
هویت مستقل
قرارداد هوشمند
ثبت تاریخ و زمان رویداد (تایم استَمپ)
توکن
توکنی
قابل ردیابی
شفافیت
کیف پول (وَلت)
اثبات دانایی صفر

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب واژه نامه بلاک چین
نویسنده،
مترجمهانیه عظیم زادگان، شیما سادات طباطبایی سپهر
ناشر چاپیانتشارات پشتیبان
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات62
زبانفارسی
شابک978-622-6598-48-4
موضوع کتابکتاب‌های تجارت الکترونیک
قیمت نسخه الکترونیک
20000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب واژه نامه بلاک چین

منوچهر سهندی
۱۳۹۹/۱/۱۰
سلام. خیلی ضعیف بود... خلاصه شده و انگار فقط خواسته از سر وا کنه... اصله کتابه چاپی‌ام اینطوره؟!! یا فقط نسخه‌های موجود توو کتابراه انقد ضعیف و خلاصه س
زینب کرانی
۱۴۰۰/۲/۳
سلام من نقل قول این کتاب رو میخوام اما توی اینترنت این کتاب به انگلیسیش وجود نداره
Mohammadreza Jahantigh
۱۴۰۱/۴/۲۴
اصلا چیزی نداشت که
عزیز حیدری
۱۴۰۰/۴/۶
خیلی ضعیف
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب واژه نامه بلاک چین

برای دریافت کتاب واژه نامه بلاک چین و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.