معرفی و دانلود کتاب موسی‌ترین به طور

عکس جلد کتاب موسی‌ترین به طور
قیمت:
۲۱۶۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب موسی‌ترین به طور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب موسی‌ترین به طور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب موسی‌ترین به طور

کتاب موسی‌ترین به طور به قلم سید علی شجاعی، روایتی خواندنی از دوران حیات و زندگی امام موسی کاظم (ع) است و الگویی مناسب از سبک زندگی دینی برای شیفتگان اهل بیت به شمار می‌آید. این اثر با رویکردی تاریخی و داستانی، شیوه زندگی بزرگان دین را به شما می‌آموزد.

درباره کتاب موسی‌ترین به طور:

علی شجاعی، با زبان و لحنی دوست‌داشتنی، قصه‌ای از دل تاریخ برایتان روایت می‌کند و این رمان را با شهادت امام صادق (ع) آغاز می‌نماید؛ در ادامه شاهد کشمکش‌هایی برای جانشینی ایشان هستید. حضرت امام موسی کاظم (ع) که وصی و جانشین برحق ایشان بودند، درگیر دسیسیه‌ها و خطراتی می‌شوند که نویسنده آن را به زیبایی هرچه تمام‌تر به تصویر می‌کشد.

داستان موسی‌‎ترین به طور از 6 زاویه دید گوناگون روایت می‌شود. نقل است که در زمان حکومت خلفای عباسی، خلیفه، 6 نفر را به عنوان امین‌ترین و وفادارترین نیروی‌های خود به گوشه گوشه سرزمین می‌فرستد تا به طور مخفیانه در جامعه فعالیت کنند و اخبار و اطلاعات مهم را به سمع و نظر ایشان برسانند. این جاسوسان به میزانی هویت‌شان نامعلوم بود که هیچ فردی غیر از خلیفه و آن 5 نفر دیگر، آنان را نمی‌شناخت. یکی از این 6 نفر به دستور خلیفه، مأموریت به قتل رساندن امام هفتم شیعیان را می‌یابد. اما این توطئه با ذکاوت امام کاظم نقش بر آب می‌شود.

به طور کلی می‌توان گفت آثار سید علی شجاعی علاوه بر داستان‌پردازی، آینه‌ای از وضعیت جامعه اسلامی در زمان حیات امامان را پیش روی‌مان می‌گذارد.

خواندن کتاب موسی‌ترین به طور به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

تمامی علاقمندان داستان‌های مذهبی و دوستداران ادبیات اهل بیت (ع) را به خواندن این رمان دعوت می‌کنیم.

با سید علی شجاعی بیشتر آشنا شویم:

او فرزند استاد گرانقدر ادبیات آئینی و روزنامه‌نگار و داستان‌نویس برجستۀ معاصر، جناب سید مهدی شجاعی است. تمامی آثار و نوشته‌های سید علی شجاعی رنگ و بویی مذهبی و عرفانی دارند. شجاعی اگرچه در ژانرهای گوناگون ادبی همچون نمایش‌نامه و داستان کوتاه طبع‌آزمایی کرده، همواره به طور تخصصی و حرفه‌ای بر ادبیات کودک و نوجوان تمرکز داشته است. از جمله آثار برتر و ماندگار این نویسنده خلاق می‌توان به «فصل شیدایی»، «اگر آدم‌برفی‌ها آب نشوند» اشاره کرد. اثر اخیر او توانست افتخارات متعددی برایش به ارمغان آورد، از جمله کسب عنوان کتاب برتر در سیزدهمین جشنواره بین‌المللی ادبی برلین، دریافت جایزه Buch des Monats و ترجمه این اثر به چندین زبان در سراسر دنیا.

در بخشی از کتاب موسی‌ترین به طور می‌خوانیم:

شگفتا به شبی که گذشت، ماتَ فیها خَلیفَهٌ و بُویِعَ خَلیفَهٌ و وُلِدَ خَلیفَهٌ! از آن شب‌هایی که به هر هزار سال هم دست ندهد. هادی به قتل برسد و هارون الرشید بر تخت بنشیند و پسرش عبدالله متولد شود.

شگفتا به این شب و به بازی روزگار هم. خلیفه جوان تنها یک سال طعم خلافت چشید و هنوز حلاوت قدرت در جانش ننشسته، بر تختش گردن زدند. بیچاره هادی و بیچاره‌تر چشم هادی در مدینه، که بی‌خبر از دسیسه‌های خیزران، ارزان جان باخت.

عجب حکایت پرفریبی دارد سیاست. تا وقتی کنار ایستاده‌ای، بیناترین و عالم‌ترینی؛ و همین که میان می‌روی و بر تخت می‌نشینی، بدوقت نابیناترینی و جاهل تمام. برای هادی هم چنین.

شترهایِ بیابان‌گردِ بغدادگریز هم فهمیدند نارضایتی خیزران را از حجاب میان او و تصمیمات حکومت؛ آن‌وقت هادی ندید و نفهمید مادرش همان می‌خواهد که زمان همسرش مهدی. خیزرانِ سال‌ها شریک و هم‌راه نهان‌ترین اخبار قصر، وقتی یک‌باره بشود هم‌نشین و هم‌سفره حرم‌سرای خلیفه، حق دارد که کینه به دل گیرد و هادی را به هر مسیر که می‌شود از مسیر بردارد؛ حتی اگر پسرش باشد. افزون که، هارونی که قرار است جای هادی بنشنید، شبیه‌تر به مهدی و دست خیزران در تصمیمات گشاده‌تر.

هر چقدر هم خیزران و هارون و همه، بر طبل انکار بکوبند که هادی را مانویان به قتل رساندند؛ برای من که شیر سیاست خورده‌ام و پنهان و آشکار عباسیان را به آفتاب دیده‌ام، یقین که به اشارت خیزران هادی در خون خویش.

چنین است که هرچه زمان می‌گذرد و ریشه عباسی پرجان‌تر در خاک بلاد اسلامی می‌دود، شرایط برای مأمورانی چون من دشوارتر می‌شود. بی‌شک من که چشم هارون بر ابوابراهیم، هزارهزار خار و خاک برایم تا آن‌که چشم منصور.

فهرست مطالب کتاب

من، یزید بن رباح
من، اشعث بن سیّار
من، زیاد یمانی
من، ابوبکر بن ابی‌العوجاء
من، مروان بن جریر
من، عمر بن مغیره رواسی
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب موسی‌ترین به طور
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات نیستان
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۷۷
زبانفارسی
شابک978-622-208-692-3
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۱۶۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب موسی‌ترین به طور

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب موسی‌ترین به طور

برای دریافت کتاب موسی‌ترین به طور و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.