معرفی و دانلود کتاب صوتی هزار و یک شب (صد شب دوم)

عکس جلد کتاب صوتی هزار و یک شب (صد شب دوم)
قیمت:
۴۳۰۰۰ تومان - 7.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هزار و یک شب (صد شب دوم) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هزار و یک شب (صد شب دوم) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی هزار و یک شب (صد شب دوم)

کتاب صوتی هزار و یک شب (صد شب دوم) اثری جذاب و ماندگار از عبداللطیف طسوجی، به داستان‌ها، فرهنگ‌ها و تمدن‌های گوناگون سفر می‌کند و مملو از حکایت‌های آموزنده و نکات پندآموز و اخلاقی است.

کتاب هزار و یک شب (One Thousand and One Nights) یکی از کتاب‌های کهن و باارزش و بهترین یادگاری‌ست که از آداب و رسوم قدیم مشرق زمین باقی مانده، مجموعه‌ای از افسانه‌ها و قصه‌های قدیم ایران و هند و سرزمین‌های عربی که در آن، احوال و آداب و رسوم مردم ایران و هند و عرب آمده است.

هزار و یک‌ شب پس از ادیسه‌ی هومر، تنها اثر داستانی جهان است که یکسره از سفر پدید‌ آمده. این اثر جذاب و شنیدنی در طی 300 سالی که پای بر جهان گذاشته، با تأثیر به سزایی در فرهنگ بشری همراه بوده است. این تأثیر را می‌توان در کارتون‌های سینمایی، موسیقی، تئاتر، هنر پاپ و سبک‌های ادبی‌ مشاهده کرد.

در زمان‌های قدیم دو برادر به اسم‌های شاه زمان و شهرباز بودند که همسرانشان به آن‌ها خیانت کردند و این موضوع باعث رنجش آنان شد. شاه زمان ترک پادشاهی می‌کند و راهی دیار برادر می‌شود، شاه شهرباز هم به انتقام خیانت همسرش بر آن می‌شود تا از آن پس هر شب دختری را به نکاح خود درآورد و در صبح روز بعد دستور قتل او را صادر کند. این داستان ادامه پیدا می‌کند تا اینکه شهرزاد دختر وزیر به همسری او در می‌آید. شهرزاد دختری زیرک بود و در قصه‌گویی مهارت داشت. شهرزاد برای نجات جان خود از قصه‌گویی کمک می‌گیرد و این قصه‌گویی‌ها هرشب ادامه پیدا می‌کند...

در دل قصه‌ها و ماجراهایی که شهرزاد روایت می‌کند، همه‌ی مردم جامعه، از قبیل: پادشاهان، بازرگانان، زنان و غلامان و حتی مردم کوچه و بازار، وجود دارند. هم‌چنین قصه‌هایی از زبان حیوانات نیز در این اثر شرح داده می‌شود.

تاریخ مشخصی از نگارش این کتاب باارزش وجود ندارد، زمان تقریبی آن متعلق به دوره‌ی هخامنشی و در هند است. این اثر قبل از حمله اسکندر به ایران به زبان سانسکریت ترجمه شد و در زمان هارون الرشید به عربی برگرداننده شد و بعد از آن نسخه اصلی آن از بین رفت. یک سوم کتاب هزار و یک شب در سال 1259 هجری قمری و در زمان محمدشاه توسط ملا عبدالطیف طسوجی به فارسی ترجمه شد و بعدها میرزا علی سروش اصفهانی اشعاری به فارسی برای داستان‌هایش سرود. در قرن 18 میلادی و در سال 1704 «هزار و یک شب» به زبان فرانسه ترجمه و در سال 1885 نسخه انگلیسی آن عرضه شد. این کتاب تاثیر بسیاری روی بسیاری از نویسندگان اروپایی از جمله جیمز جویس، گوته، بورخس و... گذاشت.

عبداللطیف طسوجی نویسنده‌ای ماندگار و مترجمی درخشان و از فاضل‌های دوره فتحعلی شاه بود. او در سال 1259 به دستور شاهزاده بهمن میرزا ترجمه هزار و یک‌ شب از عربی به فارسی را شروع می‌کند. علم ادبی او در زمان خودش به قدری بوده که لغت‌نامه برهان قاطع را اصلاح کرد. محمدعلی خان اصفهانی، متخلص به سروش، هم او را در این راه و در تبدیل اشعار عربی به فارسی همراهی کرد. سرانجام در سال 1261 برای اولین بار در چاپخانه سنگی تبریز هزار و یک شب چاپ می‌شود و تا به امروز هم از همان نسخه طسوجی استفاده می‌شود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
نمونه 3
۳۲ دقیقه
شب صد و یکم تا صد و چهارم
۳۵ دقیقه
شب صد و پنجم تا صد و هشتم
۳۵ دقیقه
شب صد و نهم تا صد و دوازدهم
۳۱ دقیقه
شب صد و سیزدهم تا صد و شانزدهم
۴۶ دقیقه
شب صد و هفدهم تا صد و بیستم
۳۶ دقیقه
شب صد و بیست و یکم تا صد و بیست و چهارم
۲۹ دقیقه
شب صد و بیست و پنجم تا صد و بیست و هشتم
۳۱ دقیقه
شب صد و بیست و نهم تا صد و سی و دوم
۳۳ دقیقه
شب صد و سی و سوم تا صد و سی و ششم
۳۵ دقیقه
شب صد و سی و هفت تا صد و چهلم
۲۲ دقیقه
شب صد و چهل و یکم تا صد و چهل و چهارم
۲۹ دقیقه
شب صد چهل و پنجم تا صد و چهل و هشتم
۳۰ دقیقه
شب صد و چهل و نهم تا صد و پنجاه و دوم
۲۴ دقیقه
شب صد و پنجاه و سوم تا صد و پنجاه و ششم
۳۲ دقیقه
شب صد و پنجاه و هفتم تا صد و شصتم
۳۵ دقیقه
شب صد و شصت و یکم تا صد و شصت و چهارم
۳۶ دقیقه
شب صد و شصت و پنجم تا صد و شصت و هشتم
۳۵ دقیقه
شب شصت و هشتم تا صد و هفتاد و دوم
۳۰ دقیقه
شب صد و هفتاد و سوم تا صد و هفتاد و ششم
۲۸ دقیقه
شب صد و هفتاد و هفتم تا صد و هشتادم
۲۸ دقیقه
شب صد و هشتاد و یکم تا صد و هشتاد و چهارم
۳۰ دقیقه
شب صد و هشتاد و پنجم تا صد و هشتاد و هشتم
۴۱ دقیقه
شب صد و هشتاد و نهم تا صد و نود و دوم
۳۴ دقیقه
شب صد و نود و سوم تا صد نود و ششم
۳۰ دقیقه
شب صد و نود و هفتم تا دویستم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی هزار و یک شب (صد شب دوم)
نویسنده
گویندهپروین محمدیان
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱۳ ساعت و ۲۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۴۳۰۰۰ ت - 7.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی هزار و یک شب (صد شب دوم)

Mehdi Ranjbar
۱۳۹۸/۷/۶
من تا ۱۱۲ شب اول رو خوندم و فوق العاده بود. خیلی دنبال بقیه‌اش بودم ممنون واقعا, امیدوارم همه هزار و یک شب رو بزارین. این کتاب جزو بهترین فانتزی‌های تاریخه و هر چند دقیقا نویسنده‌اش مشخص نیست ولی تا حد زیادی همه قبول دارن قطعا متعلق به یه نویسنده ایرانیه, البته این مسئله خودش زیاد معتبر نیست چون تو زبان اصلیش ایرانی نبوده ولی چون اون دوره تقریبا تمامی سرزمین‌هایی که ممکنه کتاب از اونجا اومده باشه مال ایران بود پس میگن کتاب هزار و یک شب که از سفر‌های گوناگون افراد گرفته شده ایرانیه.
حسن تربت
۱۳۹۸/۱۰/۱۴
باسلام و عرض ادب، داستان‌های هزار و یک شب از جمله داستان‌های بسیار نغز و همراه با پندها و حکمت‌های گوناگون بوده، آرزوی تداوام موفقیت برای کلیه فعالان حوزه فرهنگ و ادبیات و تشکر از مسئولین کتابراه.
Reza Amiry
۱۴۰۱/۲/۲۶
بسیاربسیار زیبا دوست داشتنی آرامش بخش و متین و درعین حال کلماتی ژرف و عمیق دارد در یک کلمه باید بگویم لذت بخش و زیباست و اینکه آیا ادامه این کتاب درکتابراه وجوددارد یا نه وآیا صد شب اول هم در کتابراه یافت میشود؟
رحمان داوودی خواه
۱۴۰۱/۱/۱۳
کتابی تاریخی و عالی دارای پند‌ها و گفتار‌های ادبی و موزون که باعث مباهات آداب کشورمان هست و میتواند در راه پیشرفت دامنه ادبی فرد کمک کند. با تشکر از مجموعه کتاب راه که چنین اثر ادبی فاخری را صوتی نمودند... با تشکر فراوان.
سید نقی رحمانی
۱۳۹۹/۲/۱۶
سلام بسیار کتاب خوبی است آموزنده و سرگرم کننده طوری که به سختی میشود دنبالش نکرد. فقط لطف کنید بقیه داستان هم بصورت صوتی بزارید که ناقص نمونه
golnoosh arefi
۱۴۰۰/۶/۲۶
واقعا کتابو دوست داشتم اما حیف هرچه دنبال صدشب سوم به بعد گشتم از این نشر پیدا نکردم. هزار و یک شبهای دیگه بود که تفاوت داشت با این مجموعه.
مجید رفیعی کشتلی
۱۴۰۰/۲/۱۴
برخلاف کتاب اول بخش‌های ابتدایی مفاهیمی عقیدتی دارد روال بخش ۲ کمی کند است و در کل صدای گوینده بخش نخست قویتر و رویاپردازانه تر است
ابراهیم کاهه
۱۳۹۹/۳/۲۰
خیلی کتاب خوبی بود ممنون از سازنده‌ی این بر نامه و ممنون از نویسنده‌ی این کتاب خوب
سارا سارا
۱۳۹۹/۱/۲۱
خیلی دوسش دارم عالی و آموزنده بود. لطفا هر چه زودتر شب‌های بعد رو هم واسمون بزارید. تشکر
یحیی ..
۱۳۹۸/۱۰/۵
کی پس صد شب بعدی میاد خدااااا... زود نجاتش بدید ترو. خدا
Monir Naghikhani
۱۳۹۸/۸/۲۳
بسیار عالی ولی تورو خدا بقیش چی، حیفه لطفا بقیش رو هم بذارید با سپاس فراوان
hanane haka
۱۴۰۱/۴/۶
خیلییی داستان در داستان هست و به نظرم اوایلش جذابه اما بعد کم کم تکراری و خسته کننده میشه
داود اکبری
۱۴۰۱/۱/۲۱
قصه هاش جذابه
دوست داشتم میشه قصه‌ها رو برای بچه‌ها تعریف کرد مخصوصا قصه حیواناتش رو
امین امیری
۱۳۹۹/۱۰/۴
عالی بود. سرگرم کننده، آرامش بخش و روایتهای زیبایی که مجذوبش میشیم. خسته نباشید
ماندانا ناظمی
۱۴۰۰/۱۱/۴
همیشه دوست داشتم مضمون هزار و یک شب رو‌بدونم کتاب خوبی بود گویندگی عالی
مشاهده همه نظرات ۳۵

راهنمای مطالعه کتاب صوتی هزار و یک شب (صد شب دوم)

برای دریافت کتاب صوتی هزار و یک شب (صد شب دوم) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.