معرفی و دانلود PDF کتاب محور مقدس 1: سه نامزد

عکس جلد کتاب محور مقدس 1: سه نامزد
قیمت:
۴۵۰۰۰ تومان - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب محور مقدس 1: سه نامزد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب محور مقدس 1: سه نامزد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب محور مقدس 1: سه نامزد

کتاب محور مقدس 1: سه نامزد نوشته‌ی علیرضا موذن، با بیانی طنزآمیز، ساده و تصاویر کاریکاتوری به مهم‌ترین مباحث اعتقادی و جریان‌های دینی در عصر مدرن می‌پردازد.

درباره‌ی کتاب محور مقدس 1: سه نامزد:

کتاب سه نامزد اولین جلد از مجموعه «محور مقدس» به شمار می‌آید که ابهامات بنیادین دین‌شناسی را موشکافانه بررسی می‌کند. در جلدهای بعدی این کتاب تلاش شده است تا «امامت شیعی» به تصویر کشیده شود. رویکردی که کتاب حاضر در این مبحث در پیش گرفته است «برون دینی» است اما در ادامه بحث «درون دینی» می‌شود چرا که مخاطب کتاب فردی شیعه در نظر گرفته می‌شود. یعنی در این موقعیت، مقصود ما از دین همان اسلام شیعی بر اساس مبانی عقلی و نظری است. در جلد آخر به بزرگترین دشمن دیرینه‌ی بشر یعنی شیطان پرداخته می‌شود.

زمانی که کتاب سه نامزد را ورق می‌زنید با اثری متفاوت مواجه می‌شوید؛ اما اشتباه نکنید چرا که کتاب حاضر اثری فانتزی و سرگرم کننده نیست! بلکه هدف آن نشان دادن راه سعادت، خوشبختی و هدایت انسان‌هاست. بدون تردید زمانی که خواندن کتاب را به اتمام برسانید متوجه خواهید شد که هیچ موضوعی در زندگی مهم‌تر از آنچه بیان شد، نیست.

علیرضا موذن تمام تلاش خود را به کار گرفته تا مفاهیم سنگین علمی را با بیانی ساده و راحت به شما ارائه دهد. او از کاریکاتورها و یک پیرنگ ساده داستانی استفاده کرده تا فضایی طنزگونه ایجاد کند تا هر چه بیشتر به تحقق هدف نهایی کتابش نزدیک شود. تصویرسازی‌های جذاب و لحن روان متن شما را با مسائل مهمی روبه‌رو می‌کنند که اگر قرار بود با بیانی علمی و پژوهشی ارائه شوند هیچگونه جذابیتی برای شما نداشت و تنها سبب خستگی‌تان می‌شد.

کتاب سه نامزد شما را با موضوعی مهم مواجه می‌کند که انسان خوب چه ویژگی‌هایی دارد و یا چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد. این پرسش گرچه به نظر ساده می‌آید اما بسیار پراهمیت و کلیدی است و پاسخ آن نیز پیچیده است. این کتاب تلاش دارد تا شما معنای انسان خوب را درک کنید.

درباره‌ی مجموعه محور مقدس:

هدف مجموعه حاضر این است که اطلاعاتی درباره‌ی حقیقت دنیای پیرامونمان ارائه دهد. در ابتدای راه، ممکن است این پرسش به ذهن شما خطور کند که این مجموعه، چه حرف جدیدی می‌تواند داشته باشد؟ پاسخ، ساده و صریح است: عصر جدید یعنی دورانی که ما در آن زندگی می‌کنیم با تحولات شگرف خود، تمدنی مدرن پدید آورده است. از این رو پرسش‌ها و شبهات، تغییر یافته و شکل‌های جدیدی به خود گرفته است. این فضا، نیازمند تبیین جدیدی برای این پرسش‌هاست.

دنیای جدید، مخلوقات جدیدی را هم به وجود آورده است؛ در این دوران انواع اطلاعات به راحتی در دسترس افراد است که آن‌ها را با سیل بی‌شماری از اطلاعات ضد و نقیض مواجه می‌کند که نتیجه‌ی آن هویتی چند تکه است. عصر امروز زمانه‌ی اشباع اطلاعات است؛ این حجم از افکار، شبهات و اطلاعاتی که به ذهن انسان دنیای جدید راه می‌یابد از تحمل روانی و فکری او بسی بالاتر است.

از جهت دیگر نیز، صنعت سرگرمی نیز با قدرت به ذهن انسان هجوم آورده و آن را شکل داده است. در نتیجه‌ی این فضا، نسل تازه با افکار پریشان و اذهان پر سوال رشد می‌یابند که چندان توان، تحمل و حوصله مباحث فکری و اعتقادی را ندارند. نتیجه‌ی این اوضاع نسلی پدید می‌آید که از فکر کردن و دانستن دوری کرده و روز به روز از سعادت دنیای دینی دور می‌شوند و در انبوهی از اطلاعات تباه کننده گم می‌شوند. این مجموعه می‌خواهد راهی برای سعادت ما پیش رویمان قرار دهد.

کتاب محور مقدس 1: سه نامزد مناسب چه کسانی است؟

اگر می‌خواهید درک و شناخت بهتری از دنیای پیرامون خود پیدا کنید، خواندن این کتاب گزینه‌ی مناسبی برای شما خواهد بود.

علیرضا موذن را بیشتر بشناسیم:

او دکترای علوم قرآن و حدیث دارد و رشته‌ی فلسفه‌ی اسلامی را نیز در مقطع کارشناسی ارشد به اتمام رسانده است. علیرضا موذن مجموعه دوران ما را تاسیس کرده که هدف آن شناخت ویژگی‌های عصر جدید است. او طراحی و اجراهای برنامه‌های آموزشی این موسسه را نیز خود بر عهده دارد. موذن علاوه بر اینکه از اعضای هیات تالیف فکر و سواد رسانه‌ای وزارت آموزش و پرورش است، به عنوان استاد دانشگاه، نویسنده، محقق و... نیز فعالیت می‌کند.

در بخشی از کتاب محور مقدس 1: سه نامزد می‌خوانیم:

برخی دین پژوهان، آموزه‌های دین را به دو بخش «ذاتیات و عرضیات دین» تقسیم کرده‌اند. آنها تعدادی از این آموزه‌ها را «اصلی، اولی، مغز، گوهر و ریشه دین» دانسته و برای آن‌ها «اولویت اول» قائل شده‌اند. در مقابل، برخی دیگر از بخش‌های دین «تبعی، پوسته و شاخه دین» نامیده و در «اولویت دوم» قرار داده‌اند. آن‌ها امر عرضی را آن چیزی می‌دانند که حتی می‌توانست نباشد یا به گونه‌ای دیگر باشد. در مقابل، ذاتی اسلام را آن چیزی معرفی می‌کنند که اسلام بدون آن اسلام نیست. اینگونه تعریف، به ویژه وقتی روشنفکران دینی، اسلام را با مناسبات دنیای جدید تطبیق می‌دهند، به کارشان می‌آید.

بدین شکل که در این تطبیق و تطابق، از عرضیات دین برای تطابق با فضای مدرنیسم چشم پوشی می‌کنند؛ مثلا از تفاوت ارث و دیه زنان و... به خاطر زشتی دو چندان تبعیض گذاشتن میان زنان و مردان در این روزگار و رعایت حقوق بشر، به بهانه عرضی بودن به راحتی صرف نظر می‌کنند. صاحبان این دیدگاه، اصل امامت را که فرمان مهم و کلیدی خداوند است، امری تاریخی می‌دانند؛ در نتیجه این اصل، امری عرضی می‌شود که ارزش و جایگاه چندانی ندارد، پس می‌توان به سادگی از آن به جهت مصالح مهم‌تری چشم پوشی کرد. براین اساس، مثلا اعتقاد نداشتن امثال «جناب آدم خوبه» به موضوع امامت، در سعادت اخروی او مشکلی ایجاد نمی‌کند؛ زیرا اخلاق خوب اجتماعی که ذاتی دین است، در او وجود دارد.

فهرست مطالب کتاب

آنچه پیش رو دارید
درس 1: آدم خوبه
درس 2: اهمیت تعیین محور در واکاوی پدیده‌ها
درس 3: فوتبال، پتروشیمی،... و دین
درس 4: آدمکی با آپشن‌های ویژه
درس 5: سرزمین رازها
درس 6: پهلوان پنبه
درس 7: جنگ نوادگان
درس 8: سه نامزد
درس 9: نامزدها را بهتر بشناسیم
اعلامیه پیروزی
درس 10: انجمن اسلامی قاتلان
درس 11: بیچاره عروس خانوم!
درس 12: دستور کاشت بادمجان
درس 13: دو فیلم بایک بلیط
درس 14: آزمون و میزان
پیوست‌ها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب محور مقدس 1: سه نامزد
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات کتاب نیستان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۳۸۴
زبانفارسی
شابک978-622-208-799-9
موضوع کتابکتاب‌های اخلاق و معارف
قیمت نسخه الکترونیک
۴۵۰۰۰ ت - 8.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب محور مقدس 1: سه نامزد

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب محور مقدس 1: سه نامزد

برای دریافت کتاب محور مقدس 1: سه نامزد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.