معرفی و دانلود PDF کتاب محور مقدس 2: آدم خوبه

عکس جلد کتاب محور مقدس 2: آدم خوبه
قیمت:
۴۵۰۰۰ تومان - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب محور مقدس 2: آدم خوبه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب محور مقدس 2: آدم خوبه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب محور مقدس 2: آدم خوبه

علیرضا موذن در کتاب محور مقدس 2: آدم خوبه اساسی‌ترین موضوعات اعتقادی و جریان‌های دینی در عصر جدید را با قلمی روان و طنزآمیز بررسی می‌کند.

درباره‌ی کتاب محور مقدس 2: آدم خوبه:

کتاب حاضر با موضوع «امام‌ محوری» جلد دوم از مجموعه محور مقدس است. موذن در این اثر به ما نشان می‌دهد که جریان‌های اخلاق‌محور و احکام محور هیچ‌کدام در معنای حقیقی خود نیستند بلکه تنها مدعی این مفاهیم هستند. از سویی دیگر او بیان می‌کند که کسانی که مفهوم امام محور را باور دارند باید اطاعت از امام را واجب بدانند و اخلاق مدار و احکام مدار باشند.

درباره‌ی مجموعه محور مقدس:

هدف مجموعه حاضر این است که اطلاعاتی درباره‌ی حقیقت دنیای پیرامونمان ارائه دهد. در ابتدای راه، ممکن است این پرسش به ذهن شما خطور کند که این مجموعه، چه حرف جدیدی می‌تواند داشته باشد؟ پاسخ، ساده و صریح است: عصر جدید یعنی دورانی که ما در آن زندگی می‌کنیم با تحولات شگرف خود، تمدنی مدرن پدید آورده است. از این رو پرسش‌ها و شبهات، تغییر یافته و شکل‌های جدیدی به خود گرفته است. این فضا، نیازمند تبیین جدیدی برای این پرسش‌هاست.

دنیای جدید، مخلوقات جدیدی را هم به وجود آورده است؛ در این دوران انواع اطلاعات به راحتی در دسترس افراد است که آن‌ها را با سیل بی‌شماری از اطلاعات ضد و نقیض مواجه می‌کند که نتیجه‌ی آن هویتی چند تکه است. عصر امروز زمانه‌ی اشباع اطلاعات است؛ این حجم از افکار، شبهات و اطلاعاتی که به ذهن انسان دنیای جدید راه می‌یابد از تحمل روانی و فکری او بسی بالاتر است.

از جهت دیگر نیز، صنعت سرگرمی نیز با قدرت به ذهن انسان هجوم آورده و آن را شکل داده است. در نتیجه‌ی این فضا، نسل تازه با افکار پریشان و اذهان پر سوال رشد می‌یابند که چندان توان، تحمل و حوصله مباحث فکری و اعتقادی را ندارند. نتیجه‌ی این اوضاع نسلی پدید می‌آید که از فکر کردن و دانستن دوری کرده و روز به روز از سعادت دنیای دینی دور می‌شوند و در انبوهی از اطلاعات تباه کننده گم می‌شوند. این مجموعه می‌خواهد راهی برای سعادت ما پیش رویمان قرار دهد.

کتاب محور مقدس 2: آدم خوبه مناسب چه کسانی است؟

اگر می‌خواهید درک و شناخت بهتری از دنیای پیرامون خود پیدا کنید، خواندن این کتاب گزینه‌ی مناسبی برای شما خواهد بود.

علیرضا موذن را بیشتر بشناسیم:

او دکترای علوم قرآن و حدیث دارد و رشته‌ی فلسفه‌ی اسلامی را نیز در مقطع کارشناسی ارشد به اتمام رسانده است. علیرضا موذن مجموعه دوران ما را تاسیس کرده که هدف آن شناخت ویژگی‌های عصر جدید است. او طراحی و اجراهای برنامه‌های آموزشی این موسسه را نیز خود بر عهده دارد. موذن علاوه بر اینکه از اعضای هیات تالیف فکر و سواد رسانه‌ای وزارت آموزش و پرورش است، به عنوان استاد دانشگاه، نویسنده، محقق و... نیز فعالیت می‌کند.

در بخشی از کتاب محور مقدس 2: آدم خوبه می‌خوانیم:

خدایی که ما را بدون هیچ استحقاقی در دریای رحمت و نعمت‌های بیکران خود، خلق وغرق کرده است؛ خداوندی که اگر تمام عمر به شمارش و وصف نعمت‌هایش مشغول شویم، عمرمان به سر می‌آید ولی نعمت‌هایش پایان نمی‌پذیرد. آری، این همان خداوند بخشنده بخشایشگر است که به حق بیان می‌دارد امکان شمردن نعمت هایش نیست، او تنها کسی است که گنجینه هایش پایان نمی‌پذیرد؛ اینک خود او می‌فرماید: من نعمتم را بر شما تمام کردم.

قلم بی‌تاب است و زبان، یارای سخن گفتن ندارد؛ اجازه دهید به زبان خودمانی، کمی حرف دل را بزنیم:

مثل اینکه خود خدا هم نعوذ بالله، نعوذ بالله از عظمت این روز به وجد آمده! واقعا چه اتفاقی افتاده است؟ واقعا این پسر ابوطالب علی کیست که اعلام آقایی‌اش، اتمام نعمت خداوند بر بشریت دانسته شده است؟ غدیر گذشت و خداوند هنوز که هنوز است، لحظه به لحظه، به ما نعمت‌های جدید می‌دهد. قرن‌ها پس از غدیر است که خدا، همچنان خدایی می‌کند و ما نیز همچنان در دریای نعمت‌هایش غرقیم... ولی... ولی این خداست. اشتباه نکردیم خود خود خود خداست که می‌فرماید من نعمتم را بر شما تمام کردم، خداوند که با کسی شوخی ندارد...

فهرست مطالب کتاب

آنچه گذشت
درس 1: اجداد ژنریک آدم خوبه
درس 2: جن خوبه!
درس 3: کم آوردم
درس 4: ویدئوچک
درس 5: سه اصل از پنج پایه
درس 6: آن مرد
درس 7: بالاتر از عظمت...
درس 8: مرد عنکبوتی و آیۀ الله العظمی بهجت
درس 9: سیخ جیگر
درس 10: عجب روزی!؟
درس 11: کمال افتخار
درس 12: دیدار در استانبول
درس 13: آخ جون کباب
درس 14: آدم بده
درس 15: پزشک یا قاتل بدسرشت
درس 16: محورهای همسو
درس 17: آزمون و میزان
پیوست‌ها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب محور مقدس 2: آدم خوبه
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات کتاب نیستان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۳۷۶
زبانفارسی
شابک978-622-208-801-9
موضوع کتابکتاب‌های اخلاق و معارف
قیمت نسخه الکترونیک
۴۵۰۰۰ ت - 8.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب محور مقدس 2: آدم خوبه

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب محور مقدس 2: آدم خوبه

برای دریافت کتاب محور مقدس 2: آدم خوبه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.