معرفی و دانلود PDF کتاب تنها کتاب EKG که همیشه به آن نیاز دارید

عکس جلد کتاب تنها کتاب EKG که همیشه به آن نیاز دارید
قیمت:
۲۷۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب تنها کتاب EKG که همیشه به آن نیاز دارید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تنها کتاب EKG که همیشه به آن نیاز دارید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تنها کتاب EKG که همیشه به آن نیاز دارید

کتاب تنها کتاب EKG که همیشه به آن نیاز دارید نوشته‌ی مالکوم اس. تالر، مباحثی همچون هیپرتروفی و بزرگ شدن قلب، سندرم‌های پیش تحریکی، آریتمی‌ها و... را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.

امروزه علم پزشکی با سرعت غیرقابل توصیفی مسیر خود را به سوی پیشرفت طی می‌کند. به همین خاطر همه‌ی پزشکان ملزم هستند دانش خود را به‌روز نگه دارند. یکی از مهم‌ترین مواردی که دانشجویان پزشکی، پزشکان عمومی و متخصصین باید اطلاعات کافی از آن داشته باشند، مبحث پراهمیت نوار قلب است؛ چرا که مباحث مربوط به دستگاه قلب و عروق مانند بخش‌های دیگر حوزه علوم پزشکی، به سرعت پیشرفت می‌کنند و پزشکان باید اطلاعاتشان نسبت به همان موارد حداقلی (نوار قلب) به‌روز باشد.

در حال حاضر تنها کتاب EKG که همیشه به آن نیاز دارید (The only EKG book You'll ever neot) یکی از معروف‌ترین کتب در زمینه‌ی الکتروکاردیوگرافی محسوب می‌شود که از گذشته تاکنون توجه بسیاری از جویندگان دانش پزشکی را به خود معطوف کرده است.

به عقیده‌ی مالکوم اس. تالر (Malcolm S. Thaler) این کتاب یکی از پایه‌های اساسی آموزش قلب و عروق در تمام مقاطع پزشکی به شمار می‌آید، چرا که الکتروکاردیوگرافی یکی از ارکان اصلی یادگیری مباحث مربوط به قلب و عروق و کلید هرگونه پیشرفتی در این حوزه است. به همین خاطر تمامی دانشجویان طب، اینترن‌های محترم و همکاران پزشک عمومی که ایستگاه اول مواجهه با بیمار هستند، باید آموزش و یادگیری نوار قلب را در اولویت کار خود قرار دهند.

کتاب تنها کتاب EKG که همیشه به آن نیاز دارید مناسب چه کسانی است؟

مطالعه این کتاب به همه دانشجویان و کارورزان رشته‌ی پزشکی توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب تنها کتاب EKG که همیشه به آن نیاز دارید می‌خوانیم:

سلول‌های قلبی در وضعیت استراحت، از نظر الکتریکی پولاریزه هستند، به این صورت که قسمت درونیشان در مقایسه با قسمت بیرونی بار منفی دارد. این پولاریته الکتریکی به وسیله پمپ‌های غشایی به دست می‌آید که انتشار متناسب یون‌ها (پتاسیم، سدیم، کلرید و کلسیم) را فراهم می‌کنند. این یون‌ها برای تثبیت بار منفی نسبی درون این سلول‌ها ضروری هستند. این یون‌ها از طریق کانال‌های یونی ویژه‌ای در غشای سلولی به داخل یا خارج سلول راه پیدا می‌ک‏نند.

سلول‌های قلبی می‌توانند بار منفی درونی خود را طی فرآیندی به نام دپلاریزاسیون از دست بدهند. دپلاریزاسیون واقعه الکتریکی بنیادی در قلب است. در بعضی از سلول‌ها، که به عنوان سلول‌های ضربان‌ساز شناخته می‌شوند، به صورت خودکار اتفاق می‌افتد. در بقیه، با رسیدن یک پالس الکتریکی که منجر به عبور یون‌ها با بار مثبت از غشای سلولی می‌شود، ایجاد می‌شود.

فهرست مطالب کتاب

فصل 1: مقدمات
فصل 2: هیپرتروفی و بزرگ شدن قلب
فصل 3: آریتمی‌ها
فصل 4: بلوک‌های هدایتی
فصل 5: سندرم‌های پیش تحریکی
فصل 6: ایسکمی میوکاردو انفارکتوس
فصل 7: نکات پایانی
فصل 8: جمع‌بندی کلی
فصل 9: چگونه وارد سالن کارنگی می‌شوید؟

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تنها کتاب EKG که همیشه به آن نیاز دارید
نویسنده
مترجمحامد خوش اخلاق، مهرناز اکبری
ناشر چاپیانتشارات تیمورزاده
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۲۲۳
زبانفارسی
شابک978-600-238-712-7
موضوع کتابتخصص‌های پزشکی، کتاب‌های دانشگاهی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۷۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تنها کتاب EKG که همیشه به آن نیاز دارید

فاطمه سوری
۱۴۰۰/۱۰/۲۸
کتاب خواندن فوری الکتروکاردیوگرافی دکتردیل دوبین رو همراه بااین کتاب توصیه میکنم. البته خودش تنهاهم میشه گفت کامله.
فرزاد مهشاد
۱۴۰۰/۱۱/۱
بابت تهیه این کتاب ممنونم. گرچه ترجمه‌ی کتاب در بخشهایی نواقص جدی داره اما کار ادم را راه میندازه
محمدامین ابراهیم پور
۱۴۰۱/۲/۲۰
پیشنهاد اول واسه شروع یادگیری نوار قلب قطعا همین کتاب هستش👌
علی زارع زاده
۱۴۰۱/۱/۲۰
واقعا کتاب عالی و فوق العاده ایه
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب تنها کتاب EKG که همیشه به آن نیاز دارید

برای دریافت کتاب تنها کتاب EKG که همیشه به آن نیاز دارید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.