معرفی و دانلود کتاب دختر کشیش

عکس جلد کتاب دختر کشیش
قیمت:
۴۵۰۰ تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب دختر کشیش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دختر کشیش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دختر کشیش

کتاب دختر کشیش رمانی تأثیرگذار و پرفروش از جورج اورول، ماجرای دختری را به تصویر می‌کشد که به دلیل تعصبات خشک و مذهبی پدرش، خود را وقف کلیسا کرده است، اما روزی با وقوع اتفاقی عجیب زندگی روزمره‌‌اش تغییر می‌کند و ایمانش به واسطه‌ی واقعیت‌های اجتماعی به چالش کشیده می‌شود.

درباره‌ی کتاب دختر کشیش (A clergyman's daughter):

در این کتاب با زندگی دختری به نام دوروتی آشنا می‌شوید که پدرش کشیش یک کلیساست و از کودکی در محیطی خشک و مذهبی بزرگ شده است. پدر او با تمام مردم رفتاری متعصبانه دارد و باعث ترس و وحشت افرادی می‌شود که برای عبادت به کلیسا می‌روند. تعالیم و آموزش‌های پدر در درون دوروتی نهادینه شدند به طوری که او با مردی که دوستش داشت ازدواج نکرد و انجام وظایف زناشویی را امری گناه‌آمیز می‌دانست. همچنین در هنگام عبادت و دعا کردن اگر حواسش برای لحظه‌ایی پرت می‌شد سنجاق سرش را در بازویش فرو می‌کرد تا دیگر مرتکب این اشتباه نشود.

اما مسئله اینجاست که دوروتی خودش نمی‌داند به چه دلیل این کارها را انجام می‌دهد یا هدف از انجامشان چیست! چون پدرش از کودکی به او تعلیم داده است بنابراین به صورت خودکار به آن‌ها عمل می‌کند. تا روزی که مردی به نام واربرتون در همسایگی آنان خانه‌ای می‌خرد؛ او مردی بدون دین و دنیاپرست بود. دوروتی با واربرتون معاشرت می‌کند و با زشتی‌ها و زیبایی‌های دنیای بیرون کلیسا آشنا می‌شود و عقایدش به طور کل تغییر می‌کند.

دوروتی بعد از مدتی فراموشی می‌گیرد و با ترک کردن کلیسا وارد دنیایی جدید می‌شود. او مدت زمانی را به گدایی می‌گذارند و دیگر به دعا و نیایش فکر نمی‌کند. تجاربی که او به دست می‌آورد منجر به سست شدن عقاید مذهبی‌اش می‌شود و کم کم ایمان خود را از دست می‌دهد.

در این کتاب با اینکه جورج اورول با عقاید متعصبانه دینی مخالف است، اما جایگاه ایمان را در زندگی هر فرد بسیار محترم می‌شمارد. نویسنده در داستان، آقای واربرتون را مردی بی‌دین، خودخواه، دنیاپرست و به دور از حیا و نجابت معرفی می‌کند. منتقدان زیادی کتاب دختر کشیش را نماینده دین مسیحیت پیش‌ پاافتاده و خشک به شمار می‌آورند. اما جورج اورول در اصل قصد دارد تا دین و اصولش را در قالبی داستانی مورد نقد و بررسی قرار دهد، به طوریکه وقتی در حال خواندن این اثر هستید از خود بپرسید: آیا ایمان داشتن غلط است؟ آیا دوروتی واقعا دختری مذهبی بوده یا... ؟

بیش از یک قرن است که رمان دختر کشیش تألیف شده و تا به کنون هزاران نسخه از آن به فروش رسیده است. این کتاب ارزشمند و معروف بسیار دقیق و اصولی کشمکش‌های دینی و مذهبی انسان مدرن را به تصویر می‌کشد.

نکوداشت‌های کتاب دختر کشیش:

- کتابی فراموش نشدنی. (Penguin)
- جستجوی اورول برای یافتن معنای زندگی. (Helian Unbound)
- رمانی بلندپروازانه از یکی از نویسندگان بزرگ قرن بیستم. (Penguin Random House)

کتاب دختر کشیش برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به رمان‌های خارجی کلاسیک و اجتماعی علاقه‌مند هستید، خواندن این کتاب برای شما لذت‌بخش خواهد بود.

با جورج اورول بیشتر آشنا شویم:

او با نام‌ اصلی‌ اریک‌ آرتور بلر در سال‌ 1903 میلادی در هندوستان‌ به دنیا آمد؛ در همان‌ اوایل کودکی‌ به‌ همراه‌ خانواده‌ به‌ انگلستان‌ رفت‌ و در همانجا رشد و پرورش‌ یافت‌. جورج اورول (George Orwell) در سال 1920 وارد نیروی پلیس در کشور برمه شد. او بعد از اینکه این شغل را کنار گذاشت به پاریس و لندن مهاجرت نمود و مدت زیادی را برای کسب تجربه در میان فقرا و کارگران آن کشورها گذراند. در همین زمان تصمیم گرفت تا تجربیات خود را به نگارش درآورد.

تعدادی‌ از آثار جورج‌اورول‌ عبارتند از:

- به یاد کاتالونیا (Homage to Catalonia)
- هوای تازه (Coming Up for Air)
- روزهای‌ برمه‌ (Burmese Days)
- آس‌ و پاس‌ درپاریس‌ و لندن‌ (Down and out in Paris and London)
- جاده‌ای‌ به‌ سمت‌ اسکله‌ ویگن‌ (The Road to Wigan Pier)

در بخشی از کتاب دختر کشیش می‌خوانیم:

دوروتی از وان بیرون آمد و زمانی که داشت خودش را با حوله‌ای که از پیش‌بندش چندان بزرگ نبود در خانه‌ی کشیش حوله‌های مناسب وجود نداشت خشک می‌کرد موهایش پریشان شد و به صورت دورشته‌ی پهن روی چنبرش ریخت. موهایش پرپشت، عالی و تا اندازه‌ی زیادی روشن بود و شاید به خاطر قشنگی موهایش بود که پدرش اجازه نمی‌داد آن‌ها را کوتاه کند، چرا که تنها زیبایی او، به این مورد خلاصه می‌شد. به غیر از این، دختری بود با قد متوسط، نسبتاً لاغر، ولی قوی و خوش‌ترکیب، ولی صورتش لاغر و فاقد جاذبه بود. چشمانی روشن و بینی درازی داشت. اگر کسی به چهره‌اش دقیق می‌شد چین و چروک اطراف چشم‌ها و دهانش نمایان می‌گشت. وقتی چین و چروک صورتش رخ می‌نمود دختری پژمرده به نظر می‌رسید. هنوز صورتش شکل و شمایل پیردخترها را به خود نگرفته بود ولی چند سالی طول نمی‌کشید که ظاهرش مثل آن‌ها می‌شد. با وجود این، اکثراً غریبه‌ها او را چند سال کوچکتر از سن واقعی‌اش (بیست و هشت سال) می‌دانستند، زیرا چشم‌هایش از شور و نشاط بچه‌گانه برخوردار بود. بازوهایش دارای لکه‌های قرمزرنگی بود که شبیه گزش حشرات بود.

دوروتی دوباره لباس خواب بر تن کرد و به دندان‌هایش مسواک زد البته استفاده نکردن از خمیردندان در آیین عشاء ربانی پسندیده‌تر بود. بالاخره انسان یا روزه می‌گرفت و یا نمی‌گرفت. ناگهان دچار تردید شد و درنگ کرد. مسواکش را کنار گذاشت. درد کشنده‌ای، یک درد جسمانی واقعی، در دل و روده‌هایش احساس می‌کرد.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دختر کشیش
نویسنده
مترجممحمدعلی جدیری
ناشر چاپیانتشارات اختر
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۸۰
زبانفارسی
شابک978-964-517-227-3
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۴۵۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دختر کشیش

محمد اکبرزاده
۱۴۰۰/۸/۱۴
فوق العاده بوده. من الان ۲ سال با کتاب راه آشنا شدم و کتاب راه خیلی از موانعی که باعت میشد از کتاب خواندن دور باشم را یر طرف کرد. سپاس فراوان از شما
لیلا علی قلی زاده
۱۴۰۰/۴/۵
من کتاب‌های ۱۹۸۴ و قلعه حیوانات از این نویسنده رو خونده بودم و خیلی دوست داشتنی بود. با ابنکه این کتاب هم قابل تامل اما به جذابیت اون دوتا نیست
sheyda عaz
۱۴۰۰/۱۲/۱۴
کتاب خوب و پر کششی بود که انسان و به فکر وا میداشت البته به شخصه مزرعه حیوانات این نویسنده بیشتر دوست داشتم
نازنین شریفی
۱۴۰۰/۱۰/۲۸
اثبات خود انسان به خویشتن خویش وگریختن از بند و زنجیر خرافاتی که انسانهای خودخواه ودروغگو به اسم خدا ودین سر هم کردند
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب دختر کشیش

برای دریافت کتاب دختر کشیش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.