معرفی و دانلود کتاب فرصت‌های آموزشی شبکه‌های اجتماعی

عکس جلد کتاب فرصت‌های آموزشی شبکه‌های اجتماعی
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب فرصت‌های آموزشی شبکه‌های اجتماعی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب فرصت‌های آموزشی شبکه‌های اجتماعی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فرصت‌های آموزشی شبکه‌های اجتماعی

کتاب فرصت‌های آموزشی شبکه‌های اجتماعی نوشته‌ی اشرف جلال یوسف زایدیه، برخی از چالش‌ها و فرصت‌ها را در بکارگیری شبکه‌های اجتماعی به‌ عنوان یک ابزار آموزشی، خلاصه‌وار بیان می‌کند.

در حوزه‌‌ی روانشناسی و زبان‌شناسی اثبات شده که فرآیند ذخیره‌سازی اطلاعات یا واژگان در مغز انسان، با توجه به ماهیت وضعیت روانی گیرنده تعیین می‌شود. فلسفه‌‌ی یونانی ارسطو نیز بر این ایده تأکید دارد، ارسطو در نظریه‌‌ی دانش در خصوص نیاز به استفاده از برخی شیوه‌های سرگرمی، طی فرآیند آموزش تأکید دارد.

اشرف جلال یوسف زایدیه (Ashraf Jalal Yousef Zaidieh) نویسنده‌ی کتاب فرصت‌های آموزشی شبکه‌های اجتماعی (The Use of Social Networking in Education)، معتقد است چنانچه شما توانایی کنترل و انطباق این سایت‌ها با الزامات دانش و علم را داشته باشید، آن‌ها ابزارهای سودمندی خواهند بود و می‌توانند انقلابی در حوزه‌‌ی آموزش پدید آورند.

شبکه‌های اجتماعی محبوبیت بسیاری را طی چند دهه‌‌ی اخیر کسب نموده و امروزه نقش مهمی در زندگی افراد دارند. وجود شبکه‌های اجتماعی در بسیاری از حوزه‌های زندگی همچون سیاسی، اقتصادی و آموزشی به شما کمک می‌کند. شبکه‌سازی اجتماعی بر این ایده‌ پایه‌گذاری شده که افراد بدانند چگونه بایستی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این به آنان، قدرت شریک شدن با هم و ساخت دنیایی وسیع‌تر و به هم ‌پیوسته‌تر را می‌دهد.

امروزه شبکه‌ اجتماعی به یکی از مهم‌ترین ابزارهای ارتباطی در میان افراد تبدیل شده است. شبکه‌های اجتماعی بر روی وب‌سایت‌های اینترنتی قرار دارند و میلیون‌ها نفر علایق خود در رشته‌های معین را به اشتراک گذاشته و تصاویر، فیلم و فایل‌های مختلفی را در دسترس کاربران این شبکه‌ها قرار می‌دهند، وبلاگ می‌سازند، پیام ارسال می‌کنند و مکالمات واقعی انجام می‌دهند.

این شبکه‌ها به این دلیل اجتماعی نامیده می‌شوند که امکان برقراری ارتباط با دوستان و همکاران را فراهم می‌نماید و ارتباط بین اعضای این شبکه‌ها را در فضای اینترنت بررسی نموده و تقویت می‌کنند. مشهورترین شبکه‌های اجتماعی در سطح جهانی، فیس‌بوک، تویتر، مای‌اسپیس و برخی دیگر هستند.

در بخشی از کتاب فرصت‌های آموزشی شبکه‌های اجتماعی می‌خوانیم:

شبکه‌های اجتماعی راهی سریع و آسان به لحاظ ارزیابی دسترس‌پذیری، بازبینی، به روزرسانی و ویرایش مباحث آموزشی مورد نیاز در هر زمان و مکان است (چئونگ، 200915). علاوه بر این، امکان انتخاب مباحث آموزشی با دوره‌های آموزشی فراوان ارائه شده به صورت برخط را که فرد به آن‌ها نیاز دارد و توزیع مباحث آموزشی را آسان می‌کنند، فراهم نموده است.

شبکه‌های اجتماعی به کاهش استرس و افزایش رضایت دانشجویان کمک می‌کند. به آن‌ها اجازه می‌دهد (کند یا سریع) با سرعت دلخواه و در جایی که دوست دارند آموزش ببینند. به علاوه، پیوستن به بحث‌های انجمن‌ها در هر زمان، یا ملاقات با همکلاسی‌ها و مربیان از راه دور در اتاق‌های گفتگو بسیار آسان است.

بنابراین می‌تواند درکی قدرتمند را به وجود آورد و توجه مجدد به یک مبحث را بهبود بخشد، این امر به دلیل استفاده از مؤلفه‌هایی است که در آموزش الکترونیکی داریم، برای نمونه امکانات چندرسانه‌ای، آزمون‌ها، تعامل و... و توانایی تلاش مجدد برای یادگیری و درک بهتر.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
مقدمه
شبکه‌های اجتماعی و آموزش
چالش‌ها و فرصت‌ها
نتیجه‌گیری
منابع و مأخذ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب فرصت‌های آموزشی شبکه‌های اجتماعی
نویسنده
مترجمنیلوفر روستایی
ناشر چاپیانتشارات پشتیبان
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۳
زبانفارسی
شابک978-622-6598-18-7
موضوع کتابکتاب‌های علوم اجتماعی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب فرصت‌های آموزشی شبکه‌های اجتماعی

برای دریافت کتاب فرصت‌های آموزشی شبکه‌های اجتماعی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.