معرفی و دانلود کتاب صوتی ژان کریستف: جلد سوم

عکس جلد کتاب صوتی ژان کریستف: جلد سوم
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ژان کریستف: جلد سوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ژان کریستف: جلد سوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ژان کریستف: جلد سوم

رومن رولان در کتاب صوتی ژان کریستف: جلد سوم به روایت داستان موزیکال و شعرگونه مردی به نام «کریستف» و بیان سیر تحولی شخصیت او و خصوصیات اخلاقی‌اش پرداخته است. این نویسنده به دلیل نوشتن این رمان لطیف و جذاب جایزه فمینا (بزرگ‌ترین جایزه ادبی آکادمی فرانسه) و جایزه نوبل ادبیات را دریافت کرد.

درباره کتاب صوتی ژان کریستف: جلد سوم:

ژان کریستف یک موسیقیدان آلمانی بود که در دوران بلوغ فکری خود، دگرگونی‌های زیادی را تجربه کرد و روحی چند شخصیتی داشت. او بعد از درگیری‌های زیادی که با پلیس پیدا کرد، کشورش را ترک گفت و برای ادامه زندگی به فرانسه مهاجرت کرد. جلد سوم کتاب ژان کریستف (Jean Christophe) به ادامه این ماجرا می‌پردازد و شامل سه بخش است: آنتوانت، در خانه و یاران.

در پایان جلد دوم شنیدید که ژان کریستف دوستی پیدا کرد که از همه بیشتر با او احساس راحتی و آرامش داشت. حالا در جلد سوم ماجرای این دوستی را به طور مفصل می‌شنوید. مضمون اصلی این جلد بیشتر از خود شخصیت کریستف، به افراد و کسانی می‌پردازد که در زندگی او حضور دارند یا به نحوی با او در ارتباط هستند. جلد سوم نیز همچون جلد نخست آن، دارای فضایی عاشقانه و لطیف است و احساسات مخاطب را درگیر خود می‌کند.

به طور کلی می‌توان گفت زندگی و اندیشه‌های کریستف به‌طورکلی بیشتر شبیه کسانی همچون بتهوون، موتسارت و واگنر است. او آن‌قدر برای موسیقی ارزش و اهمیت قائل بود که با شنیدن آن حتی حاضر بود برای کسانی که دوستشان دارد ایثار کند. کریستف که در خانواده‌ای نه‌چندان ثروتمند بزرگ شد، متوجه می‌شود که هیچ یک از اعضای خانواده‌اش به آن چیزی که آرزویش را داشته‌اند، به شکل کامل نرسیده‌اند؛ بنابراین پدربزرگ و پدر کریستف تمام تلاششان را می‌کنند تا ژان به آن چیزی که آرزویش را داشته است برسد.

رومن رولان این رمان را با زبان موسیقی روایت کرده است و تمام اصوات موسیقی را در قالب واژگان به گوش مخاطبان خود رسانده است. این موسیقی که شما در جای‌جای رمان می‌شنوید، گاهی شما را به هیجان وامی‌دارد و گاه غمگینتان می‌سازد. کتاب ژان کریستف بعد از انتشار به‌قدری شهرت و محبوبیت پیدا کرد که از مرزهای فرانسه گذر کرد و به بیشتر زبان‌های زندهٔ دنیا ترجمه شد.

این کتاب که جلد سوم از یک مجموعه چهارجلدی است، بین سال‌های 1904 تا 1912 به نگارش درآمده و نویسنده خود عقیده دارد این کتاب شاهکار او به شمار می‌آید. ژان کریستف را می‌توان بازتابی از اندیشه‌ها و تفکرات صلح‌طلبانهٔ رولان نیز به شمار آورد.

اقتباس سینمایی کتاب صوتی ژان کریستف: جلد سوم:

در سال 1978 سریالی یک فصلی به همین نام ساخته شد و به نمایش درآمد.

کتاب صوتی ژان کریستف: جلد سوم مناسب چه کسانی است؟

اگر به ادبیات فرانسه و رمان‌های خارجی علاقه دارید، شنیدن این کتاب صوتی می‌تواند برایتان لذت‌بخش باشد.

رومن رولان را بیشتر بشناسیم:

این نمایشنامه‌نویس، رمان‌نویس، مقاله‌نویس، مورخ هنر و عارف فرانسوی در سال 1866 به دنیا آمد. او از طرفداران و حامیان یوزف استالین به شمار می‌آمد و همچنین نامه‌هایی که با زیگموند فروید داشته، نشان از تأثیر این روانکاو بر وی می‌دهد. رومن رولان (Romain Rolland) اولین کتابش را در سال 1902 و در 36 سالگی به انتشار رساند. برخی از مهم‌ترین آثار این نویسنده عبارتند از: «جان شیفته، خاطرات جوانی، زندگینامه تولستوی، زندگینامه میکل آنژ و ...»

جوایز و افتخارات رومن رولان:

- برنده جایزه نوبل ادبیات در سال 1915
- دریافت نشان لژیون دونور (بالاترین مدال افتخار فرانسه) در سال 1910
- برنده جایزه بزرگ آکادمی فرانسه در سال 1913

در بخشی از کتاب صوتی ژان کریستف: جلد سوم می‌شنویم:

با همه مهر همسانشان و شوری که روح دوستی در آنان برمی‌انگیخت، در آن دو چیزهایی به چشم می‌خورد که کریستف و اولیویه نمی‌توانستند به آن درست پی برند و حتی آنان را آزرده دل می‌کرد. در نخستین دم‌های دوستی به این نکته که هر یک می‌کوشید جز آن چه که با دوست همانند است چیزی دیگر در هستی او به جا نماند، پی نمی‌بردند.

اما اندک‌اندک چهرهٔ این دو نژاد به رو آمد و نمایان شد. رنجش‌های کوچکی روی نمود که مهرشان همواره نمی‌توانست از آن پرهیز کند. آن دو در برداشت‌های نادرست سرگردان می‌شدند. جان اولیویه آمیزه‌ای بود از ایمان، آزادی، شور نیشخند، شک جهانگیر که کریستف آیین و سرشت آن را درنمی‌یافت. اولیویه از آن سو از کمبود توان روان‌شناسی کریستف آزرده شده بود.

بزرگ‌منشی تبار کهن فرزانه‌اش بر بی‌دست و پایی این جان توانمند اما سنگین و یکپارچه که نمی‌توانست خود را کندوکاو کند و فریب خور خویش و دیگران بود، لبخند می‌زد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳۹ دقیقه
بخش یک
۴۱ دقیقه
بخش دو
۳۶ دقیقه
بخش سه
۲۶ دقیقه
بخش چهار
۲۸ دقیقه
بخش پنج
۲۸ دقیقه
بخش شش
۲۷ دقیقه
بخش هفت
۴۳ دقیقه
بخش هشت
۳۶ دقیقه
بخش نه
۳۷ دقیقه
بخش ده
۳۵ دقیقه
بخش یازده
۲۶ دقیقه
بخش دوازده
۵۵ دقیقه
بخش سیزده
۳۹ دقیقه
بخش چهارده
۵۱ دقیقه
بخش پانزده
۳۲ دقیقه
بخش شانزده
۲۹ دقیقه
بخش هفده
۴۲ دقیقه
بخش هجده
۵۵ دقیقه
بخش نوزده
۴۱ دقیقه
بخش بیست
۴۴ دقیقه
بخش بیست و یک
۳۸ دقیقه
بخش بیست و دو
۵۲ دقیقه
بخش بیست و سه
۶۷ دقیقه
بخش بیست و چهار
۵۵ دقیقه
بخش بیست و پنج
۴۷ دقیقه
بخش بیست و شش
۱۹ دقیقه
بخش بیست و هفت
۳۵ دقیقه
بخش بیست و هشت
۲۲ دقیقه
بخش بیست و نه
۲۸ دقیقه
بخش سی
۳۳ دقیقه
بخش سی و یک
۵۰ دقیقه
بخش سی و دو
۳۱ دقیقه
بخش سی و سه
۱۹ دقیقه
بخش سی و چهار

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ژان کریستف: جلد سوم
نویسنده
مترجمعلی اصغر خبره زاده
گویندهعلی عمرانی
ناشر چاپیانتشارات نگاه
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲۱ ساعت و ۲۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ژان کریستف: جلد سوم

علی بنی صادقی
۱۴۰۰/۱۲/۲۲
شنیدن این کتاب یک تجربه‌ی بسیار لذت بخش بود
داستان اصلی و ترجمه فوق العاده‌ای داره
و خوانش تاتر گونه استاد عمرانی زاده هم که کشش و جذابیت اثر را چند برابر کرده
و در نهایت انتخاب‌های هوشمندانه موسیقی متن این کتاب صوتی را تبدیل به یکی از بهترین‌ها کرده
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ژان کریستف: جلد سوم

برای دریافت کتاب صوتی ژان کریستف: جلد سوم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.