معرفی و دانلود رایگان کتاب خمره‌های مرموز کرکر

عکس جلد کتاب خمره‌های مرموز کرکر
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب خمره‌های مرموز کرکر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خمره‌های مرموز کرکر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خمره‌های مرموز کرکر

کتاب خمره‌های مرموز کرکر به قلم علی پاینده، داستانی کوتاه و فانتزی است که قصه جستجوی یک عنصر تاریخی را در دنیای معاصر روایت می‌کند. فضای کلی داستان و اتفاقات آن در سوریه، هنگامی که درگیر جنگ داخلی‌ست توصیف می‌شود.

درباره کتاب خمره‌های مرموز کرکر:

خمره‌های کرکر چه ویژگی‌هایی دارند و برای چه استفاده می‌شوند؟ کرکر کجاست؟

بدون شک یکی از ویژگی‌های مثبت این داستان انتخاب نامی پرابهام و جذاب است؛ این ویژگی سبب می‌شود تا شما در طول مطالعه این داستان با یافتن سرنخ‌هایی برای رمزگشایی از خمره‌ها و کرکر، داستان را با هیجان ادامه دهید.

علی پاینده، داستانی فانتزی و هیجان‌انگیز از تعقیب و گریزهای سیاسی کشورهای خاورمیانه روایت می‌کند. جنگ داخلی سوریه و فضای پر تنش و ملتهب این کشور دست‌مایه‌ای برای طراحی پیرنگ داستان حاضر توسط این نویسنده خلاق شده است.

سال‌ها پیش در زمان خلافت امویان، جشنی برپا می‌شود که یکی از ملازمان برای سرگرم کردن حاضرین از قدرت و شکوه سلاطین گذشته تعریف می‌کند و اشاره‌ای نیز به پادشاهی حضرت سلیمان دارد. او ضمن تعریف از جلال و جبروت دستگاه حکومت حضرت سلیمان از اقتدار وی در سرکوب کردن معترضین و مخالفان می‌گوید به طوری که هر کدام‌شان را که دستگیر می‌کردند در خمره‌های مسی می‌انداختند و روی آن را مهر و موم می‌نمودند!

عده‌ای بر این باورند که این خمره‌ها همچنان موجود است و در جایی مرموز و مخوف در آفریقا نگهداری می‌شود! حال تلاش کشورهای ایران، آمریکا و اسرائیل برای یافتن این خمره‌ها، هر یک با هدفی، خواندنی‌ست...

خواندن کتاب خمره‌های مرموز کرکر به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

تمامی علاقمندان به داستان‌های کوتاه فارسی و دوست‌داران ادبیات فانتزی را به خواندن این اثر دعوت می‌کنیم.

در بخشی از کتاب خمره‌های مرموز کرکر می‌خوانیم:

کم کم نورها و رنگ ها داشتند باز می‌گشتند. سهراب سرش را با دست گرفت. انگار که درون سرش یک کیک بزرگ سمی گذاشته بودند. سعی کرد از جا بلند شود اما یک لحظه انگار که نتوانست. با دردسر فراوان نشست. انگار که قبلاً روی تختی دراز کشیده بود. چیزی درون دست چپش کشیده شد. به دست چپش که نگاه کرد انگار سرم مانندی درون آن بود. سوزن سرم را همراه با درد از دستش درآورد. فضای اتاق هنوز ناواضح بود اما به نظر سیاه و کثیف می‌رسید. تازه متوجه شد که تنها نیست. مرد قد بلند لاغر و کشیده‌ای بود با موهای بور. انگار که کامل سفید پوشیده بود. رنگ سفید کت و شلوار سفیدش کامل در تضاد با محیط قرار می گرفت. با لهجه‌ای غلیظ به فارسی گفت: دکتر رضایی، شما هنوز باید استراحت کنین.

سهراب متعجب به مرد روبرویش که مشخص بود خارجی‌ایست که فارسی هم خوب بلد است چشم دوخت. مرد گفت: تعجب کردید که من شما را می‌شناسم.

مرد نیشخند زد. چند قدم جلوتر آمد و با سهراب دست داد. گفت: سموئیل اویدان هستم. دکتر سموئیل اویدان. تحصیلات من هم توی همان مایه‌های شماست.

اویدان موقع صحبت کردن بسیار غلیظ و با لهجه سخن می‌گفت. ادامه داد: استاد دانشگاه اورشلیم در اسرائیل.

سهراب متعجب تر به سموئیل اویدان چشم دوخت. اویدان خندید: اوه بله اسرائیل. می‌دانم که در ایران راجع به ماها چی فکر می‌کنین اما باور کنین ما به آن بدی‌ها که شماها فکر می‌کنین نیستیم. خانوادۀ خود من ریشه‌ی ایرانی دارن. اوه بله. جمعیت کثیری در اسرائیل از مهاجرین ایرانی ریشه گرفتن. و جالبه بدانین پدر بزرگ من هم مثل شما ریشه‌ی شیرازی داشتن.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خمره‌های مرموز کرکر
نویسنده
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۵
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب خمره‌های مرموز کرکر

Setayesh Momen
۱۴۰۰/۶/۱۴
سلام به همگی.
اول اینکه بگم در آخر این کتاب نوشته شده: *ادامه دارد.. * پس نمیشه خیلی نظری داد.
کتاب کوتاه با شروع خوبی بود. اما به نظرم برلی بدست آوردن خمره‌ها ماجراهای بیشتری رخ میداد و داستان جذاب تر میشد.
فقط نمیدونم چرا سوری‌ها سحراب رو به دنبال خودشون کشیدن؟ اون‌ها جای خمره‌ها رو پس چه و
میدونستن نیازی به سحراب بود؟
البته این یک سواله. من هنوز ادامه کتاب رو که بعد از صفحه آخر بود نخوندم منتظرم ادامه کتاب در جلد دیگه‌ای در اینترنت منتشر یا چاپ بشه تا بخونم.
بعضی جاها هم توصیف کتاب خوب نبود و اتفاقات جور نبود.
داشتن آیه‌های قرآن نشون دهنده واقعی بودن اجنه هست برای افرادی به این جور چیز‌ها اعتقاد ندارن.
در کل کتاب بدی نبود و فکر کنم برای نوشته‌های اولیه و این نسخه کتاب ۳ ستاره کافی باشه.
با تشکر از قلم نویسنده و کتابراه. 👊
ناشناس مهربان
۱۴۰۰/۲/۱۱
سلام، من این کتاب رو در عرض یک ساعت به طور دقیق مطالعه کردم. خوب بود ولی اصلا در شان نویسنده‌ای که بیشتر از 20 سال سن داشته باشه نبود. اصلا جزئیات به خوبی بیان نشده بود. بیشتر قسمت کتاب از نظر مفهومی با هم جور در نمی‌آمدند: مثلا: ایه‌های قرآن را یاد می‌کند بعد از آن ور سهراب با اون خانوم نظامی سوری دست میده، یا مثلا در بیابان پایین چه معنایی دارد؟؟؟
داستان به گونه‌ای بود که انگاریک نوجوان آن را به عنوان اولین تجربه خود دارد می‌نویسد. در کل داستان خوبی بود اما خیلی موضوعات رو به طور خلاصه و کلی گفته بود در صورتی که می‌شد این جزئیات جا افتاده داستان را در 100 صفحه دیگر نوشت.
در ضمن کتاب دارای حروف جا افتاده و کلمات نامفهوم و نا کامل بود.
چهار ستاره فکر کنم کافی باشه.
صابر محمدزاده
۱۴۰۰/۴/۱
سلام خدمت نویسنده عزیز
متن داستان در کل خوبه، ولی به نظر بنده داستان رو انگار گذاشتند رو دور تند که زود تموم بشه اصلا به جزییات اشاره نشده. سهراب که همه دنبالش بودند هیچ کاری نکرد، به نظر من باید یکم پیدا کردن خمره‌ها باید سخت تر می‌بود مثل اینکه تو زمین مهر موم شده باشه و رمز گشایی یا وردی چیزی و
پیدا میشدن اونم بدست سهراب که معلوم باشه برای چیه تو داستان هست، در طول داستان با خطرات بیشتری مواجه بشن با دیوها بجگند و....
Sanaz Ebrahimi
۱۴۰۰/۶/۷
ازآیه‌های قران برای موثق و قابل باورتر بودن تخیلاتش استفاده کرده تاخواننده اعتمادو باور کنه داستان رو ولی آیه صریح قرانه ک یهودیا بامادشمنن. درمورد جنیان خواسته اونارو قوی تراز انسان نشان بده ولی بازهم میدونیم ک خداوعده داده ک ماقوی تر از اوناییم فقط باید ب خدااعتماد داشته باشیم. علت این همه برعکس نشان دادن واقعیات ازسمت نویسنده رانمیدونم
اراد ایوبی
۱۴۰۰/۲/۱۸
سلام آقای پاینده من بیشتر کتاب‌های شما رو خوانده‌ام ولی این جلد واقعا به جزییات خوب اشاره نکردید وبرای منم سوال هست که نقش سهراب توی داستان برای پیدا کردن خمره چی بود همه کار که سردار کرد هیچ کمکی هم از سهراب نگرفت اگر واقعا هم سهراب مهم بود و همه دنبالش بودم چرا سردار تنهاش گذاشت و ایران برگشت به امید اینکه جلد دوم با قلمی بهتر بنویسید بی صبرانه منتظرم
M.Sh. Yoosefi
۱۴۰۰/۴/۲۰
واقعا چنین کتابی با چنین موضوعی فقط از آقای پاینده عزیز بر می‌آمد. بی‌صبرانه منتظر ادامه داستان هستم. هرچند من هم مثل سایر عزیزان معتقدم میشد یک‌ مقدار بیشتر جزئیات پردازی بشه و سهراب بیشتر روی شخصیتش کار بشه.
در کل جا برای مهیج‌تر شدن زیاد داشت ولی بازم عالی بود.
Elham Book
۱۴۰۰/۲/۷
فوق العاده بود به نظرم آقای پاینده یکی از بهترین نویسنده‌ها هستند و واقعا از خوندن کتاب هاشون لذت میبرم بسیار بادقت و عالی جزییات رو توصیف میکنند که در ذهنم احساس میکنم من شخصیت اصلی داستان هستم، بسیار قلم خوبی دارند و به نظرم بسیار پیشرفت میکنن، و همینطور ممنون از کتابراه
محمد اکبرپور
۱۴۰۰/۲/۲۶
با درود فراوان خدمت شما. من هم به نوبه خود میگم که کتاب نقص‌هایی داشت اما. من رو بشدت منقلب کرد ‌. شاید به نظر یک داستان کوتاه بیش نباشه. ولی واقعا من وقتی اون رو خوندم تا مدتی ریختم به هم. بعد از مدت‌ها اولین داستانی بود که منو اینجوری کرد.
مشاهده همه نظرات ۶۰

راهنمای مطالعه کتاب خمره‌های مرموز کرکر

برای دریافت کتاب خمره‌های مرموز کرکر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.