معرفی و دانلود کتاب آیین پول پرستی

عکس جلد کتاب آیین پول پرستی
قیمت:
۹۰۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب آیین پول پرستی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آیین پول پرستی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آیین پول پرستی

کتاب آیین پول پرستی نوشته‌ی داود شیرمرادی، مجموعه‌ای از چند داستان کوتاه در موضوعات مختلف است که با بیانی شیرین و جذاب به رشته‌ی تحریر درآمده.

داستان "آیین پول پرستی" بر وابستگی و تعلق بیش از حد بشریت سرگشته معاصر به عناصر مادی به شکلی نمادین و طنزگونه پرداخته قوای مذهبی و علمی را در تضاد با خواسته‌ها و امیال ایشان می‌داند. "مرده پرست" روش جوامع سنتی در زنده نمودن برخی از موازین سنن گذشته که منجر به وسواس و درگیری ذهن و روح فرد با خود و جامعه و عدم توجه به واقعیت‌های موجود گردیده را مورد توجه قرار داده است. در روایت جذاب جن‌گیر علاوه بر تحلیل و بررسی الیگارشی قوای روانی ناشی از اعتقاد به موجودات ماوراء‌الطبیعه، اثر این باورها و پردازش بیش از حد آن در ذهنیت جامعه سنتی مورد نظر است و در نهایت داستان عشق و تعصب برخی از افکار اشتباه‌ که در واقعیت و کنه مسلم جامعه پنهان است را مورد بازبینی قرار می‌دهد و لزوم تغییر در آن‌ها را آشکار می‌کند.

داود شیرمرادی از نویسندگان سبک سورئالیسم توام با انتقاد و طنز ادبی در عرصه ادبیات پارسی به شمار می‌آید. از این نویسنده توانا دو کتاب به صورت "شعر نو" به اسامی: "آفتاب شرقی" با 98 عنوان شعر و "شب سخن" با 85 عنوان شعر به چاپ رسیده است.

در بخشی از کتاب آیین پول پرستی می‌خوانیم:

معین التجار در اوایل زندگی سختی‌های فراوانی را کشیده بود و تحمل آن همه شقاوت و دربدری از او مرد عصیان زده و نیمه ویرانی را ساخته بود که هر چه برای سعادت تلاش می‌کرد احساس می‌کرد که هنوز به موفقیت کاملی دست نیافته است یادش می‌آمد که در سنین نوجوانی و جوانی چقدر در پس‌کوچه‌های دربدری سیلی خوران لغزیده و از هر کس حرفی شنیده و دردها را بر جان خریده است اصلا به نوعی عقده‌ای شده بود می‌دید که مردم به خاطر داشتن پول بیشتر به هر کاری دست می‌زنند و از همان زمان که از مادر زاییده می‌شوند شروع به جمع‌آوری مال و ثروت می‌کنند و برای این‌که سهم‌شان را از تعلقات کره خاکی بیشتر کنند آرام و قرار ندارند.

معین التجار اهل کمک و خیر‌رسانی نبود به نهایت دنائت مردی خسیس و ناخن خشک بود مال را برای جمع کردن و اندوختن می‌خواست ثروت را برای روز مبادا ذخیره کردن اصلا زندگی بدون انباشتگی ثروت معنا نداشت و انباشتگی باید طوری می‌بود که خودنمایی کند و همه بفهمند آن‌که معین‌التجار صدایش می‌کنند یک سر و گردن از دیگران بالاتر است به خانواده‌اش هم سخت می‌گرفت. اعتقاد داشت که بچه باید بی‌پولی ببیند تا آدم شود آهن آب‌دیده شود در غیر این صورت وقتی بزرگ شد آدم بی‌بندوبار و ولخرجی شده و قدر این عنصر حیاتی را نمی‌داند و بر باد فنایش می‌دهد.

زن هم در خانه اگر زیاده از حد معمول بخورد و بچرخد عاصی می‌شود دیگر نمی‌توان جلودارش شد آن وقت مثل ماده اسبی رام نشدنی خواهد شد در خانه باید همه را تو سری خور کرد جیره خور کرد از طرفی نوعی عقده روانی سرگشوده و تاریک سر‌تاسر رشته‌های جانش تنیده و وجودش را به خاک ذلت کشیده و تن عصیان زده‌اش را طاغی گشته بود مثل خرچنگ بر گوشتش چنگ انداخته بود کارش شده بود جمع کردن سکه‌های طلا و این سکه‌های طلا باعث می‌شد که لبش با براقیت خاصی بشکفد گاه در تنهایی قاه‌قاه می‌زد آن‌طور که تمام رشته‌های دلش تکان می‌خورد و گردن فرو رفته و موذی شده‌اش جلو و عقب می‌رفت.

فهرست مطالب کتاب

آیین پول‌پرستی
مقدمات تشکیل معبد پول‌پرستی توسط شخص شخیص معین‌التجار
در معبد اصلی خوانده می‌شد
سرآغاز سخن
پی‌نویس‌ها
سکوها
معبد سکه
خرابه دل
اصل تنازع بقا یا قانون جنگل
اصل دوم: اصل ببر تا برده نشدی خود مبتنی بر 3 اصل است
خسیس بن کناث
حاجب‌الدوله آصف
خادم الحضورسکه نویس
انیس پول‌پرست
مرده‌پرست
جن‌گیر
عشق و تعصب

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آیین پول پرستی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات آوای علی
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۷۶
زبانفارسی
شابک978-600-5741-27-8
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
۹۰۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آیین پول پرستی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب آیین پول پرستی

برای دریافت کتاب آیین پول پرستی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.