معرفی و دانلود کتاب صوتی اشک دزد

عکس جلد کتاب صوتی اشک دزد
قیمت:
۷۰۰۰ تومان - 1.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اشک دزد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اشک دزد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی اشک دزد

کتاب صوتی اشک دزد نوشتهٔ کارول آن دافی، درمورد یک موجود نامرئی است که هر شب با کیسه‌ای نقره‌ای و ضدآب بر روی دوش خود اشک کودکانی را که گریه می‌کنند، می‌دزدد. اما او قرار است با آن اشک‌ها چه‌کار کند؟

موضوع کتاب صوتی اشک دزد چیست؟

موجودی عجیب و ماورایی به نام اشک دزد در نیمه‌های شب به شکلی آرام و یواش خود را به شهر می‌رساند. زمانی که از یک گودال پر از آب رد می‌شود چهره او نمایان می‌شود و فقط آب است که تصویر صورتش را بازتاب می‌دهد. او موهای کوتاه و سفید و چشم‌های خاکستری بزرگی دارد. با اینکه یک دمپایی ابری به پا می‌کند اما در زمان راه‌رفتن هیچ صدایی از او منعکس نمی‌شود. او اشک بچه‌هایی را که گریه می‌کنند، می‌دزدد تا آن‌ها را به جواهر تبدیل کند.

بسیاری از کودکان ممکن است به دلایل مختلفی پیش از خواب گریه کنند. کارول دافی در کتاب اشک دزد (The Tear Thief) افسانه‌ای جادویی را روایت کرده که کودکان می‌توانند پیش از خواب به آن گوش کنند. این داستان به بچه‌ها یاد می‌دهد تا احساسات خود را ابراز کرده و از گریه کردن خجالت نکشند. اما به این نکته توجه داشته باشند که هر چیزی ارزش گریه کردن و اشک ریختن را ندارد. زیرا اشک آن‌ها همچون جواهری ارزشمند است و نباید راحت آن را در اختیار دزد اشک‌ها قرار دهند.

کتاب صوتی اشک دزد مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای کودکان 3 تا 7 سال و والدینی که قصد دارند برای بچه‌های خود داستان‌های آموزنده بگویند مناسب است.

کارول آن دافی را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده، شاعر و نمایشنامه‌نویس بریتانیایی در سال 1955 به دنیا آمد. او چهار مجموعه شعر تحسین شده منتشر کرده که جوایز مختلفی را از آن خود کرده‌اند. شعرهای کارول دافی (Carol Duffy) معمولاً شامل مضامینی مثل خشونت و آزار جنسی هستند که مورد تحسین بسیاری از منتقدین قرار گرفته است.

جوایز و افتخارات کارول آن دافی:

- دریافت جایزه شعر فوروارد
- دریافت جایزه شعر ویت‌برد
- برنده جایزه شورای هنری اسکاتلند در سال 1985
- برنده جایزه سامرست موام در سال 1987
- برنده جایزه Rapture در سال 2005
- برنده جایزه T. S. Eliot

در بخشی از کتاب صوتی اشک دزد می‌شنویم:

یک پسربچهٔ کوچولو توی وان حموم نشسته بود، جیغ می‌زد و اشک می‌ریخت. مادرش کنار وان روی زمین زانو زده بود و یک قوطی شامپوی توت فرنگیِ صورتی رنگ توی دست‌هاش بود. اشک‌دزد روی لبه‌ی وان نشست، با هیجان نگاه کرد و آروم سر کیسه‌ش رو شل کرد. پسر کوچولو با گریه به مامانش گفت که نمی‌خواد شامپو بزنه. مادر هم که کلافه شده بود بهش گفت که گریه کردنش رو تموم کنه وگرنه اشک‌دزد صدای گریه‌هاش رو می‌شنوه.

گریه‌ی پسرک متوقف شد و به مادرش زل زد. یک قطره بزرگ اشک از نوک دماغش آویزون شد. دزد اشک‌ها به سمت پسرک هجوم برد و با یک حرکتِ سریع، قطره اشکی که روی نوک بینیش بود رو قاپید و توی کیسه‌ش چپوند. پسرک که آخرین قطره‌ی اشکش یکهو روی هوا ناپدید شده بود، تعجب کرد.

مادرش بهش گفت که احتمالا کار اشک‌دزد بوده. بعد باهم شروع به خندیدن کردن ولی تا اون موقع دیگه اشک‌دزد پرواز کرده بود و به آرومی از در خونه خارج می‌شد. اون روی نوک یک تیر چراغ برق نشست، پاهاش رو تاب داد و گوش‌هاش رو تیز کرد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۶ دقیقه
اشک دزد

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی اشک دزد
نویسنده
مترجمارشام طهماسبی زاده
گویندهپرستو دهقان، مبینا آقاجانی
ناشر صوتی آوارسا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی کودک، کتاب داستان کودک
قیمت نسخه صوتی
۷۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی اشک دزد

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی اشک دزد

برای دریافت کتاب صوتی اشک دزد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.