معرفی و دانلود کتاب صوتی به بلندای آن ردا

عکس جلد کتاب صوتی به بلندای آن ردا
قیمت:
25000 تومان - 2.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی به بلندای آن ردا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی به بلندای آن ردا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی به بلندای آن ردا

کتاب صوتی به بلندای آن ردا اثر سید علی شجاعی،‌ درباره علی بن موسی‌الرضا (ع) است و به حرکت امام از مرو به سوی نیشابور و خراسان اشاره می‌کند. این اثر به شیوایی آنچه میان ابوالحسن و مامون، خلیفه عباسی روی می‌دهد را با عناصر داستانی در هم آمیخته و به زیبایی بیان کرده است.

به بلندای آن ردا منشا اتفاقاتی تازه در خلق داستان‌های تاریخی و دینی است. نخستین موضوعی که درباره این رمان باید به آن توجه شود وجوه دراماتیک تاثیرگذار در روایت داستانی اثر است. به بلندای آن ردا از یک اتفاق داستانی شروع می‌شود که تا پیش از این کمتر در منابع داستانی و تاریخی درباره آن سخنی به میان آورده شده است و در کنار آن نویسنده زاویه دیدی را برای بیان آن برگزیده که تا قبل از آن سابقه و جرات حرکت به سمت آن وجود نداشته است یا کمتر دیده شده. 

بر همین اساس این اثر داستانی از نخستین سطرهای خود با روایت صحبت و مؤانست مأمون؛ خلیفه عباسی و معشوقه‌اش آغاز می‌شود. معشوقه که در بستر بیماری است و مأمون را وادار می‌کند تا درباره اشتباهاتش از زمان آغاز ولایت عهدی تا شهادت امام رضا (ع)، به او توضیح دهد و توجیهات مأمون در کنار سوال و جواب‌های معشوقه است که در ادامه برای مخاطب این اثر محکمه‌ای را می‌گشاید که در آن مأمون در مقابل وجدان بیدار جامعه به محاکمه کشیده می‌شود. 

از سوی دیگر بر خلاف تصور مخاطب این کتاب برای نخستین بار از زاویه بی‌رحم‌ترین مرد زیسته در دوران زندگی امام رضا (ع) به شرح زندگی و کرامات وی می‌پردازد و همین مسئله روایت داستانی این کتاب را بسیار خواندنی‌تر از آثار مشابهی کرده است که در صدد شرح زندگی امام رضا (ع) برآمده‌اند. 

از همین زاوبه متن این کتاب انباشته از فلاش‌بک‌هایی است که در دل روایت‌های داستانی این کتاب به زیبایی مخاطب را با سیر تاریخی زندگی امام رضا (ع) و فراز و فرودهایش آشنا می‌کند. نویسنده در این راه با تغییر زاویه دید خود توانسته با هنرمندی تمام و با استفاده از مستندات تاریخی متعدد، داستانی رئال و البته جزئی‌نگر و بسیار کامل از شرح زندگانی امام هشتم را بازگو کند. 

«به بلندای آن ردا» اما جدای از این، از زبانی فاخر نیز بهره می‌برد؛ زبانی که اگرچه در متون تاریخ و روایی از این دست می‌توان نشانی از آن گرفت اما در تجربه شجاعی با تغییراتی چند قوام بیشتری به دست آورده است. شجاعی در این داستان و با بهره‌گیری از شیوه روایت داستانی تاریخ و در ضمن بهره‌گیری از فضا‌سازی‌ها مختص آن، به زبانی عاشقانه و پر احساس دست یافته که مخاطبانش تا پیش از این در چنین متن‌هایی کمتر تجربه‌اش کرده‌اند. از سوی دیگر این زبان تاریخی با وجود پایبندی به قواعد بیانی بسیار ساده و با بهره‌گیری از اصطلاحات و عبارت قابل فهم تدوین شده است. در کنار این مسئله بهره‌مندی نویسنده از توصیف‌هایی جزئی و دقیق و کارساز متن او را به شدت دقیق و در عین حال دلنشین و قابل اعتنا کرده است و خوانش آن را نیز به تبع آن برای مخاطب بسیار ساده و دلچسب قرار داده است. 

با چنین توصیفاتی است که می‌توان «به بلندای آن ردا» را یک تجربه استثنایی در خلق رمان دینی به شمار آورد که خوانش آن جدای از لذت‌بخش بودن، به صورتی فشرده سیری تاریخی از زندگی و سیره سیاسی و اجتماعی امام هشتم را با زاویه دیدی بدیع روایت می‌کند و همزمان با آن بیان هنرمندانه از زیست ایشان را نیز به رخ مخاطبانش و سایر نویسندگان این ژانر می‌کشاند؛ بیانی که نه به دنبال فخر فروشی است و به رخ کشیدن توانمندی‌های تکنیکی؛ و نه چنان شیفته محتوای روایت است که شیوه بیان آن را فدای مضمون کند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
21 دقیقه
فصل آغاز
40 دقیقه
فصل نهم: خيالی
21 دقیقه
فصل هشتم: گمانی
29 دقیقه
فصل هفتم: غباری
50 دقیقه
فصل ششم: پرهيبی
36 دقیقه
فصل پنجم: سايه‌ای
35 دقیقه
فصل چهارم: رايحه‌ای
31 دقیقه
فصل سوم: جلوه‌ای
38 دقیقه
فصل دوم: قامتی
43 دقیقه
فصل اول: قامتی به بلندای آن

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی به بلندای آن ردا
نویسنده
گویندهاحسان چریکی
ناشر صوتیانتشارات نیستان
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۴۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
25000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی به بلندای آن ردا

طیبه محمودی
۱۴۰۲/۳/۲۱
باتوجه به این که کتابی با مصمون رمان به داستان زندگی اما رضا نپرداخته این کتاب بسیار عالی بود.
کتابی پر درد از روزگاری که بر امامان علی ابن موسی الرضا گذشت.
روایتی زیبا و روان اما گاهی گنگ ونامفهوم که باید چندبار گوش کرد تا فهمید.
ای کاش چندگوینده آن را روایت میکردند به جای یک صدا.... جا داشت
جای غادیه خانمی صحبت میکردند.
همینطور جای اما و جای فضل که نقشبسیار مهمی در شکل گیری وقایع به سر امام آمده داشت.
مانند کتاب نامیرا از زاویه دید ملموسی به داستان امام پرداخت.
سپیده فرهادی
۱۴۰۰/۴/۲۳
خیلی خوب و عالی بود. مثل فصل شیدایی لیلا‌ها که اونم عالی بود. باقی کتابای این نویسنده رو قطعا اگه خدا عمری بده خواهم خواند و امیدوارم همینطوری خدا بهش توفیق روز افزون بده و کتابای بیشتری بنویسن.
فقط یه انتقادم کنم که البته احتمالا ایراد از سلیقه منه. خیلی دیگه جمله هارو بدون فعل رها کردن. معنی به
البته میرسه ولی حتی حذف قرینه هم نبودن اغلب فعل جمله قبلی متفاوته. سبک ایشانه ولی خب من اینو دوس نداشتم
Majid N
۱۳۹۹/۱/۱۷
کتاب از لحاظ متن و محتوا بسیار عالی بوده و گوینده بامهارت هرچه تمام این واقع و اتفاقات را بیان می‌نماید. موسیقی هم عالی اما چرا فصل‌های کتاب برعکس هست؟
فصل آغاز، فصل دهم هست و فصل اول، آخرین فصل شده؟🤔🤔🧐
فاطمه رحیمی
۱۴۰۲/۳/۲
کتاب را دوست داشتم نوع روایتش ومباحثات امام و گویندگی خیلی خوب پیشنهاد میکنم همه بخوانند
Kasra Pj
۱۳۹۸/۳/۹
در یک کلام خوب و دلنشین خدا خیرتون بده
Maziar Dehghani
۱۳۹۷/۱۱/۱
مانند اثار پدرشان بسیار زیبا و دلنشین
طاهره باقری
۱۴۰۰/۱۰/۲
داستانی در رثای امام مهربانی‌ها بخوانید و لذت ببرید
Mehdi Tehrani
۱۳۹۷/۹/۲۷
کتاب زیبایست
امیرحسین حسنی
۱۳۹۷/۹/۲۲
یه تجربه خوب بود
علی انصاری
۱۴۰۱/۱۰/۱۹
خیلیی عالیی پیشنهاد میکنم گوش کنید
مرتضی ثانی
۱۴۰۰/۱۲/۱۰
فوق العاده...
اجرکم عند الله
مشاهده همه نظرات 11

راهنمای مطالعه کتاب صوتی به بلندای آن ردا

برای دریافت کتاب صوتی به بلندای آن ردا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.